Třebíč zvládla v Brně zápas pravdy

VYSOČINA - Dvanácté kolo divize D rozesmutnilo z celků Vysočiny pouze Havlíčkův Brod. Ten totiž prohrál tím nejtěsnějším rozdílem v Rousínově. Ostatní týmy se radovaly z vítězství.

29.10.2007

Velké Meziříčí potvrdilo sílu v domácím prostředí a porazilo Rájec–Jestřebí 3:1. Na snímku je František Pokorný (v červeném) v souboji s hostujícím Alešem Fliglem.Foto: Martin Mutl

ŽIDENICE - TŘEBÍČ

2:4

Třebíč do důležitého zápasu nevstoupila nejlépe. Látal našel svým centrem na malém vápně úplně osamoceného Czucze a ten hlavou otevřel skóre.

„Začali jsme vlažně, pak jsme teprve soupeře začali přehrávat,“ řekl k úvodu třebíčský kouč Karel Kolesa. Pak ale vybojoval míč Rygl a přihrál do vápna nekrytému Koníři a bylo srovnáno.

Hned ze začátku druhého poločasu Koníř svým centrem z pravé strany našel na malém vápně dobře postaveného Rygla a ten hlavou poslal hosty do vedení. V 63. minutě Koníř s Durdou podnikli rychlý protiútok do odkryté obrany a finální přihrávku Durdy proměnil Rygl. Po standardní situaci Židenic se ale centrovaný míč dostal do velkého vápna a brankář Beer srazil protihráče. Nařízenou penaltu Látal bezpečně proměnil. Jenže Třebíč si nedala vítězství vzít. Vítězství pečetil z penalty Koníř.

„Je to důležitá výhra. Ve zbylých třech utkáních máme těžký los, hrajeme doma s Konicí a pak jedeme dvakrát ven,“ dodává třebíčský trenér.

Góly: 4. Czucz, 70. Látal (PK) - 32. a 80. (PK) Koníř, 52. a 63. Rygl. Rozhodčí: Šenkýř. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Třebíč: Beer - Cenek, Vejmelka, Václavek, Flekal - Křivánek (87. Durajka), Linhart, Koníř, Mar. Řezáč - Rygl, Durda (82. Mir. Řezáč).

ROUSÍNOV - H. BROD

1:0

Do zápasu vstoupili aktivněji hostující fotbalisté, ale žádnou vážnější šanci si během prvního poločasu nevypracovali. „To, že jsme žádnou zdárně vyvíjející se šanci nepřetavili v gól, se ukázalo jako rozhodující,“ poukázal trenér Havlíčkova Brodu Josef Soural.

Ve druhém poločase začali vystrkovat drápky i domácí a vytvořili si hned několik šancí, které většinou zlikvidoval hostující gólman Adamec. Ten nestačil pouze na jednu akci, domácí se dostali do rychlého brejku po levé straně, ve vápně dostal míč Zavřel, který propálil hostujícího gólmana. Rozhodl, že tři body zůstanou v Rousínově. „Byl jsem hodně naštvaný a zklamaný. Byl to soupeř, kde jsme nějaký bod uhrát měli,“ kroutil hlavou Soural.

Gól: 81. Zavřel. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 2:3. Diváci: 100. Poločas: 0:0. H. Brod: Adamec - Pertl, Novotný, Háněl, Végh - Slanař, Tůma (71. Liška), Šťastný, Nepovím - Nechvátal (78. Janďourek), Provazník.

V. MEZIŘÍČÍ - RÁJEC-JESTŘEBÍ

3:1

Těžký, podmáčený terén dobrému fotbalu nezabránil. Brzy po výkopu měl velkou šanci Krejčí, který však netrefil bránu. Vzápětí orazítkoval břevno Hort.

Svou převahu korunovalo Velké Meziříčí gólem na třetí pokus, když Průša otevřel skóre z trestného kopu. Rájec inkasovaná branka probrala. Hosté převzali iniciativu a z dobře zahraného rohu vyrovnali. Meziříčským v té chvíli blesklo hlavou memento na poslední domácí výbuch s Havlíčkovým Brodem. Avšak tentokrát se ihned oklepali a soupeře zmáčkli. Měli několik slibných možností, některé tutovky po gólu přímo volaly, ale kýžený gól přišel až ve druhé části.

Po kombinační parádě Pokorného s Hortem neuspěl Krejčí, míč však do brány dorazil Staněk. Ten odčinil svoje předchozí nezdary v koncovce. Domácí potom hravě likvidovali rájecké útoky a sami vyráželi do brejků. Šest minut před koncem se do vápna prodral Němec, byl sražen a nařízenou penaltu proměnil Wasserbauer.

Góly: 6. Průša, 69. Staněk, 84. Wasserbauer (PK) - 18. Janíček. Rozhodčí: Petr ml. ŽK: 1:3. Diváci: 410. Poločas: 1:1. V. Meziříčí: Invald - Z. Mucha, Galia, Wasserbauer, Mifek - Hort, F. Pokorný (69. Loup), Průša, L. Němec (84. Veselý), Krejčí(87. Netolický) - Staněk.

ŽĎÁR - PROTIVANOV

3:2

Výsledek působí zavádějícím dojmem. Ve Žďáře se žádné vyrovnané drama nekonalo. Domácí byli celý zápas jasně lepší, ale z kvanta šancí využili jenom tři příležitosti.

Hosté dali první branku, ale ta hráčům Žďasu pomohla a vyburcovala je z letargie. Zedníček pak trefil tyč, jiné střely těsně minuly cíl. Gólová byla až nahrávka Chmelíčka na Horáka, který srovnal. Zakrátko byl ve vápně faulován Zedníček a penaltu proměnil Bratršovský. Těsně před poločasem zlikvidoval Pospíchal tutovku hostů.

Po změně stran žďárský tým marně bušil do protivanovské hradby (Zedníček znovu orazítkoval tyč). Až přesný roh Chmelíčka, následná mlýnice a nekompromisní Zedníčkova bomba zvýšila domácí vedení. Ačkoli Protivanov ke konci snížil, žďárskou výhrou už neotřásl.

Góly: 27. Horák, 33. Bratršovský (PK), 63. Zedníček - 12. Paszto, 80. Hus. Rozhodčí: Sojka. ŽK: 2:4. Diváci: 160. Poločas: 2:1. Žďár: Pospíchal - Odehnal, Heide, Šindelka - Vomela, Bureš (90. Řeháček), Bratršovský, Otoupalík - Chmelíček (72. Karásek) - Zedníček (85. Bojda), Horák.

Nad krajským městem se budou brzy cvičit vojáci

Fotbalisté Košetic mohou v Humpolci přidat třetí výhru v řadě!

Humpolec nebo Košetice, kdo znovu vyhraje?

Tasmánské čerty zatím zastupují v zoo psi pralesní

Jihlava – Někdo se v zoo během léta narodil, další zvířata jsou z chovů jiných zahrad. Nejnavštěvovanější místo v Kraji Vysočina proto návštěvníky láká nově na psy pralesní, hrošíka či nově narozené opeřence. Psi pralesní jsou zatím alternativou k tasmánským čertům, tedy ďáblům medvědovitým, o které zahrada usiluje.

Stromy padaly na silnice, auta i karavan

Vysočina – Plné ruce práce měli přes noc hasiči i policisté na Vysočině kvůli bouřce doprovázené silným větrem. „V průběhu noci a časného rána zasahovali hasiči na Vysočině u více než 120 událostí v souvislosti s počasím,“ informovala mluvčí hasičů Petra Musilová. Šestadvacet oznámení obdrželi také vysočinští policisté.

Za darované peníze koupí vyhřívanou postel

Jihlava – Jednu vyhřívanou postel pro novorozeně dostane dětské oddělení jihlavské nemocnice díky sportovnímu výkonu Františka Boudného. Ten totiž absolvoval cyklistický závod a slíbil, že za každý ujetý kilometr daruje jeho firma jihlavské nemocnici deset korun. Nakonec je výsledná částka mnohem větší, protože se složilo více sponzorů.

Jednou mě donutili, abych poslal telegram Pavlu Dobešovi, ať nejezdí

Telč – Další ročník oblíbeného festivalu Prázdniny v Telči je již minulostí. Jak vznikl, které hudební hvězdy se ukázaly na prvním ročníku, co byla soutěž O starou Belu, které těžkosti museli organizátoři akce rozdýchat a co se chystá na příští rok. To všechno prozradil Milan Medvěd Kolář, který je duší celého festivalu.