OLOMOUC - Jihlavská třetiligová záloha v boji juniorek neuspěla. Přestože držela s rozjetou olomouckou rezervou krok, na body nedosáhla.

22.10.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Josef Němec

OLOMOUC B – JIHLAVA B

3:1

Domácím vyšel úvod. Z pěti rohů v prvních deseti minutách neuspěli, ale ve 13. minutě našel hlavou Nuc volného Petra a Sigma vedla. Za čtyři minuty hosté srovnali Chmelíkem a rázem se herně zvedli.

Hanákům se moc nedařilo v poli, kde je Jihlava přehrávala. Ve 33. minutě ale znovu vedli. Bajerovu ránu z přímého kopu do šibenice sice brankář Rzesoto výtečně vyrazil, jenže zadáci hostů nechali volného Schulmeistera, který neměl problém doklepnout míč do prázdné branky.

Hosté do druhé části vlétli, měli tlak, ale ani Šamánkovi se v obrovské šanci a 51. minutě nepodařilo srovnat. O čtvrt hodiny později přišel definitivní zlom jihlavského náporu. Nešporovo prodloužení vystihl Petr, kterého ještě Rzestoto vychytal, ale Nucova dorážku už měla gólovou příchuť.

„Už před zápasem jsme věděli, že to nebude lehké. Juniorky jsou dobře trénované, zápasy s nimi nejsou tak jednoduché jako proti ostatním. Nedařilo se nám tak jako obvykle, ale samozřejmě jsem spokojen s tříbodovým ziskem,“ řekl trenér Sigmy B Jiří Balcárek.

„První gól jsme dostali po chybě obrany a brankáře, při druhém zachrápala celá obrana. Je to škoda, protože jsme jinak odehráli dobrý zápas, fotbal se musel líbit, výsledek je pro nás krutý,“ zhodnotil hostující kouč Roman Kučera.

Góly: 13. Petr, 33. V. Schulmeister, 65. Nuc – 17. Chmelík. Rozhodčí: Proske. ŽK: Dreksa, Komárek, Nuc. Diváků: 172. Poločas: 2:1. Jihlava B: Rzesoto – Benda, Havránek (70. Naniáš), Nešpor, Vepřek – Chmelík (78. Borovský), Chlup, Hušbauer, Netrda (73. Niederle) – Čermák, Šamánek.