Rozluštěno, sestoupil Bedřichov

JIHLAVA - Dva ze tří sestupujících týmů z I. A třídy jsou z Jihlavska. V posledním kole se rozhodlo. Dobronín vyhrál nad Přibyslaví, ale musel čekat. Kamenice svůj duel ve Staré Říši zvládla, ale Bedřichov v Rantířově ne. Už dříve bylo rozhodnuto o sestupu Telče.

18.6.2007

Závěr zvládli excelentně. Janovice (vlevo Petr Tržil) vyhrály skupinu A I.A třídy naprosto zaslouženě. To potvrdily v posledních dvou zápasech. Shodně porazily 4:1 oba největší konkurenty, Pacov i Chotěboř.Foto: DENÍK/Kamil Vaněk

Skupina A

Janovice - Chotěboř

4:1

V úvodu aktivní Janovice poslal do vedení po Padrnosově přihrávce Zamazal. Převaha domácích v prvním poločase už poté ale k šancím nevedla.

Nejhezčí moment utkání přišel po změně stran. Chylík nacentroval před branku a Špendlíček pojistil janovické vedení ukázkovými nůžkami. Dvě minuty poté ještě oživil chotěbořské naděje po narážečce Tůma, který prostřelil střídajícího Šebka. Domácí ovšem neponechali nic náhodě. Vedení pojistil Chylík. Gólovou tečku za zápasem udělal po slalomu mezi čtyřmi zkoprnělými obránci Padrnos.

Góly: 11. Zamazal, 64. Špendlíček, 79. Chylík, 88. Padrnos - 66. Tůma. Rozhodčí: Jurka, ŽK: 3:2. Diváci: 120. Poločas: 1:0. Janovice: Krpálek (46. Šebek) - Hamara, Dvořáček, Reiterman, Tržil - Chylík, Hekerle, Špendlíček (75. Křenek), Zamazal - Klíma (65. Mareš), Padrnos.

Dobronín - Přibyslav

6:2

Dobronín sehrál poslední utkání sezony ve Štokách a k udržení naděje na záchranu musel bezpodmínečně vyhrát. To se projevilo na hře bezezbytku a utkání s bezstarostným soupeřem jasně ovládli. Skóre otevřel ve 12. minutě T. Sedláček z penalty a na 3:0 postupně zvyšovali Vaněk a Sobotka.

Hosté sice brankou do šatny snížili, ale Dobronín z nastoleného trendu nepolevil, takže dokázal utkání dovést do vítězného konce. Potom už jen čekal na zaváhání jednoho z dvojice týmů ve skupině B. Kamenice sice vyhrála ve Staré Říši, ale Rantířov porazil Bedřichov, takže se Dobronín zachránil.

„Museli jsme vyhrát, utkání jsme měli v naší režii. Soupeře jsme k ničemu nepustili, dobrým a obětavým výkonem jsme soupeře přehráli. Podržel nás náhradní gólman Liška, za stavu 2:0 jsme měli i štěstí, protože soupeř nastřelil břevno. Dobře zahráli Sobotka a Vaněk,“ hodnotí utkání dobronínský trenér Ludvík Haubert.

Góly: 12. a 78. T. Sedláček (oba PK), 23. a 85. Vaněk, 75. Kalců, 34. Sobotka - 40. Křesťan, 76. Němec. Rozhodčí: Straka, ŽK: 3:6, ČK: 0:1 (89. Kasal). Diváci: 150. Poločas: 3:1. Dobronín: Liška - Krpálel, Hypeš, Pachl (60. Klenovský), T. Sedláček - Prokš, Vaněk, L. Sedláček, Sobotka - Kalců (75. Mikšíček, 77. Laňka), Skořepa.

Skupina B

Rantířov - Bedřichov

2:0

Na hostech byla od úvodního hvizdu patrná nervozita. Vědomí, že je to pro ně existenční zápas, jim svazovalo nohy. Domácí se dostali do vedení po dorážce Vondrušky, tříbodovou pečeť potom zajistil po změně stran ve skrumáži Živný. Demoralizovaní hosté už potom nenašli motivaci s výsledkem něco udělat.

„Je mi líto, že spadl celek z Jihlavska. Kluci ale chtěli předejít spekulacím o domluveném zápase. Rozhodlo se na hřišti a takhle by to mělo být,“ uvedl trenér Rantířova Michal Fiedler.

„Sestup jsme si zavinili sami už dříve nezvládnutým zápasem s Telčí. Bohužel v Rantířově jsme hráli bez snahy poprat se o záchranu. Hráčům chybělo větší odhodlání,“ posteskl si trenér Bedřichova Stanislav Muzikant.

Góly: 25. Vondruška, 65. Živný. Rozhodčí: Šťastný, ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Rantířov: Kremín - Brož, Janků (87. Kulhánek), Vácha - Kubík, Novotný, Živný, Pecha, Kasrol - Vondruška (75. Holec), Chroustovský (60. Man). Bedřichov: Jančok - Pajskr, L. Kocmánek, Lapeš, Kalný - D. Oberreiter, Tůma, Zapletal, A. Oberreiter - Bláha, Škoda (Mašek, Poulík, Kremín).

Stará Říše - Kamenice

2:3

Hosté potřebovali vyhrát, aby se zachránili v I. A třídě. Dostali se poměrně rychle do vedení, ale o tři minuty později kontroval Tichánek. O vítězství Kamenice se rozhodlo na pomezí prvního a druhého poločasu. Hradil už jen v závěru upravil výsledek.

„Bylo to vyrovnané utkání, na našem týmu bylo znát, že už je konec sezony. Neproměnili jsme šance a to rozhodlo,“ hodnotí utkání hrající trenér Staré Říše Luděk Kovačík.

Góly: 21. Tichánek, 90. Hradil - 18. Strašík, 45. Kotek, 55. Plášil. Rozhodčí: Klement, ŽK: 1:1. Diváci: 60. Poločas: 1:2. Stará Říše: Svoboda - Kouba, Vítů, Holub, M. Pokorný (63. Rychlý) - Žák, Kovačík, Tichánek, Hradil - Rychtecký (61. Kvasnička), Štěpnička (70. P. Pokorný).

Čáslavice - Telč

2:2

Domácí byli po celý zápas mnohem aktivnější, ale vybojovat tři body jim nebylo souzeno. Už v první minutě si čáslavická obrana vstřelila vlastní gól. Čáslavice vytěžili z deseti vyložených šancí pouze dvě branky, což stačilo pouze na dělení bodů.

Góly: 3. Kuba, 76. Šimek - 1. vlastní, 53. P. Bartůšek. Rozhodčí: Masopust. ŽK: 1:1. Diváci: 300. Poločas: 1:1. Telč: Nedorost - Straka, T. Bartůšek (49. Štěpnička), Šohájek, Šeda, Černáš, Dolejský, P. Bartůšek, Chalupa, Švec, Jakubec.

Kouty -Třešť

3:2

V utkání se ze začátku příliš nebránilo a diváci tak viděli dvě branky v jediné minutě. O výsledku rozhodly dvě přesné střely Dalibora Čápa ze 30. a 50. minuty, na které hosté sice dokázali odpovědět gólem Párala, ale navíc už nestačili.

Góly: 13. Doležal, 30. a 50. D. Čáp-13. Trnka, 76. Páral. Rozhodčí: Zadina. ŽK: 5:1. Diváci: 134. Poločas: 2:1. Třešť: Jindřich-Gregor, Rot, Trnka, Veselý, Fajtl, Kadlec (16. Šaštinský), Mareš, Krejčí, Blaha, Nosek (64. Páral).

Stonařov - Třebíč B

3:2

Hosté už měli zajištěný postup do krajského přeboru, navíc jejich A tým se zachraňoval v divizi. Do Stonařova přijela Třebíč B tedy v kombinované sestavě, přesto se po gólu Venhody ujala vedení.

Domácí však ještě do poločasu otočili skóre, když se trefili po nahrávce Šány Jaroš a potom po rohu Špaček. Po změně stran přidal třetí gól Jaroš, hosté už jen dokázali zkorigovat na konečných 3:2.

„Byl to otevřený zápas, hrálo se nahoru dolů. Oba týmy moc nebránily, takže diváci viděli spoustu pěkných kombinačních akcí,“ uvedl k zápasu stonařovský trenér Zdeněl Štancl.

Góly: Jaroš 2, Špaček - Venhoda, Ošmera. Rozhodčí: Machát, ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 2:1. Stonařov: Krupica - Holý, Digrin, Šmarda, Seknička - Lysý, Nešpor (62. Trnavský), Šána, Špaček - Čumpl, Jaroš.

18.6.2007 VSTUP DO DISKUSE

Martina Sáblíková na slavnostním otevření nově zrekonstruovaného rychlobruslařského oválu ve Žďáře nad Sázavou.

Sáblíková bude pokračovat i po Pchjongčchangu

Naboural cizí auto a ujel

Kamenice obrala o body rozjeté Bítovčice

Jihlavsko – Víkendové zápasy třetího dějství III. třídy opět nabídly na góly bohatá představení. Osmkrát do sítě Černíče B se trefilo „béčko“ Stonařova. Stejný počet gólů padl i v Puklicích, kde ale domácí rezerva prohrála s Dobronínem B 3:5. Další přestřelku viděla početná divácká kulisa v Kamenici. Bítovčice tam sahaly po třetí výhře v řadě, ale domácí jim tuhle radost nakonec nedopřáli.

Šlágr o první místo skončil divokou remízou

Jihlavsko – Fotbalový okresní přebor má za sebou zápasy 3. kola. A opět nebyla nouze o zajímavé výsledky.

Střítež vyhrála jedenáctigólovou přestřelku s Kostelcem B

Jihlavsko – Deset týmů z fotbalové IV. třídy mělo o víkendu napilno. Hodně atraktivní duel se hrál ve Stříteži, která doma vyhrála divokým výsledkem 7:4!