Dorostenci se vezou na vítězné vlně

Jihlava - Fotbaloví starší dorostenci začínají nahánět strach svým soupeřům. Ve středečním prvoligovém 25. kole porazili Příbram a prodloužili sérii výher na čtyři v řadě. V záchranářském boji se po výsledku 3:1 nejspíš vrací do hry.

9.5.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Josef Němec

I. liga st. dorostu

JIHLAVA – PŘÍBRAM 3:1
Rozjetý domácí tým dostal Příbram od začátku pod tlak a první půlku ovládl, což potvrdil i gólově. Vydra se nejlépe zorientoval ve skrumáži před hostující brankou a otevřel skóre. Důležitou pojistku přidal po chvíli Raška, který proměněnou penaltou potrestal faul v šestnáctce na pronikajícího Tecla.

Po změně stran se Příbrami podařilo snížit, ale veškeré její naděje na body rozprášil v 80. minutě po centru Hirsche hlavičkující Pohanka.
„Jsme rád, že jsme pokračovali v nastoleném trendu posledních kol. Hráčům se začalo dařit a tým je v pohodě. Pokusíme se zvládnout i další zápas,“ komentuje spokojený kouč Pavel Procházka.

Góly Jihlavy: 28. Vydra, 36. Raška, 80. Pohanka. Poločas 2:0. Jihlava: Žejdlík – Bambula, Filip, Raška, V. Černý – Machálek, Kopic, Hirsch (87. Šandera), Dobrovolný (75. Pohanka) – Vydra (89. Pikl), Tecl.

I. liga ml. dorostu

JIHLAVA – PŘÍBRAM 1:1

Gól Jihlavy: D. Procházka. Poločas 0:0. Jihlava: Matiášek – Kryštůfek, Štěpán, D. Procházka, Bouček (41. D. Černý) - Tesař (70. Sklenář), Fadrný, D. Vacek, Málek (60. Stejskal) - Přibyl (75. Raszyk), Kosak.

9.5.2008 VSTUP DO DISKUSE

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Lubomír Lampíř
9

OBRAZEM: Úroda na Sádku je nejlepší za pět let. Suchu navzdory

Humpolec nebo Košetice, kdo znovu vyhraje?

Vysočina – Všech sedm zápasů fotbalového krajského přeboru se bude hrát až v neděli. Vše načne dopolední mač ve Stáji, zbytek je na programu odpoledne. A hodně sledované bude okresní derby dvou neporažených. Stoprocentní Humpolec totiž přivítá nováčka z Košetic, který také zvládl obě kola na výbornou. Domácí si budou dávat pozor na euforii soupeře, hostující trenér zase upozorňuje na skvělou fyzičku humpoleckých fotbalistů.

Tasmánské čerty zatím zastupují v zoo psi pralesní

Jihlava – Někdo se v zoo během léta narodil, další zvířata jsou z chovů jiných zahrad. Nejnavštěvovanější místo v Kraji Vysočina proto návštěvníky láká nově na psy pralesní, hrošíka či nově narozené opeřence. Psi pralesní jsou zatím alternativou k tasmánským čertům, tedy ďáblům medvědovitým, o které zahrada usiluje.

Stromy padaly na silnice, auta i karavan

Vysočina – Plné ruce práce měli přes noc hasiči i policisté na Vysočině kvůli bouřce doprovázené silným větrem. „V průběhu noci a časného rána zasahovali hasiči na Vysočině u více než 120 událostí v souvislosti s počasím,“ informovala mluvčí hasičů Petra Musilová. Šestadvacet oznámení obdrželi také vysočinští policisté.

Za darované peníze koupí vyhřívanou postel

Jihlava – Jednu vyhřívanou postel pro novorozeně dostane dětské oddělení jihlavské nemocnice díky sportovnímu výkonu Františka Boudného. Ten totiž absolvoval cyklistický závod a slíbil, že za každý ujetý kilometr daruje jeho firma jihlavské nemocnici deset korun. Nakonec je výsledná částka mnohem větší, protože se složilo více sponzorů.