Se svým týmem přijel pětatřicetiletý útočník odehrát exhibiční fotbalové utkání s domácím výběrem.

Dlouho to sice vypadalo, že Jágr team vystoupí na chotěbořském hřišti bez svého kapitána, ale hodinu po poledni přišla zpráva – Přijedu!

„Měl jsem jiný program, ale nějak se všechno podařilo zkorigovat tak, že mi zbyl čas. Navíc to sem není z Kladna daleko, za hodinu a půl jsem byl tady,“ oznámil útočník New Yorku Rangers.

Vzal to na sebe

Vedle Jágra obuli kopačky také další přední čeští hokejisté, jako například David Výborný, Petr Průcha, Karel Pilař nebo Jaroslav Hlinka.

Utkání se hrálo na dvakrát čtyřicet minut a navrch přidaly oba týmy dramatický penaltový rozstřel. Jako první otevřel skóre právě Jágr, který se po počátečním soustředění na obranu rozhodl vyrazit do útoku.

„Vždyť jste to viděli, spoluhráči nemohli dát gól, tak jsem to prostě musel vzít na sebe,“ usmíval se autor úvodní přesné střely.

Celkem se nakonec více než dvě tisícovky diváků dočkaly jedenácti branek. Z přesvědčivého vítězství 7:4 se radoval Jágr team, který byl od úvodních minut jasně lepší.

„Přijeli jsme si hlavně zahrát dobrý fotbal a pobavit se. Výsledek v takovém zápase není absolutně důležitý,“ zhodnotil fotbalové vystoupení v Chotěboři jeden ze členů vítězného týmu, obránce Karel Pilař.

Také v penaltovém rozstřelu zvítězili hosté, když rozhodující pokutový kop proměnil Jiří Zelenka.