Derby přineslo více štěstí Rantířovu

JIHLAVSKO - V 8. kole I. A třídy bylo ve skupině B tahákem derby Rantířova se Starou Říší. Domácí tým potvrdil velmi dobrou formu z první poloviny podzimní části a soupeře udolal po výsledku 3:1.

1.10.2007

Fotbalisté Třeště (ve světlém) sahali v duelu s týmem Rozsoch po třech bodech, ale v závěru inkasovali a museli se smířit s remízou 2:2.Foto: DENÍK/Josef Němec

Třešť ztratila v závěru vítězství v utkání s Rozsochami, Stonařov si přivezl cenný bod ze Šebkovic. Naprázdno tak vyšel jen Dobronín.

I. A třída – skupina A

LEDEČ - DOBRONÍN

2:0

Kovofiniš dokázal navázat na výkon v Chotěboři a potvrdit tak svou vzrůstající formu. Od první minuty utkání udávali ledečtí fotbalisté tempo hry, což dokázali vyjádřit i brankově. Ve 26. minutě si na přesný centr Příhody naběhl Hoffmann a nedal brankářovi hostí šanci. Do přestávky ještě Příhody další dvě vyložené šance spálil, a tak se do kabin odcházelo za těsného vedení Ledče.

Ve druhé polovině Dobronínští značně znervózněli, navíc se v 72. minutě nechal zbytečně vyloučit T. Sedláček, čímž prakticky připravil svůj tým o možnost lepšího výsledku. Zato Turkovi se podařilo v 74. vyzrát na hostujícího Chvátala a dát tak výsledku konečnou podobu.

Góly: 26. Hoffmann, 74. Turek. Rozhodčí: Kalina. ŽK: 2:4. ČK: 0:1 (72. T. Sedláček). Diváci: 200. Poločas: 1:0. Ledeč: Vitiska – Lebruška, L. Pešek, Šťastný, P. Pešek – Procházka, Hoffmann (65. Smutný), Janů (85. Mikula), Příhoda (78. Janovec) – Turek, Pokorný. Dobronín: Chvátal – Diviš, Hybeš (34. Kalců), Pachl, T. Sedláček - Klenovský, Vaněk (54. Hermann), L. Sedláček, Sobotka - Chvátal (84. Göth), Skořepa.

I. A třída – skupina B

RANTÍŘOV – STARÁ ŘÍŠE

3:1

Po opatrném začátku utkání to byli domácí, kteří se rychleji osmělili. Ze skrumáže po standardní situaci se ujali vedení, když do černého pálil poprvé v zápase Holec.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí. Živný ale ze své šance nastřelil pouze tyčku. Postupně začali být lepší hosté a jejich převahu vyjádřil vyrovnávacím gólem Tichánek. Hned z protiútoku se ovšem hlavou trefil Zeman po vydařeném Karolově centru. V 78. minutě pečetil výhru Rantířova po samostatném úniku podruhé v utkání Holec. Domácí mohli ještě v nastaveném čase zvýraznit svou výhru, ale Kovačík neproměnil penaltu.

„Rozhodující byla naše odpověď na jejich vyrovnávací branku, protože v tu chvíli byli lepší. Je to pro mě osobně velmi cenné vítězství,“ zhodnotil zápas rantířovský kouč Michal Fiedler.

„Bylo to vyrovnané utkání. Domácí dali z nevinné šance gól. Ve druhé půlce jsme byli jasně lepší. Taky jsme gól dali, ale Rantířov dal hned nato na 2:1, a tím byl zápas rozhodnutý,“ shrnul střetnutí trenér Staré Říše Luděk Kovačík.

Góly: 26. a 78. Holec 70. Zeman - 69. Tichánek. Rozhodčí: Straka. ŽK: 3:3. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Rantířov: Jaroslav Kremín - Vácha, Novotný, Kovačík, Fila - Kubík, Vlček, Živný, Karol (78. Pecha) - Holec (89. Brož), Zeman (79. Jan Kremín). Stará Říše: Korovjak - Kouba, Vítů, Holub, Pražák - Milan Žák (85. Kvasnička), Tichánek, Nepraš, Pazderník, Pytlík - Nechvátal (85. Martin Žák).

ŠEBKOVICE - STONAŘOV

0:0

Další bezbranková remíza na domácím hřišti znamenala pro Šebkovice zbytečnou bodovou ztrátu.

Hosté vycházeli ze zabezpečené obrany, na kterou nenašli domácí za celých devadesát minut účinný recept. Minimum šancí, které si vytvořila obě mužstva, skončila buď těsně mimo nebo na pozorných gólmanech, kteří tak oba uhájili čisté konto. Nepříliš pohledný fotbal skončil spravedlivou remízou.

Rozhodčí: Nádvorník. ŽK: 4:4. Diváci: 80. Poločas: 0:0. Šebkovice: Kuba - Tržil, A. Kotačka, Uhlíř, V. Kotačka - Přibil, Roupec, Rygl (89. Klubal), Holík - Černý, Bulíček. Stonařov: Miroslav Čumpl - Špaček, Bláha, Šindelář, Kain - Skála (67. Příhoda), Digrin, Šmarda, Martin Čumpl - Seknička, Fila (89. Lang).

TŘEŠŤ - ROZSOCHY

2:2

Během prvních šestnácti minut měli domácí dvě slibné gólové šance, hra se ale následně vyrovnala. V 35. minutě se po chybě v defenzivě domácích radovali ze vstřelené branky Rozsochští. O čtyři minuty později už byl ovšem stav opět nerozhodný, když se trefil Trnka.

Po přestávce se hrálo se šancemi na obou stranách, ale od 55. minuty se začala Třešť bránit útokům hostů. Ti byli ale velmi zaskočeni, když se v 71. minutě po šanci z pravé strany hřiště dostali domácí do vedení 2:1. Následně se hrálo nahoru dolů, a tak v 84. minutě srovnali hosté po rychlé akci na konečných 2:2.

Góly: 39. a 71. Trnka – 35. R. Vališ, 84. P. Bureš. Rozhodčí: Křenek. ŽK: 1:2. Diváci: 110. Poločas: 1:1. Třešť: Jindřich – Krejčí, Gregor, Veselý, Kodys – Mikeš, Steklý, Trnka, Nosek – Kadlec, Guttwald. Rozsochy: O. Svoboda – J. Zítka, Kalvoda, L. Zítka, Šibor – J. Vališ, Šafránek (45. P. Svoboda), Nebola (79. T. Zítka), Padrtka – P. Bureš, R. Vališ (90. Prášil).

1.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Lubomír Lampíř
9

OBRAZEM: Úroda na Sádku je nejlepší za pět let. Suchu navzdory

Humpolec nebo Košetice, kdo znovu vyhraje?

Vysočina – Všech sedm zápasů fotbalového krajského přeboru se bude hrát až v neděli. Vše načne dopolední mač ve Stáji, zbytek je na programu odpoledne. A hodně sledované bude okresní derby dvou neporažených. Stoprocentní Humpolec totiž přivítá nováčka z Košetic, který také zvládl obě kola na výbornou. Domácí si budou dávat pozor na euforii soupeře, hostující trenér zase upozorňuje na skvělou fyzičku humpoleckých fotbalistů.

Tasmánské čerty zatím zastupují v zoo psi pralesní

Jihlava – Někdo se v zoo během léta narodil, další zvířata jsou z chovů jiných zahrad. Nejnavštěvovanější místo v Kraji Vysočina proto návštěvníky láká nově na psy pralesní, hrošíka či nově narozené opeřence. Psi pralesní jsou zatím alternativou k tasmánským čertům, tedy ďáblům medvědovitým, o které zahrada usiluje.

Stromy padaly na silnice, auta i karavan

Vysočina – Plné ruce práce měli přes noc hasiči i policisté na Vysočině kvůli bouřce doprovázené silným větrem. „V průběhu noci a časného rána zasahovali hasiči na Vysočině u více než 120 událostí v souvislosti s počasím,“ informovala mluvčí hasičů Petra Musilová. Šestadvacet oznámení obdrželi také vysočinští policisté.

Za darované peníze koupí vyhřívanou postel

Jihlava – Jednu vyhřívanou postel pro novorozeně dostane dětské oddělení jihlavské nemocnice díky sportovnímu výkonu Františka Boudného. Ten totiž absolvoval cyklistický závod a slíbil, že za každý ujetý kilometr daruje jeho firma jihlavské nemocnici deset korun. Nakonec je výsledná částka mnohem větší, protože se složilo více sponzorů.