Batelov rozhodl o výhře v poslední minutě

Jihlava - Body s cenou zlata. Batelovský Musil se trefil v poslední minutě z přímého kopu a zajistil tak svému týmu v záchranářském duelu I. B třídu cennou výhru.

21.4.2008

Fotbalisté Bedřichova nestačili v derby Jihlavska na Telč.Foto: DENÍK/Libor Plíhal

Skupina A

ČEJOV – KOSTELEC 2:1
První poločas přinesl vyrovnaný boj, míč se pohyboval hlavně v oblasti středového kruhu. Přesto padly dvě branky. První slavili hosté, když se po závaru před Veselého svatyní prosadil ranou z malého vápna Smejkal. Domácí zvýšili aktivitu a dočkali se po půlhodině hry. Na centr při rohovém kopu si naběhl Pecha a po jeho hlavičce lovil brankář Kostelce míč ze sítě. Po přestávce se snažili strhnout vítězství na svou stranu spíše hosté, ale nebyli úspěšní. Nakonec zaplakali nad výsledkem, protože alespoň bod za remízu jim z brejku sebral tradiční čejovský střelec T. Moravec.

Góly: 30. Pecha, 71. T. Moravec - 18. Smejkal. Rozhodčí: Tesař. ŽK: 2:2. Diváci: 60. Poločas: 1:1. Čejov: Veselý – Šlechta (75. Doležal), R. Moravec, Svoboda, I. Moravec, Hoke, Čihák, B. Kubát, Pecha, T. Moravec, Hradecký. Kostelec: Krpálek – Hájek, Doležal, Novák, Kružík (79. Nikodým), Smejkal, Čírtek, Ohnsorg, Křenek, Duben (65. Králík), Šmahel.

BATELOV – HUMPOLEC B 1:0
Domácí do duelu nastoupili v černých páskách, a minutou ticha uctili památku nedávno zemřelého kronikáře Jiřího Paula.
V zápase se utkali dvě mužstva, která se momentálně nachází v pásmu ohroženém sestupem. První šance domácích skončila po střele Zbyňka Koreše na tyči. Poté hosté dvakrát ohrozili brankáře dvěmi prudkými střelami, a na chvíli si tak vytvořili převahu. Po přestávce těsně minul Houzar, a hosté vstřelili břevno. Zbytek utkání se nesl v nervozitě, zvláště když byl těsně před koncem po střetu s domácím Tomášem Korešem vyloučen hostující brankář Novák. Zákrok byl mimo pokutové území, a tak se kopal pouze trestný přímý kop. Jelikož hosté neměli už možnost střídání, musel se do brány postavit hráč z pole, a tak domácí své velké šance využili a utkání nakonec rozhodli.

Gól: 90. Musil. Rozhodčí: Pekárek. ŽK: 2.0. ČK: 1:0. Diváci: 120. Poločas: 0:0. Batelov: Chát – Minařík, Maryška, Houzar, Janoušek (70. T. Koreš), Marek, Vosál, Brada (83. Poledna), Chrenovský (65. Musil), Z. Koreš, Vacek. Humpolec B: J. Novák – Tesař, Kopic (72. Keller), Machyán, Lepeška, Hájek (70. D. Novák), Kubíček, Alenka, Skořepa, Holoubek, Štěpán (58. Časar).

Skupina B

LUKA – NOVÝ RYCHNOV 5:1
V prvním poločase oba týmy spíše bojovaly, než hrály fotbal. Domácí byli v křeči, a nedokázali se dostat do hry. Poté se ale domácí prosadili. Po trestném kopu Trombelliho skóroval Duba, a poslal Luka do vedení. Hned v zápětí Merhaut zatáhl balon, a na velkém vápně našel Vyskočila, který neváhal, a prostřelil vše, co mu stálo v cestě.
V druhém poločase Urban tvrdou střižnou střelou dosáhl branky. A od té doby na hřišti vládli domácí. Zbytek zápasu si do svých rukou vzal Trombelli a postupně, v 65. minutě z pokutového kopu, a nádherným sólem pres celé hřiště v minutě 75. zvýšil na 5:0. Hosté korigovali až v nastaveném čase, kdy se krásnou střelou prosadil Borysyuk.

Góly: 35. Duba, 37. Vyskočil, 50. Urban, 65.(pk.) a 75. Trombelli – 90. Borysyuk. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 4:2. Diváci: 130. Poločas: 2.0. Luka n. J.: Žatečka – Mach, Vyskočil (80. Kourek), Brtnický, Šimánek (30. Kubeš) – Urban, Trombelli, Doležálek, Merhaut – Duba (78. Číhal), Kubát. N. Rychnov: Holan – Parian, Chalupa (46. Růžek), Martínek, Švec, Koubek, Norek, O. Loskot (58. Borysyuk), Hájek, Zeman, T. Loskot.

TELČ – BEDŘICHOV 4:2
Hráči Telče měli úvod z říše snů. Ze dvou křídelních akcích Chalupy vyústily dva pokutové kopy, které s přehledem proměnil Bartušek, a poslal tak domácí po dvanácti minutách zápasu do dvoubrankového vedení.
Hosté byli evidentně zaskočeni a do konce prvního poločasu si nedokázali vytvořit brankovou příležitost. Pět minut po přestávce se bedřichovskému Kocmánkovi naskytla možnost v podobě standardní situace z hranice dvaadvaceti metrů a telčský gólman Nedorost byl na jeho kop krátký – 2:1.
Domácí ovšem nechtěli dopustit drama - konkrétně Holý, který využil nedůrazného vyběhnutí brankáře a poslal své barvy opět do dvoubrankového vedení. Že standardní situace nejsou Kocmánkovi cizí se domácí mohli opět přesvědčit v 76. minutě. To bylo ovšem v podání hostů vše. Naopak za domácí již v nastaveném čase pojistil vítězství Kratochvíl.

Góly: 9. a 12. Bartušek (oba z pk), 60. Holý, 90. Kratochvíl – 50. a 76. Kocmánek. Rozhodčí: Kučeřík – Pfeifer, Prokop. ŽK: 2:1. Diváci: 110. Poločas: 2:0. Telč: Nedorost – Černáš, Jančo, Dolejský – Chalupa, Bartušek, J. Všohájek, Plucar, D. Všohájek (68. Kratochvíl) – Holý (88. Šeda), Petrů (65. Kříž). Bedřichov: Šereda – Vanko, Hašek, Pokorný, D. Cabuk (75. G. Cabuk), D. Oberreiter, Mašek (47. Grepr), Bláha, Škoda, Kocmánek, A. Oberreiter.

Shnutí: I. B třída

Skupina A - 17. kolo:
Čejov – Kostelec 2:1 (1:1), 30. Pecha, 71. T. Moravec - 18. Smejkal.
Štoky - Veselý Žďár 2:1 (1:1), 1. Buben, 60. Vodička – 2. Dolejší.
G. Jeníkov – Lípa 0:1 (0:1), 45. Bouchner.
Dlouhá Ves - Chotěboř B 2:0 (1:0), 35. Šimon, 90. Pospíchal.
Počátky – Pohled 0:2 (0:2), 9. Moučka, 37. Sobotka.
Batelov - Humpolec B 1:0 (0:0), 90. Musil.
Tis – Černovice 1:0 (1:0), 4. Nechvátal.

14. Černovice 16 3 3 10 21:36 12

Příští kolo: Kostelec – Tis, Černovice – Batelov, Humpolec B – Počátky, Pohled - Dlouhá Ves, Chotěboř B - G. Jeníkov, Lípa – Štoky, Veselý Žďár – Čejov.

Skupina B - 17. kolo:

Křižanov – Rudíkov 2:1 (0:1), 49. a 84. A. Burian – 21. Nožička.
Vrchovina B – Měřín 0:2 (0:1), 32. T. Uchytil ml. (PK), 53. Heřmánek.
Luka n. J. - Nový Rychnov 5:1 (2:0), 35. Duba, 37. Vyskočil, 50. Urban, 65.(PK) a 75. Trombelli – 90. Borysyuk.
Rokytnice n. R. – Mohelno 1:1 (1:0), 27. Rygl - 50. Mužík.
Budišov – Jakubov 2:1 (1:0), 37. Švec, 73. K. Nováček - 76. A. Pacas.
Telč – Bedřichov 4:2 (2:0), 9. a 12. Bartušek (oba PK), 60. Holý, 90. Kratochvíl – 50. a 76. Kocmánek.
Hrotovice – Rapotice 1:0 (0:0), 55. Salák.

14. Rokytnice 16 2 3 11 19:45 9

Příští kolo: Rudíkov – Hrotovice, Rapotice – Telč, Bedřichov – Budišov, Jakubov - Rokytnice n. R., Mohelno - Luka n. J., Nový Rychnov - Vrchovina B, Měřín – Křižanov.