Infarktový závěr v Polné: neproměněná penalta a vítězný gól v nastaveném čase

VYSOČINA - Hned v úvodním kole krajského přeboru bylo k vidění několik zajímavých výsledků. Divoká remíza 3:3 se zrodila v Moravských Budějovicích, kde velkobítešský záložník Tomáš Pelán exceloval hattrickem. Zajímavé věci se děly v závěru utkání v Polné.

13.8.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Libor Plíhal

Po neproměněné penaltě Froldy to vypadalo na remízu udolala Ždírec díky gólu Adamce v nastaveném čase.

JEMNICKO – HUMPOLEC

1:2

Utkání začalo opatrně z obou stran, domácí nováček soutěže se pomalu osmělil a hosté spoléhali na nebezpečné brejky. Nadšeně hrající domácí se dostali do vedení, když Anděl po dlouhém pasu dal míč pod sebe na Kincla, který vystřelil a o spoluhráče Furdana poslal míč do sítě. Hostům se však podařilo zápas otočit a postarali se o to domácí hráči sami.

Poprvé těsně před přestávkou si neporadili s dlouhým pasem obránci Bártů a Sevelda a rychlý exsvětelský útočník Miroslav Křikava toho dokonale využil. Další minelu vytvořil domácí gólman Zdeněk Kounek a opět se k míči dostal Křikava. Jemnicko svého soupeře v závěru přitlačilo, ale vyložené šance si vytvořit nedokázalo, a tak si kýžené tři body odvezl favorizovaný Humpolec.

„Porazili jsme se sami vlastními chybami, pro nás je pozitivní, že jsme si dokázali, že vyrovnanou partii můžeme hrát s každým,“ říká kouč Jemnicka Martin Kincl.

Góly: 28. Furdan – 45. a 64. Křikava. Rozhodčí: Petřivý. ŽK: 2:1. ČK: 58. Kopic (Humpolec). Diváci: 400. Poločas: 1:1. Jemnicko: Kounek – Sevelda (62. Čech), Křivánek, Obrdlík, Bártů – Koutný, Z. Kincl, Gardoň (84. Habr), Vaculín (73. Jahoda) – Furdan, Anděl. Humpolec: Padrnos – Kameš, Černík, Pícha, Svoboda, Guzík (88. Pecha), Kopic, Hájek, Paťha (82. Kotek), Jíša, Křikava.
Nejlepší hráči: Koutný - Křikava, Padrnos.

JANOVICE – ŽIROVNICE

1:0

Úvodní čtvrthodinka přinesla před žirovnickou brankou několik zmatků, které zakončil Fišer nebojácným průnikem. Obešel gólmana, ale vracející se bek ho ve vyložené šanci skosil. O janovickou gólovou radost se tak postaral až z nařízené penalty Bdžoch.

Po změně stran se opět Fišer probil obranou, ale Šamalovi nastřelil nohy. Mezi diváky to zahučelo po přesném centru Chylíka a hlavičce Reitermana, které chyběly centimetry. Janovická obranná hráz byla pevná a snaživí hosté měli více ze hry pouze ve středu hřiště. S ojedinělým ohrožením domácí svatyně si ale s přehledem vždy poradil janovický gólman Rudolf Šebek.

Čtvrt hodiny před koncem se sice dočkali a rozvlnili síť, jenže praporek pomezního už dlouho před tím signalizoval ofsajd.

Gól: 13. Bdžoch (PK). Rozhodčí: Doležal. ŽK: 4:4. Diváci: 130. Poločas 1:0. Janovice: Šebek – Kračmar, Soural, Reiterman, Hekerle – Bdžoch, Špendlíček, Chramosta, Chylík (89. Lokvenc) – Rychtecký, Fišer. Žirovnice: Šamal – P. Houška, Vodáček, Kořínek, J. Poustecký – Charouzek, Weith, T. Houška, Secký – Pokorný, Časta.
Nejlepší hráči: Šebek, Soural – Vodáček.

M. BUDĚJOVICE – V. BÍTEŠ

3:3

Domácí začali náporem, ale ze série trestných kopů nic nevytěžili, a tak udeřili hosté. Po faulu Michala Černého si s penaltou nedělal těžkou hlavu Tomáš Pelán. Budějovičtí dokázali těsně před přestávkou srovnat a na další branky si diváci museli počkat až na posledních patnáct minut.

Vedení domácích zařídil Josef Šplíchal, kterého domácí na poslední chvíli získali z jihlavské juniorky. Po jeho gólu se po krásném centru Škody prosadil skluzem Šabatka. Hosté však nesložili zbraně a v jejich dresu dál úřadoval Pelán, který nejdříve snížil na rozdíl jediného gólu a v poslední minutě utkání srovnal, když první jeho pokus vytáhl Klouda na břevno, ale bítešský kanonýr dostal ještě jednu šanci na dorážku, kterou nezahodil.

Góly: 44. Škoda, 72. J. Šplíchal, 76. Šabatka – 25. (PK), 78. a 90. Pelán. Rozhodčí: Pekař. ŽK: 3:5. Diváci: 150. Poločas: 1:1. M. Budějovice: Klouda – O. Busta, Hlávka (53. Vranka), K. Busta, Michal Černý (30. Nevařil) – Krejčí, L. Šplíchal, Škoda, Marek Černý (70. Šabatka) - Michal, J. Šplíchal. V. Bíteš: Šula – Láznička, Klusák, Trojan, Paprskář (84. Šeba) – Kadlec, Jelínek (74. Lukášek), Pelán, Berka – Antoš, Dvořák.
Nejlepší hráči: Michal, Škoda – Pelán.

POLNÁ – ŽDÍREC

2:1

V první půlce byli hosté důraznější a čtyřikrát byli blízko gólu. Jednou pomohla domácím tyč a v ostatních případech byl úspěšnější Skočdopole, než dotírající hostující střelci. Polná zahrozila z brejku, ale Tomasův centr Oberreiter propasírovat do branky nedokázal.

Ve druhé půlce se začalo svižně a po hodině hry rozjásal hosty Roman Mareš. Domácí zvedli hlavu velice brzy. Körber utekl, naservíroval míč Tomasovi a ten nezaváhal.

V hektickém závěru sázeli hosté na nebezpečné standardky, které domácí s vypětím všech sil kryli. Ždírec zase ustál penaltu. Aleš Frolda ale na gólmana Havlíčka nevyzrál. Ovšem na Adamcovu hlavu po rohovém kopu v poslední minutě utkání už ždírecký brankář nestačil a Polná slavila tři body.

Góly: 65. Tomas, 90. Adamec - 61. Mareš. Rozhodčí: Dostál. ŽK: 2:6. Diváci: 400. Poločas 0:0. Polná: Skočdopole – Kratochvíl, Frolda, Mezera, Hlávka – Adamec, Krčál, Oberreiter (58. Takacs), Gondek – Tomas, Tlačbaba (62. Körber). Ždírec n. D.: Havlíček – Kysilko, Kaluža, Terer – Carda, Smejkal, Sobotka, R. Mareš, Šnobl – Černý (66. Kolouch), Máša (66. Blažek).
Nejlepší hráči: Tomas, Mezera – Mareš.

PACOV – TŘEBÍČ B

2:2

Souboj nováčků nakonec skončil spravedlivou remízou, když každý z týmů ovládl jeden z poločasů. Hráči třebíčské juniorky se radovali už v šesté minutě, kdy se po přihrávce Durajky chladnokrevnou střelou po zemi prosadil Martin Řezáč. Po přestávce se hrálo podle not Pacova, který ovšem musel nejprve spolknout další hořkou pilulku. V 61. minutě totiž z rychlého brejku zvýšil na rozdíl dvou branek Orálek. Domácí se radovali o dvě minuty později, to střelu Kolacího dorazil do opuštěné branky Dvořák. Konečný výsledek stanovil exslávista Koller, když hlavou dotlačil míč do branky po centru Rybčáka.

Góly: 63. Dvořák, 74. Koller - 6. Martin Řezáč, 61. Orálek. Rozhodčí: Zadina (Rozsochatec). ŽK: 2:0. Diváci: 200. Poločas: 0:1. Pacov: Basík – Přibyl, Jaroslav Praveček, Koller, Šlechta – Hrobský, Kolací, Anděl, Maršík – Rybčák, Dvořák (75. Vysiblo). Třebíč B: Koubek – Tůma, Brabenec, Ošmera, Jurka (79. Hruška) – Orálek, Durajka, Dvořák (56. Venhoda), Kratochvíl – Martin Řezáč, Miroslav Řezáč. Nejlepší hráči: Kolací, Koller – Durajka.

BOROVINA – BYSTŘICE

2:2

V Borovině viděli diváci dva naprosto odlišné poločasy. Domácí udeřili hned ve čtvrté minutě po rohovém kopu. K míči se postavil Prokeš a poslal ho na zadní tyč, kde zůstal zcela osamocený Tomek. Druhý gól Boroviny vymyslel Brzezina, který krásně našel volného Urbana, a ten si s dobrou příležitostí věděl rady.

Po změně stran však hosté přepnuli na vyšší výkonnostní stupeň. Kontaktní branku vstřelil z trestného kopu středopolař Marek Matuška a vzápětí dokonal po chybě borovinské obrany dílo zkázy mladý obránce Kozáček.

„Utkání jsme začali velice dobře, dali jsme dvě branky a vytvořili jsme si i další příležitosti. Po změně stran jsme však nechali hrát soupeře, který toho dokonale využil,“ stěžuje si trenér Boroviny Miloslav Loucký.

Góly: 4. Tomek, 46. Urban – 65. Matuška, 67. Kozáček. Rozhodčí: Ságl. ŽK: 2:0. Diváci: 120. Poločas: 2:0. Borovina: J. Kantor – Brzezina, Kohlstrom, Štveráček, P. Dohnal – Novák, Rubák (85. Ciprys), Tomek, D. Dohnal (83. Rambousek)– Urban, Prokeš (68. Pokorný). Bystřice: Trávníček – Kozáček, Veselý, Vícha, L. Mitáš - Špatka (22. Vrzal), Matuška, Sklenář, Zbytovský - Holý, Buchta.
Nejlepší hráči: Urban, Tomek - Holý.

VRCHOVINA – PELHŘIMOV

1:1

V první polovině měli větší tlak hosté, kteří předčili Vrchovinu hlavně rychlostí. Vyložené šance k vidění nebyly, přesto oba týmy několikrát zahrozily.
Pelhřimov šel do vedení po chybě domácích, kteří propadli při špatně sehrané ofsajdové pasti a umožnili gólový únik dvou pelhřimovských útočníků a Krtek dogáhl akci do gólového konce.

O vyrovnání se zasloužil Jiří Hes, který sice už měl nastoupit za Humpolec, funkcionáři se však zatím na transferu nedohodli.
Exjihlavský obránce se prodral do vápna a jeho střelu srazil jeden z obránců rukou. Nařízenou penaltu stejný hráč bezpečně proměnil.

Góly: 78. Hes (PK) – 62. Krtek. Rozhodčí: Jurka. ŽK: 0:2. Diváci: 300. Poločas: 0:0. Vrchovina: P. Skryja – P. Poul, Hes, O. Poul, Polášek – Kalich (67. Wolker), Oros, L. Smetana, V. Fagula – Kříž (82. Mrkos), O. Šustáček (18. Mužátko). Pelhřimov: J. Moravec – Smrčka, Hejl, Kocián, Beneš – Martínek, Krtek, Jeřábek, M. Moravec – Krčil, Regásek.
Nejlepší hráči: Hes – J. Moravec, Krtek.