Luka vyloupila Rokytnici

JIHLAVA – Pouze Luka začala jarní část fotbalové I. B třídy skupiny B vítězně. Batelov a Brtnice přijely domů s prázdnou.

2.4.2007

Ilustrační fotoFoto: Ondrej Dudáš

I. B TŘÍDA – SK. B

Jakubov – Batelov
1:0

Zápas rozhodla jediná akce v polovině druhého poločasu, kdy kolmou přihrávkou za obranu našel jakubovský Košák volného Ziku, který z levé strany poslal míč podél Kaňkovského do batelovské brány. Hosté přijeli pouze v jedenácti a v závěru už neměli sílu stav utkání změnit. V nepříliš pohledném souboji rozhodla o vítězství domácích fotbalistů větší vůle a bojovnost.
Gól: 69. Zika. Rozhodčí: Bouchal. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas: 0:0. Batelov: Kaňkovský – Ondřej Beseda, Mezera, Chrenoský, Hlaváček, Petr Beseda, Kourek, Kupka, Koreš, Marek, Poledna.

Rokytnice – Luka n. J.
1:2

Jičínský mohl ve 20. minutě poslat domácí do vedení, ale výhodu pokutového kopu trestuhodně zahodil. To hosté naložili se stejnou situací lépe. Trombelli nezaváhal. Louckou pojistku pak přidal po změně stran Hlávka a odpadající Rokytnice v samotném závěru už pouze korigovala Ferklem.
Góly: 90. Ferkl - 32. Trombelli (PK), 74. Hlávka. Rozhodčí: Kalášek – Tesař, Frič. ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas: 0:1. Luka n. J.: Čejka – Zadina (42. Kubeš), Hlávka, Tlačbaba, Lokvenc, Merhaut, Trombelli, Doležálek, Brnický (75. Holub), Gavaller (83. Havelka), Bratšovský.

Mohelno - Brtnice
3:1

Už na začátku zápasu se děly věci. Skóre ze skrumáže otevřel brtnický Zelený. Jenomže minutu na to se domácí vzchopili a z protiútoku vyrovnal Štěpán.
Po přestávce Mohelno přidalo a aktivita přinesla své ovoce hned po čtyřech minutách, kdy kombinační akci zakončil opět Štěpán. Domácí útočník potvrdil na začátku jara skvělou formu ještě šest minut před koncem, kdy ukázkově uvolnil Staňka a ten završil obrat.
Góly: 13. a 49. Štěpán, 84. Staněk - 12. Zelený. Rozhodčí: Lukáš Staněk, ŽK: 1:2. Diváci: 150. Poločas: 1:1. Brtnice: Fučík - Votava, R. Kružík, Marek, Zelený - Šrámek, Kourek, Kolman, J. Kružík - Štefl, Coufal.

2.4.2007 VSTUP DO DISKUSE

Bývalá márnice na židovském hřbitově v Telči slouží od roku 1994 jako galerie. Nese název Atelier Síň a slouží jako výstavní prostor pro mladé umělce.

Mladí umělci vystavují v bývalé márnici na židovském hřbitově

Kraj Vysočina podpoří zachování venkovských prodejen

Nevlastnil řidičský průkaz a ještě k tomu řídil se třemi promile v krvi

Jihlava, Třebíčsko – Osmapadesátiletý muž z Třebíčska jezdil v pondělí opilý po Jihlavě. V Brtnické ulici jeho auto značky Citroen Xsara zastavili policisté. Ti zjistili, že řidič ani nemá řidičák.

Bronzový Krpálek: Snad to bude začátek další medailové sbírky

/ROZHOVOR/ Bolelo ho celé tělo, ale jinak se vrátil z „Evropy" v dobrém rozmaru. Judista Lukáš Krpálek, olympijský vítěz z Ria, o víkendu zářil na šampionátu ve Varšavě.

Opilý muž bil manželku. Policie ho vykázala z bytu

Jihlava – Čtyřiačtyřicetiletý muž se v pátek večer posilnil alkoholem a fyzicky napadl svoji manželku. K útoku došlo po semnácté hodině nedaleko centra města.