Z šesti střel na branku Neumana vytěžili čtyři góly a jednou břevno a vyhráli tak vysoko 4:1. „I takový je fotbal, měli jsme hru v moci. Góly ale dával soupeř,“ posteskl si jihlavský trenér Tomáš Jansa.

Jihlava B - Zlín B
1:4

Domácí začali aktivně, zejména díky Gorolovi ovládli střed pole. Největší šance první půle měl Šamánek. V obou případech měl prsty Gorol. Ve 20. minutě po rohu střílel Šamánek slabě doprostřed branky, o patnáct minut později zase mířil nad.

„To byly asi rozhodující okamžiky. Kdybychom dali gól, mohlo všechno vypadat jinak,“ dobře ví Jansa.

Hosté ve druhé půli dokonale zchladili jihlavskou juniorku. Ve 47. minutě se k odraženému míči dostal Otruba a křížně prostřelil Neumana. Stejně vyřešil koncovku i v 71. minutě Janča poté, co centrovaný míč podskočil Bartoš. Po dalším rohu Gorola vykřesal naději čtvrt hodiny před koncem Šamánek, ale zvrat se nekonal. Naopak v závěru přidali ještě další dvě trefy Zlínští Poznar a Janča.

„Zkomplikovali jsme si záchranu. Měli jsme postupně na hřišti čtyři útočníky, ale gól jsme dali jen jeden,“ dodává Jansa.

Góly: 77. Šamánek - 47. Otruba, 71. Konečník, 86. Poznar, 89. Janča. Rozhodčí: Nádvorník, ŽK: 0:2. Diváci: 50. Poločas: 0:0. Jihlava B: Neuman - Bartoš, Ditrich, Kříž, Naniáš (80. Peteřík) - Čermák, Wasserbauer, Gorol, Pacholík (61. Chlup) - Vácha (75. Šplíchal), Šamánek.