I. liga st. dorostu

1. FC BRNO – JIHLAVA 0:1
Oba gólmani od prvních minut žádné velké starosti řešit nemuseli. „Spíše se hrálo mezi šestnáctkami. My měli takovou lehčí územní převahu, ale jinak to bylo hodně vyrovnané,“ přibližuje trenér Jihlavy Pavel Procházka.

Po změně stran se do slibných pozic probili hostující Vydra s Telcem, ale pozorného gólmana Brna nepřekonali. Podobně dopadalo snažení domácích před jihlavskou svatyní. „Oni hrozili nákopy před branku a ze standardních situací, které naše obrana i gólman vyřešili,“ těší Procházku.

Bezbrankový stav ale nakonec nevydržel. V 81. minutě si na vápně zpracoval míč Dobrovolný, vnikl do šestnáctky a nekompromisní střelou pod břevno zajistil svému týmu třetí výhru v řadě. „Byla to velmi dobrá individuální akce a já jsem moc rád, že to ten gól převážil na naší stranu. Ti kluci si to zasloužili a je dobře, že se to k nám začíná otáčet tou lepší tváří,“ dodává jihlavský trenér.

Gól: 81. Dobrovolný. Poločas 0:0. Jihlava: J. Procházka – Bambula, Filip, Raška, V. Černý – Hirsch, T. Kučera (40. Machálek), Kopic (60. Pikl), Dobrovolný – Vydra (89. Kubeš), Tecl.

I. liga ml. dorostu

První půlka moc zajímavých momentů před brankami nenabídla. Brno sice drželo míč víc na svých kopačkách, ale obranná hra Jihlavy fungovala velmi dobře.

Ve druhé půlce se hosté osmělili a dvakrát zahrozili. Kosak a po něm i Přibyl se řítili sami na gólmana, ovšem v koncovce neuspěli. A tak vzal zodpovědnost na svou kopačku D. Vacek, jehož přímý kop z dvaceti metrů neměl chybu a Jihlava čtvrt hodiny před koncem vedla.

Po chvíli mohl přidat pojistku Kosak, který přeloboval brankáře, ovšem do cesty se mu postavilo břevno.

Gól: 65. D. Vacek. Poločas 0:0. Jihlava: Soustružník – Raszyk (41. Kryštůfek), Štěpán, D. Procházka, Bouček - Tesař (70. Göth), Fadrný, D. Vacek Málek (60. Zeman) – Přibyl, Kosak.