VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ZUZANA RODOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Radnice připravuje vyhlášku o pouličním umění

Jihlava – Brzy budou moct pouliční umělci vystupovat v krajském městě pouze na pěti určených místech. Radnice totiž chystá vyhlášku o pouličním umění. Dokument vyjmenuje rovněž i prostory, kde bude veřejná produkce zakázána. 

Lidé si v létě více počkají na zastávkách

Jihlava – O blížících se letních prázdninách se cestující městské hromadné dopravy musí připravit, že na zastávkách stráví více času. Po deseti letech se totiž jihlavský Dopravní podnik vrací k letnímu jízdnímu řádu. Platit začne od 1. července. Důvodů je hned několik. Málo cestujících a hlavně nedostatek řidičů.

Jejich okna a dveře zdobí domy i v zahraničí

Polná – Na okraji Polné stojí jedna ze tří největších firmem v tomto městě. Dává zaměstnání téměř dvě stě lidem. Ti vyrábí okna a dveře, které dělají čest svému jménu nejen v Česku ale i ve Švýcarsku, Německu a v Polsku.

Sklepení pod radnicí by rádi zpřístupnili veřejnosti

Jihlava – Historické podzemí pod budovou jihlavské radnice skrývá pár sklepů. Po stavební upravě by se několik z nich mohlo zpřístupnit veřejnosti. Co v nich bude, se ale zatím ještě neví. Zastupitelé na pondělním zasedání hovořili o mučírně, restauraci či interaktivní místnosti.

V areálu Český mlýn budou veřejné toalety

Jihlava – Dětské hřiště, lezecká stěna, skatepark, okruh pro in-line bruslení a také travnatá plocha pro sportovní aktivity anebo odpočinek. V areálu Český mlýn, který se nachází u Vodního Ráje podél pravého břehu řeky Jihlavy, tráví Jihlavané svůj volný čas. Schází jim tam však veřejné toalety.

Zoo bude slavit žirafí den

Jihlava – Tři žirafí kluci Manu, Paul a Zuberi z jihlavské zoologické zahrady budou ve středu 21. června slavit svátek.

Upravují vodu pro tisíce domácností

Jihlava – Jihlava, Rantířov, Kostelec, Malý Beranov a další. To jsou místa, kde si lidé napouští z kohoutků vodu, která k nim putuje z Úpravny vody Hosov. Pro tisíce domácností tam totiž mění surovou vodu na pitnou.

Řídil opilý a chtěl si ublížit

Jihlava – Opilý řídil devětapadesátiletý muž o páteční noci v Jihlavě. Policisté mu při dechové zkoušce naměřili 1,44 promile alkoholu a i po dalších testech zjistili podobné hodnoty. Řidič jel po Demlově ulici ve směru od Okružní ulice, dál se ale nedostal, protože mu policisté jízdu zakázali a převezli ho do nemocnice na odběr krve.

Mlýnské kolo a obrannou hradbu mají ve znaku

Černíč, Větrný Jeníkov – S praporem v ruce chtějí za dva roky dobrovolní hasiči z Větrného Jeníkova slavit výročí 140 let své existence. Prapor si ale nemohli pořídit. Jeho vznik je totiž podmíněn registrovaným obecním znakem, který městys získal teprve nedávno.

Archeologové našli na Roštejně zbytky věžice ze středověku

Doupě – Kostěnou hrací kostku, bronzovou šupinu z brnění nebo pozůstatek věžice z patnáctého století. Tyto zajímavé nálezy nedávno objevili archeologové Muzea Vysočiny Jihlava na hradě Roštejně. Pracují tu totiž na výzkumu v rámci projektu rekonstrukce hradu, který má zpřístupnit nové expozice.

Na okraji Jihlavy brzy zbourají most

Jihlava – Jihlavský most na Pančavě půjde brzy k zemi. Už tento pátek se bude předávat olomoucké firmě, která vyhrála výběrové řízení na jeho rekonstrukci. Zatím však není známo, který den se bude bourat.

Radarové měření dálnice se opět posouvá

Jihlava – Radarové měření rychlosti v opravovaném úseku dálnice mezi Pávovem a Velkým Beranovem se opět posunulo. Jihlavská radnice, která měla tento měsíc s měřením začít, totiž stále nemá k dispozici měřící techniku. Zaplatit pokutu budou muset všichni řidiči, i ti ze zahraničí.

Nezletilý hoch rozbíjel věci

Třešť - V sobotu 10. června před půlnocí řádil v Třešti opilý šestnáctiletý mladík. Ohnul dopravní značku a poničil plechovou střechu elektrorozvaděče. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 1,37 promile alkoholu.

Američtí vojáci přespí v Rančířově

Rančířov – Podle plánu první konvoj amerických vojáků dorazí v pondělí v podvečer do Rančířova. Konvoj bude čítat 166 osob. Vojáci tu přespí pouze jednu noc, protože hned druhý den ráno se musí znovu vydat na cestu.

OBRAZEM: Jeviště patřilo folklorním souborům z Česka

Jihlava - Lidovým zpěvem a tancem v sobotu děti roztančily jeviště jihlavského kulturního domu DKO. Konala se tu totiž Celostátní přehlídka dětských folklorních souborů. Do Jihlavy se vrátila po dvou letech.

OBRAZEM: Špalek dokážou přesekat za několik málo sekund

Jihlava – O víkendu v krajském městě vzduchem létaly sekery a hučely motorové pily. Konal se tu totiž dřevorubecký závod, který je součástí evropského seriálu Eurojack. Dva závodníky dokonce přijela natáčet belgická veřejnoprávní televize VRT. Tuto dřevorubeckou podívanou si v jihlavském parku Heulos nenechaly ujít stovky diváků.

Mladý motorkář se při předjíždění srazil s protijedoucím vozidlem

Třešť - V sobotu 10. června před osmnáctou hodinou večer se stala v Třešti vážná dopravní nehoda. Třiadvacetiletý motorkář v ulici Dr. Richtra předjížděl autobus přes plnou čáru a čelně narazil do protijedoucího vozidla. Svou nebezpečnou jízdou si způsobil těžká zranění a musel být transportován do nemocnice.

OBRAZEM: Pod Jánským kopečkem se už prohání cyklisté

Jihlava – Kolem řeky Jihlavy za mostem U Jánů pod Jánským kopečkem v Jihlavě dělníci nedávno dokončili novou cyklostezku. Úsek navazuje na síť cyklostezek, které prodloužil o 635 metrů.

V polovině prázdnin přijde na stadion kontrola

Jihlava – Pátek 25. srpna, to je den, kdy musí být dokončeny úpravy Horáckého zimního stadionu. Začátkem září se totiž bude na ledě stadionu konat první extraligový zápas nové sezony.

Dvě barokní kašny se letos dočkají oprav

Jihlava - Pískovcové sochy boha Neptuna a Amfitrité na dvou barokních kašnách v centru Jihlavy ztratily svou krásu. Časem totiž zčernaly a nejsou tak krásné jako dříve. Proto vedení jihlavské radnice vyčlenilo peníze na jejich restauraci. Opravovat se budou během léta.

Skleničkou šampaňského zapila 102. narozeniny

Jihlava – Anděla Hosová, druhá nejstarší obyvatelka Jihlavy, nedávno oslavila své 102. narozeniny. Rodačce z Pavlova, která žije od svých devadesáti let v krajském městě, přišli popřát hodně zdraví také zástupci vedení města.

Jihlavou projedou američtí vojáci

Rančířov – Američtí vojáci budou mít pouze 48 hodin na to, aby projeli Českou republikou. Nocovat budou moct jenom na jednom ze tří dopředu vybraných míst. Jedním z nich je i areál kasáren v Rančířově u Jihlavy. První konvoj tam dorazí v pondělí. Místo na přespání mají už několik dní přichystané.

Automobilové setkání. Na Pávově bude rušno

Jihlava – Naleštěná auta značky Volkswagen v sobotu zaplní kemp Pávov v Jihlavě. Bude se tu totiž konat první ročník soukromého setkání majitelů aut této značky.

Na radnici žáci vyprávěli příběhy pamětníků

Jihlava – Zachytit příběh zajímavého pamětníka a naučit se jej vyprávět. Na tom půl roku pracovaly týmy dětí z jihlavských osmých a devátých tříd. Ve středu odpoledne v gotickém sále jihlavské radnice prezentovaly své projekty veřejnosti. S učiteli se totiž zapojily do projektu Příběhy našich sousedů.

Zámek bude chtít zastavit nárůst úředníků a zlepšit komunikaci

Jihlava – Na volné místo tajemníka Jihlavy usedne v červenci Evžen Zámek (Forum Jihlava). Po dvanácti letech tak vystřídá tajemníka Lubomíra Dohnala. Ten od dubna pracuje na Krajském úřadě.

Libuše Dvořáková z Jihlavy usiluje o korunku krásy

Jihlava – Do finálové dvanáctky baculatých krásek Miss Prima křivky se probojovala Libuše Dvořáková z Jihlavy. O korunku bude usilovat 19. září v Bránickém divadle.

Frekventovaná křižovatka u benzínky dostane semafory

Jihlava – Od soboty budou dopravu na frekventované křižovatce ulic Žižkova a Rantířovská řídit semafory. V pátek totiž nechá jihlavská radnice umístit na křižovatku dočasnou světelnou signalizaci.

Policisté z Vysočiny nejlépe zvládli modelové situace a vyhráli v soutěž

Vysočina – Policisté z Krajského ředitelství policie kraje Vysočina vybojovali první místo v soutěži Rallye Rejvíz 2017. Dvojici policistů se totiž podařilo nejlépe zvládnout tři modelové situace proti ozbrojenému útočníkovi.

Přiblíží historii armády za druhé světové války

Telč – Známé i neznámé podoby československé armády a osudy jejích hrdinů v době, kdy slova vlast a čest byla hodnotami, pro které má smysl obětovat život. O tom bude ve středu 7. června vyprávět Eduard Stehlík. Přednáška s názvem Vlast a čest se uskuteční od 18 hodin v Univerzitním centru Masarykovy univerzity v Telči na náměstí Zachariáše z Hradce. Vstup je zdarma.

V baru se popraly dvě ženy

Jihlava – Dvě ženy ve věku čtyřiadvacet a šestatřicet let se popraly v jednom jihlavském baru v ulici Matky Boží. Starší z nich musela být ošetřena v nemocnici.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies