I. A třída – sk. B

Telč – Náměšť nad Oslavou
2:1

Zápas začal lépe pro hosty. Domácí neuhlídali před brankou Laštovičku, který po centru otevřel skóre hlavou. Náměšť gól nastartoval, vytvořila si převahu, ale domácí k další chybě nedonutili.

I vstup do druhé půlky měla impozantní start, jenže Telč podržel několikrát skvělý Nedorost. Domácí hru oživilo střídání Hejdy, který trochu rozpumpoval ofenzivní choutky. Po rychlém rozehrání standardky navíc nastavil do přesného centru hlavu Holý a srovnal. Osm minut před koncem pak dokonal obrat přesným volejem Černáš.

„Jsem spokojený s nasazením hráčů. Velmi dobře zahráli kluci z béčka Chalupa, Hejda i Plucar, kteří zastoupili ty klíčové hráče. To vítězství jsme potřebovali. Je to povzbuzení,“ komentuje trenér Telče Petr Kozák.

Góly: 70. Holý, 82. Černáš - 11. Laštovička. Rozhodčí: Bína. ŽK: 2:2. Diváci: 70. Poločas 0:1. Telč: Nedorost – Všohájek, Kratochvíl, Vetyška, Šeda – A. Chalupa, Černáš, Bartušek, Plucar – Jakubec (65. Hejda), Holý.

Přibyslavice – Stará Říše
3:0

V první půli byli aktivnější hosté, kteří si vytvářeli slibné příležitosti, z nichž se jim však skórovat nepodařilo, když jednou zachránila domácí svatyni tyčka. Přibyslavice se probudily až po přestávce. Po individuálním průniku poslal míč přímo pod víko Olšanský. Vzápětí domácí udeřili podruhé a efektivní desetiminutovku uzavřel třetím gólem Čech.

Góly: 50. Olšanský, 55. Musil, 60. S. Čech. Rozhodčí: Klement. ŽK: 3:1. ČK: 85. Kouba (Stará Říše). Diváci: 100. Poločas 0:0. Stará Říše: Svoboda – Kouba, Vítů, Holub, Kovačík – Pytlík, Žák (88. D. Pokorný), Tichánek, Hradil – Vaňkát, Rychtecký (70. P. Pokorný).

Bedřichov – Čáslavice
0:1

Hosté začali náporem, který si udržovali celý poločas. Na domácích byla vidět nervozita, ale Jančok si se dvěmi nepříjemnými situacemi poradil. Domácí mohli udeřit Pajskrem a dorážejícím Zapletalem, ale Ustohal se také vyznamenal.

Bedřichov vstoupil do druhé půlky jako politý živou vodou, ovšem po jedné standardce zapomněl na zadní vrátka, Čáslavičtí vyrazili do smrtícího brejku, který zakončil do prázdné branky Novotný. „Měli jsme snahu skóre otočit, ale hosté dobrou taktikou a střídáním nám to nedovolili. Moc mě to mrzí. Je to třetí zápas, který jsme si vlastní vinou prohráli,“ hodnotí trenér domácích Stanislav Muzikant.

Gól: 56. Novotný. Rozhodčí: Sojka. ŽK: 2:4. Diváci: 100. Poločas 0:0. Bedřichov: Jančok – Pajskr, Kocmánek, Tůma, Kalný – Poulík, Lapeš (72. Grepl), Zapletal, D. Oberreiter – Dolejší, Škoda (62. Bláha).

Kamenice – Rantířov
0:0

Bezbranková remítza zápasu sluší. K vidění byl totiž podprůměrný fotbal s minimem šancí. Ještě tak do přestávky se diváci nenudili. Plášil však sám před gólmanem v 11. minutě neuspěl, hlavičkám Kušty a J. Strašíka scházela přesnost. Největší šanci hostí měl v 16. minutě Zeman, ale dobrý okamžik k zakončení prováhal.

Rozhodčí: Nováček. ŽK: 2:2. Diváci: 120. Rantířov: Hájek – Brož, Novotný, Vácha, Živný, Janků, Smrčka, Karol (80. Chlupáček), Kubík, Zeman (86. Vondruška), Molák (89. Pivnička).

Třešť – Stonařov
1:1

Třešť si vytvořila územní převahu, kterou přetavila i v úvodní gól. Guttwald se obtočil okolo svého strážce a nekompromisně obstřelil Krupicu. „Měli jsme více ze hry, ale pojistku jsme bohužel nepřidali,“ komentuje kouč Třeště Milan Hochman.

Ještě do poločasu se ovšem po střetu musel poroučet ze hřiště stonařovský Václav Kain se zlomenou holenní kostí. „Jsem z toho zdrcený. Ta kost nepraskne jen tak.

Je to hrozná osobní tragédie pro toho kluka, který studuje sportovní vysokou, a já bych mu chtěl popřát co nejrychlejší uzdravení. Strašně mě to, co se stalo, mrzí,“ uvedl skleslý stonařovský trenér Zdeněk Štancl, jehož tým dokázal ve druhé půlce vystupňovat tempo a dorážejícím Špačkem srovnal. „Remíza je myslím spravedlivá,“ dodává Hochman. „Druhý poločas jsme byli lepší. Měli jsme vyhrát,“ dodává Štancl.

Góly: 13. Guttwald – 79. M. Špaček. Rozhodčí: Zadina. ŽK: 3:1. ČK: 1:1 (70. T. Veselý – 85. J. Šmarda). Diváci: 100. Poločas 1:0. Třešť: Jindřich – Gregor, Veselý, Trnka, Steklý – Svěrák, Mareš, Guttwald (88. Páral), Krejčí – Bláha, Nosek (80. Kodys). Stonařov: Krupica – Holý, Špaček, Seknička, Digrín – Lysý (65. Lang), Šána, Šmarda, Čumpl – Kain (43. Turoň), Jaroš.