I. liga st. dorostu

JIHLAVA – TESCOMA ZLÍN

1:1

První poločas měl průměrnou úroveň. Hodně se taktizovalo, nikdo nechtěl udělat chybu.

Po půl hodině oživil hru dlouhým autem Štancl a těsně vedle hlavičkující Pikl. Minutu před odchodem do kabin se nečekaně měnilo skóre. Černý promáchl na velkém vápně a hosté překonali Žejdlíka.

Do druhé půlky poslal kouč Miroslav Krieg místo Tecla Pohanku a ten se mu brzy za důvěru odvděčil. Jihlavský „žolík“ potrestal chybu zlínských zadáků, kteří nedokázali odvrátit centr Šandery, při svém prvním kontaktu s míčem.

„Soupeře gól nahlodal. Stáhl se a hrál zakřiknutě,“ přibližuje Krieg. Začaly se rodit jihlavské šance. Před hostujícím gólmanem ovšem neuspěli Pohanka, Dobrovolný ani střídající Žilka. „Mohli jsme to zvrátit. Šance jsme na to měli,“ dodává.

Gól: 47. Pohanka. Poločas 0:1. Jihlava: Žejdlík – Kubeš, Filip, V. Černý, Štancl – Šandera (75. Demeter), Pražák, L. Procházka, Dobrovolný (60. Žilka) – Pikl, Tecl (46. Pohanka).

I. liga ml. dorostu

1:1

Domácí se těžko srovnávali s výškovou převahou hostů, kteří měli míč více na kopačkách, ale před brankou Matiáška se do šancí nedostali.

Jihlavě vyšel vstup do druhé půlky. Vydra s Poláčkem vygumovali zlínské zadáky a druhý jmenovaný otevřel skóre. Poté mohl přidat po centru Poláčka pojistku Tesař, který hlavičkoval jen do gólmana.

Hosté ustáli jihlavský tlak a převzali iniciativu, ze které pramenilo vyrovnání. „Snažili se o obrat, ale i my jsme několikrát zahrozili z brejku. Myslím, že remíza je spravedlivá,“ hodnotí kouč Pavel Procházka.

Gól: Poláček. Poločas 0:0. Jihlava: Matiášek - Priborský, Štěpán (59. Mareš), D. Černý, Novák - Tesař, Kučera (50. Málek), Vacek, Kosak (41. Fadrný) - Poláček, Vydra.