Remízu trefil v poslední minutě náhradník Pártl

HAVLÍČKŮV BROD - Velkou morální sílu dokázali polenští fotbalisté v 18. kole krajského přeboru. Na hřišti lídra dokázali dvakrát vyrovnat. Podruhé se tak stalo těsně před závěrečným hvizdem rozhodčího Žilky.

30.4.2007

Havlíčkobrodský útočník Pavel Janďourek se marně snažil prosadit přes zhuštěnou polenskou obranu. Na snímku ho stíhá stoper Milan Bárta.Foto: DENÍK/Josef Němec

Havlíčkův Brod - Polná

2:2

První poločas přinesl nudný fotbal. Kdyby utkání začalo až tím druhým, vůbec nic by se nestalo. Polná se zaměřila na důkladnou defenzivu, ve které mdlým domácím takřka nic nedovolila. Až v závěru se prosadil Janďourek, ale vystřelil vedle.

„V první půli jsme předvedli tragický výkon, bez běhání a nasazení. Hráči vůbec neplnili taktické pokyny,“ kroutil hlavou havlíčkobrodský trenér Josef Soural.

Po změně stran se nejdříve ukázali hosté, v 53. minutě si ale s projektilem Adamce poradil jeho jmenovec v brodské brance. V 64. minutě polenští stopeři nepokryli Provazníka a ten střelou do protipohybu otevřel skóre. Jenže potom Slovan vyklidil střed pole a hosté toho zaslouženě využili. Čtvrt hodinky před koncem z trestného kopu po lehké teči zdi vyrovnal kapitán Krčál.

Domácí se však silou vůle dostali i podruhé do vedení. Novotný v 86. minutě vybídl Šťastného a ten mířil stejně jako před ním Provazník k pravé tyči - 2:1. Pojistku měl na noze Nechvátal, ale třikrát během chvíle nevyřešil dobře brejkovou situaci.

A přišlo nastavení. Zimprich ztratil uprostřed hřiště nepochopitelně míč a rychlý brejk přetavil ve vyrovnání Pártl. Havlíčkův Brod tak na jaře už podruhé (poprvé s Velkou Bíteší) ztratil doma výhru v nastavení.

„Vzhledem k průběhu zápasu jsem nadmíru spokojený s bodem. Velmi dobrému soupeři jsme v první půli nic nedovolili. Ve druhé se chléb lámal za stavu 2:1, kdy domácí nedali dvě tutovky. Fotbal je o štěstí a dnes se k nám přiklonilo. Musím vyzvednout hru zálohy, ale pořád nám chybí finální přihrávka,“ hodnotí utkání polenský trenér Milan Palkovič.

„Pomohl nám gól, ale hra byla pořád neurovnaná. Bohužel nám nezahrály opory, v úterý v Pelhřimově asi udělám změny,“ plánuje Soural.

Góly: 64. Provazník, 85. Šťastný - 75. Krčál, 90.(+4) Pártl. Rozhodčí: Žilka, ŽK: 1:2. Diváci: 150. Poločas 0:0. Havlíčkův Brod: Adamec - Novotný, Háněl, Ganobjak, Mišta - Nepovím, Slanař, Šťastný, Pertl - Janďourek (76. Nechvátal), Provazník (71. Zimprich). Polná: Skočdopole - Matula (54. Pártl), Frolda, Bárta, Hlávka - Adamec, Holas, Krčál, Půža (76. Gondek) - Oberreiter, Körber (80. Tomas). Nejlepší hráči: Mišta - Krčál, Hlávka.

30.4.2007 VSTUP DO DISKUSE

Kraj opět vypisuje dotace na kotle. Bez nutnosti zateplování

Na novorozeneckém oddělení JIP v Nemocnici Jihlava mají nové pomocníky. Pletené chobotnice.
4

Malá miminka se zabaví uchopením chobotniček

Hráli jsme tragicky, láteřil trenér Votava

Telč, Kostelec – Jedni se plácali po ramenou, druzí odcházeli ze hřiště se sklopenými hlavami. Fotbalové „átřídní“ derby mezi Telčí a Kostelcem vyznělo jasně pro domácí, kteří slavili výhru 4:0.

Krpálek se trefil sedmnáctkrát

Jihlava – O víkendu začala nová sezona pro národní házenkáře SK Autonot. Jihlavští muži vstoupili do oblastního přeboru jasnou výhrou nad rezervou Drakenu Brno, stejného soupeře přejeli i starší žáci. Pouze starším žákyním vstup do nového ročníku nevyšel.

Místní části Třeště budou mít vlastní kanalizaci

Třešť – Město Třešť se rozhodlo v příštích letech investovat do svých místních částí. Konkrétně do Salavic a Bukové. Chce lidem udělat splaškovou kanalizaci a čistírnu odpadních vod. V obou částech jde o investici za necelých 30 milionů korun. Budovat by se mohlo začít v roce 2019 a 2020.