„Je to asi náš nejcennější jarní výsledek. Teď už je to jen na nás. Čekají nás ještě čtyři zápasy, počítám, že bude třeba ještě uhrát sedm bodů,“ domnívá se trenér František Klusák.

Žirovnice – Velká Bíteš

0:1

Zápas začal opatrně, sestupem ohrožení soupeři se oťukávali. Poklidný úvod narušil jen faul na žirovnického T. Houšku, po němž následovala bomba Kořínka z trestného kopu, kterou ke štěstí brankáře Šuly zeď vytěsnila z prostoru vymezeného tyčemi.

Hosté udeřili z první větší příležitosti. Ne zrovna nebezpečný centrovaný míč nedokázal odkopnout Makovička a kanonýr Hammer nabídnutou šanci v 18. minutě využil víc než chladnokrevně. „Byla to naše hrubá chyba. Ani tak z toho neviním Makovičku, který nedokázal odkopnout míč, jako spíše stopeři. Ti nebyli na správném místě,“ vyjádřil se ke klíčovému momentu zápasu kouč Žirovnice Miroslav Kořínek.

Hosty gól nakopl a až do 38. minuty byli lepším týmem. Domácí se trápili a až na nezakončené sólo Staňka prakticky nic nevymysleli. Naděje na obrat v utkání jim svitla chvíli před přestávkou, kdy po červené kartě J. Dvořáka začali hrát přesilovku.

Ta však byla jalová i po druhé červené kartě hostí v 73. minutě. „Hráli jsme špatně. Od kluků jsem chtěl, aby tahali míče po křídlech, ale to nesplnili. Navíc jsme nepůsobili ani moc kolektivně,“ přiznal trenér poraženého celku Miroslav Kořínek.

Domácí sice neměli mnoho vyložených šancí, ačkoliv územní převaha byla místy drtivá. „Kluci dřeli, ubránili jsme to. Škoda, že jsme nedohrávali v jedenácti, asi bychom zápas dokončili důstojněji a bez takových nervů,“ přiznal kouč Velké Bíteše František Klusák.

Gól: 18. Hammer. Rozhodčí: Machek. ŽK: 6:6. ČK: 0:2 (38. J. Dvořák, 73. Berka). Diváci: 70. Poločas: 0:1. Žirovnice: Šamal – P. Houška, Kořínek, Kněžínek, Makovička (46. Metlička) – Weith, Vodáček, Charousek, Staněk (58. J. Poustecký) – Pokorný (67. Z. Musil), T. Houška. Velká Bíteš: Šula – Pelán, Trojan, Pohl, Loup – Kadlec (30. Dufek, 90. Klusák), J. Dvořák, T. Dvořák (75. Vrba), Berka – Hammer, Buchta. Nejlepší hráči: Vodáček – T. Dvořák, Hammer.