Rozlučka s podzimem vyšla Velkému Meziříčí na výbornou

VELKÉ MEZIŘÍČÍ - Fotbalisté Velkého Meziříčí završili povedený podzim výhrou. V dohrávaném 14. kole divize D porazili Rousínov, a zajistili si tak třetí místo s minimálně pětibodovým náskokem na svoje pronásledovatele.

19.11.2007

Ve Velkém Meziříčí (v červeném František Pokorný) mohou jen litovat, že fotbalový podzim končí. Hráči měli v závěru vynikající formu, což potvrdili čtyřmi výhrami v řadě. Foto: Martin Mutl

„Domácí hráli ve dvanácti lidech, pomohl jim svým výkonem rozhodčí,“ postěžoval si po zápase hostující kouč Petr Krahulec. „Chápu, že prohráli, ale podle mého názoru rozhodčí nijak zápas neovlivnil,“ oponoval velkomeziříčský trenér Roman Kotol.

V. MEZIŘÍČÍ - ROUSÍNOV

3:1

Celý první poločas byli hosté úplně neškodní. Rousínovskou obranu zlobila především zkušená dvojice Staněk, Hort. Prvně jmenovaný hlavičkoval ve své úvodní šanci vedle. Hortovu střelu zblízka zase zastavil obětavý skluz Singera. Poté dvakrát nebezpečně střílel Průša, ale jeho pokusy skončily těsně vedle Vymazalovy branky.

Sérii spálených šancí završil Staněk, který využil školácké chyby Mikloška se Singerem a šel sám na branku, jenomže jeho pokus o lob skončil těsně nad břevnem. Gólu se domácí dočkali až v samotném závěru první půle. Staněk se zbavil svých strážců, nacentroval do vápna a Hortův tvrdý volej si za brankovou čáru nešťastně srazil gólman Vymazal.

„Tomu centru předcházel faul Staňka, který našeho hráče udeřil loktem,“ zlobil se Krahulec.

Vztek hostujících hráčů na hlavního arbitra podnítila hned na začátku druhé půle penalta za faul na velkomeziříčského Němce. „Nebyla,“ zuřil Krahulec. „Byla,“ kontroval Kotol. K pokutovému kopu se postavil kanonýr Staněk a chladnokrevně pojistil domácí vedení.

Hosty druhý inkasovaný gól nakopl. Nejdřív využil Boušek nepochopitelného zkratu Krejčího, ale Invald jeho střelu zneškodnil. Rousínovský kapitán Boušek, který pochází z Nového Města na Moravě, ovšem ukázal, že je pan fotbalista. O pět minut později excelentně vysunul do úniku Zavřela a ten snížil. Naději hostů na body ale utnul Vágner, který chtěl Loupův centr vrátit hrudníkem brankáři Vymazalovi, ale jeho úmysl vystihl Hort a pohodlně zvýšil náskok. „Byla to fatální chyba, po které už jsme se nezvedli,“ uznal Krahulec.

V poslední minutě ještě jeho tým od dalšího gólu zachránil Vymazal, který vytáhl Němcův umístěný volej na roh.

„Vítězství beru jako završení výborného podzimu. Trochu jsem měl obavy z umělé trávy, která hráčům nesvědčí, ale nakonec to byl soupeř, který vyráběl chyby,“ dodal domácí kouč Kotol.

Góly: 45. a 73. Hort, 52. Staněk (PK) - 57. Zavřel. Rozhodčí: Hitzger - Sojka, Zadinová. ŽK: 1:6. Diváci: 150. Poločas: 1:0. Velké Meziříčí: Invald - Z. Mucha, Galia, Wasserbauer, Krejčí - Hort, F. Pokorný (85. Mifek), Průša (90. P. Mucha), Loup - L. Němec - Staněk. Rousínov: Vymazal - Singer (69. Žoček), Mikloška, Maša, Vágner (78. Hartl) - Chadzidis, Boušek, Kupčík, Kašík - Kalvoda (85. Hlucháň), Zavřel.

Býkovec se stal v průběhu prázdnin nejvíce fotografovanou vesnicí

Na jaře 2018 se uzavře Brněnský most pro veškerý provoz.

Dopravní tepna v centru Jihlavy bude mimo provoz už od jara

Ze stovek malých cihel postavily nejhezčí rodinný dům děti z Okříšek

Vysočina - Devatenáct týmů z celé Vysočiny stavělo dvoupodlažní rodinný dům. Ve finále krajské soutěže Cihlu k cihle obstáli nejlépe Ondra Fiala a Monika Krátká ze ZŠ Okříšky před Dominikou Štarkovou a Ondou Kafkou z MŠ a ZŠ Třebíč, Bartuškova. Třetí skončili Karolína Palová a Vašek Poul ze ZŠ Nové Město na Moravě, Vratislavovo náměstí.