VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JANA KODYSOVÁ

Jana Kodysová / Jihlavský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

OBRAZEM: Nad Ořechovem se snášeli parašutisté

Ořechov – Cukrovinky na padáčcích se v sobotu odpoledne snášely k zemi na louku v Ořechově. Na ní už byly připravené děti, které chtěly ukořistit jeden z dárečků z nebe pro sebe.

Velké dopravní stavby se Vysočině vyhýbají

Jihlava – Obchvat tří obcí na Pelhřimovsku na silnici první třídy patří mezi největší investiční akce Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) na Vysočině v posledních čtyřech letech. Více než pětikilometrový úsek nové silnice Božejov – Ondřejov – Pelhřimov by měl být uveden do provozu už letos v létě.

Fiala: Vyzýváme Sobotku, aby jednal. Čas má do pondělí

Jihlava, Praha – Předseda ODS Petr Fiala se na tiskové konferenci ODS v Jihlavě, na které byla představena první pětice kandidátu do voleb do Poslanecké sněmovny, vyjádřil k aktuální situaci na české politické scéně. Vyzval předsedu vlády Bohuslava Sobotku (ČSSD) k tomu, aby už dále nezavíral oči před podezřeními, která se dlouhodobě vznáší nad ministrem financí Andrejem Babišem (ANO 2011).

Vysočinská ODS zná první pětici do voleb

Vysočina - Nominační konference ODS v Jihlavě, která se uskutečnila v sobotu 29. dubna, odhalila první pětici kandidátů do voleb do Poslanecké sněmovny. Ty se mají uskutečnit letos na podzim.

Zájemci mají poslední možnost přihlásit strom

Vysočina – Nadace Partnerství už po šestnácté hledá Strom roku České republiky. Každý, kdo ví o vhodném kandidátovi se zajímavým příběhem, může ho přihlásit do 30. dubna do celostátní ankety. Elektronická přihláška je dostupná na www.stromroku.cz.

Výtečník hodil hosta baru na stůl. Ten se rozlomil

Jihlava – Pětatřicetiletý muž z Jihlavska si zadělal na pořádný problém. Policisté ho obvinili ze tří trestných činů. Hrozí mu trest za výtržnictví, ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a z přečinu poškození cizí věci. V polovině letošního února totiž v provozovně ve Věžní ulici v Jihlavě napadl dalšího návštěvníka.

OBRAZEM: V Jihlavě zahájili soutěžní výstavu známek

Jihlava – V Oblastní galerii Vysočiny v Jihlavě jsou od včerejšího dne k vidění poštovní známky. Nejlepší vystavovatelé budou v průběhu akce oceněni.

OBRAZEM: Studenti si v Jihlavě vyzkoušeli maratonskou trať

Jihlava – Sportovně-relaxační středisko Český mlýn v Jihlavě se stalo dějištěm dalšího semifinálového běhu Juniorského maratonu.

Bývalý šéf Kosteleckých uzenin Boček promluvil

Jihlava – Nový díl investigativního seriálu s názvem Zvláštní vyšetřování, který je dostupný na webovém portálu Seznam.cz, vypráví příběh Jana Bočka, bývalého šéfa Kosteleckých uzenin. 

Kovadliny se stěhují do sýpky

Brtnice – Akce s názvem Brtnické kovadliny letos slaví jubilejní desáté výročí. Kováři z celé Evropy se v půlce června opět sjedou do Brtnice, aby lidem předvedli své řemeslo. Letos se však musí smířit s jednou změnou. Akce nebude v místním brtnickém zámku jako dosud, ale o kousek dál v klášterní zahradě, v historické sýpce a v kostele svatého Karla Boromejského a blahoslavené Juliány.

VIDEO: Studenti z Helenína vystavují v kavárně

Jihlava - Ještě více než dva týdny budou k vidění v jihlavské kavárně Muzeum fotografie studentů z ateliéru reklamní tvorby Střední umělecko-průmyslové školy v Heleníně, městské části Jihlavy.

Na kontrolu znamének chodí stále mladší lidé

Jihlava – Pondělní akce ke Dni melanomu potvrdila, že prevence má smysl. Lékařka Zuzana Nevoralová prohlížela v ambulanci znaménka téměř stovce pacientů.

Policisté pátrají po sedmnáctiletém chlapci

Jihlavsko, Třebíčsko – Jihlavští kriminalisté pátrají po sedmnáctiletém Martinu Dreveňakovi z Brtnicka. Mladík měří 168 centimetrů, je hubený a má hnědé oči a hnědočerné vlasy. V místě trvalého bydliště, v obci nedaleko Brtnice, se dlouhodobě nezdržuje.

Jak jsme se dostaly ze spárů minulého režimu

Jihlava – Vracíme se v čase. Dostaly jsme se s kolegyněmi do roku 1980, sedíme v oblíbené hospůdce, popíjíme pivo a vínko a s přibývajícími hodinami máme pocit, že můžeme beztrestně mluvit o čemkoli. Bohužel je to opravdu jen pocit, protože se nacházíme v době, kdy je u moci Komunistická strana Československa a udavači, kterými je společnost prošpikovaná, pracují ve dne v noci na 110 procent.

Stadion potřebuje na extraligu úpravy za pět milionů

Jihlava – Postup Dukly Jihlava do hokejové extraligy zmáčkne městský rozpočet. Horácký zimní stadion totiž potřebuje na nejnutnější úpravy téměř pět milionů korun. Ty musí vlastník stadionu, tedy město, zvládnout udělat do poloviny srpna.

Chtěl přespat a z noclehárny v Brtnici si odnesl televizi

Brtnice – Policisté dopadli devětatřicetiletého muže z Chrudimska, který si v lednu z ubytovacího zařízení v Brtnici odnesl televizi. Koncem minulého týdne o tom informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

V Ořechově si připomenou výročí výsadku Out Distance

Ořechov – Už tuto sobotu 29. dubna se v Ořechově u Telče uskuteční akce k příležitosti 75. výročí seskoku paravýsadku Out Distance a 72. výročí konce 2. světové války. Organizátoři tuto akci dělají jako vzpomínku na československé vojáky, kteří se účastnili bojů ve druhé světové válce a také tím chtějí připomenout současné zahraniční mise.

Zastupitelky Jihlavy vybraly peníze na kočky

Jihlava – Členky jihlavského zastupitelstva vybraly 4 tisíce korun pro zoo. Dámy z řad jihlavského zastupitelstva podporují městem zřizovanou zoologickou zahradu. Už několik let adoptují kočku divokou, i letos mezi sebou vybraly a na účet zoo složily čtyři tisíce korun. Adopce trvá jeden rok a získané finanční prostředky zoo použije na úhradu nákladů spojených s výživou vybraného zvířete.

V Třešti připravili festival pro děti

Třešť – V třešťském kulturním domě se chystají na pátý ročník přátelského setkání amatérských souborů loutkového divadla z Vysočiny s názvem Kašpárkova rolnička 2017. Ta se uskuteční od neděle 23. dubna do pátku 28. dubna. Jedná se tedy o šest hracích dnů pro celkem šest souborů s různými typy loutek a hraní.

Policisté zasáhnou rychleji. Pomohou jim nové motocykly

Jihlava – Policistům z Vysočiny od letoška poslouží devět nových motocyklů BMW. Policie je včera představila veřejnosti v jihlavském obchodním centru City Park. Speciálně upravené stroje mají policistům pomoci rychleji zasáhnout u případů, ke kterým se lze jen těžko dostat například automobilem. Příkladem můžou být problémy na dálnici D1, kde je kvůli opravám celá řada uzavírek.

Klienti Vrakbaru uklidili okolí pivovaru a stadionu

Jihlava – Děti a mladí lidé, kteří navštěvují Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Vrakbar při Oblastní charitě Jihlava, se poprvé zapojili do akce Čistá Vysočina. Tento týden, i když bylo dost mrazivé počasí, uklidili odpadky na frekventovaných místech.

Vydávali se za někoho jiného. Chtěli si vzít úvěr

Jihlava – Dva muži ve věku pětadvacet a dvaatřicet let se pokusili podvádět. Chtěli uzavřít spotřebitelský úvěr na cizí doklady. Policejní inspektor je obvinil ze spáchání podvodu ukončeného ve stádiu pokusu.

Studenti připravují stojan k hodinám na sídliště

Jihlava – Střední škola stavební Jihlava se zapojila do projektu Přijdu včas, který má zvýšit bezpečnost na dětských hřištích, naučit děti zodpovědnosti a připomínat jim včasné návraty domů.

V zahrádkářské kolonii řádil recidivista ze středních Čech

Jihlava – Policisté objasnili vloupání do pěti objektů v zahrádkářské kolonii v jihlavské části Pístov. K nim došlo na začátku letošního roku. Na svědomí je má dvaatřicetiletý muž z Mladoboleslavska, který byl obviněn ze spáchání přečinu krádeže. Jedná se o recidivistu.

Půjčil si patnáct tísíc, které ale nesplácel

Jihlava - Policisté vyšetřují podvod, kterého se dopustil třiadvacetiletý muž v Jihlavě. U finanční společnosti si půjčil patnáct tisíc korun, ty ale splácel pouze krátce.

V Třešti se pustí do zbylé části ulice na Stonařov

Třešť – V nejbližších dnech se stavbaři pustí do poslední části dlouhé Fritzovy ulice, která je rovněž výpadovkou z města na Stonařov. Tentokrát však půjde o stavební práce mimo hlavní komunikaci, tudíž nebude potřeba výrazně omezovat provoz v ulici, jako tomu bylo v předchozí etapě v loňském roce. Výběrové řízení na dodavatele vyhrála pelhřimovská firma VHST.

Svěřenci Fitness Factory se nominovali na republiku

Jihlava – Kulturisté Radek Lysý a Bohuslav Krajíček se několik měsíců připravovali na Mistrovství Moravy v kulturistice, které se uskutečnilo minulou sobotu 15. dubna v Rosicích u Brna. A jejich snažení nebylo marné. Radek Lysý z Třeště vybojoval ve své kategorii třetí místo a Bohuslav Krajíček se probojoval do užšího finále. Za tyto výkony si vysloužili pozvánku na sobotní Mistrovství republiky, které se koná v Lysé nad Labem.

Den Země oslaví na Vysočině i pochodem

Vysočina – Jak funguje čistička odpadních vod? Jak dlouho se rozkládá odpad? Vycházky do přírody s naučným povídáním. Pochod proti úložišti radioaktivního odpadu.

Studenti stavební školy postaví z lepenky park

Jihlava – Jaká je podle studentů stavba, která přiláká turisty a zviditelní Českou republiku v zahraničí? Třeba originální a moderní „Český park". To je nápad studentů Střední školy stavební z Jihlavy. O postup do finále 11. ročníku soutěže Stavby z vlnité lepenky bude bojovat celkem třicet škol. Na mladé stavaře a stavařky čekají ceny v hodnotě 40 tisíc korun. Letošní novinkou je hodnocení v kategorii Nejlepší obal z vlnité lepenky na soutěžní stavbu. Soutěž pořádá Svaz výrobců vlnité lepenky (SVVL) ve spolupráci s obalovou společností EKO-KOM.

Děti, které zabily plameňáka, uklízely v zoo zatím jen jednou

Jihlava – Případ ubitého plameňáka v jihlavské zoologické zahradě má pokračování. Rodiče dětí slíbili, že kromě úhrady vyčíslené škody, přijdou také do zoologické zahrady pracovat. A před více než dvěma týdny děti opravdu v doprovodu dospělých pracovat přišly.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies