Starší dorost tápe v koncovce

Opava - Prvoligoví dorostenci zavítali v pátek na hřiště Opavy, kde sehráli ve velmi horkém počasí těžká utkání. Oba jihlavské celky předvedly kvalitní fotbal, ovšem starší dorostenci nedokázali svou územní převahu podtrhnout tím nejdůležitějším – góly!

5.6.2008

Mladší dorostenci Jihlavy (v modrém) vedli v Opavě už 3:0, ale domácím se utkání povedlo zdramatizovat. Vysočina nakonec těsné vítězství 3:2 udržela.Foto: DENÍK/Josef Němec

I. liga st. dorostu

OPAVA – JIHLAVA 1:0
Hosté měli od prvních minut více ze hry, ale na kýžené tři body nedosáhli. „Míč jsme drželi na svých kopačkách a měli jsme územní převahu,“ popsal vývoj utkání trenér Pavel Procházka.
Jeho svěřenci však nedokázali několik šancí proměnit a navíc jim rozhodčí nepískl evidentní pokutový kop v 68. minutě po faulu na Tecla.
V posledních patnácti minutách domácí převzali iniciativu a díky nakopávaným míčům si vytvořili tlak. Tomu Jihlavští odolali, ovšem nevyvarovali se chybě v rozehrávce, z níž po brejku padl rozhodující gól.
„Byli jsme lepším týmem, ale jako v Mladé Boleslavi si vzal taktovku utkání do rukou rozhodčí. Samozřejmě hraje se na góly, soupeř dal jeden a my žádný,“ posteskl si kouč Procházka.

Poločas: 0:0. Jihlava: J.Procházka – Bambula, Filip, Raška (46. Machálek), V.Černý – Šandera (55. Kopic), Leligdon, Pražák, Dobrovolný – Hirsch (65. Pohanka), Tecl.

I. liga ml. dorostu

OPAVA – JIHLAVA 2:3
Ve Slezsku bylo k vidění velice dramatické utkání, které zaslouženě vyhráli svěřenci trenéra Miroslava Kriega.
Hned od první minuty začali skvěle, vytvořili si několik šancí a po poločase vedli už 3:0. Dvěma góly se na vedení podílel Vacek a jedním Kosak. „Soupeř v prvním poločase úplně rezignoval a mohl být rád, že náskok nebyl vyšší,“ konstatoval Krieg.
Rozhodnuto ale zdaleka nebylo. Hosty náskok ukolébal a během minut, kdy Opava zúžila náskok Jihlavy na jednu branku, bylo zaděláno na drama. „Prvních patnáct minut druhého poločasu nebylo z naší strany dobrých, ale podržel nás vynikající brankář Minařík,“ chválil svého svěřence jihlavský kouč.
Poté se jihlavští mladíci zkonsolidovali a vrátili se zpět do zápasu a větší napětí už nepřipustili. „Byl to velice náročný zápas. Vzhledem k vedru, ve kterém se hrálo, nám zápas ubral hodně sil,“ zakončil Miroslav Krieg.

Góly Vysočiny: D. Vacek 2, Kosak. Poločas: 0:3. Jihlava: Minařík – Kryštůfek (50. Bouček), Štěpán, D. Černý, Novák (60. D.Procházka) – Raszyk, Fadrný, Kosak, D. Vacek – Málek, Přibyl.

Edita Palkovičová

5.6.2008 VSTUP DO DISKUSE

Fotbaloví starší dorostenci FC Vysočina všechna tři utkání dovedli do zdárného konce. Naposledy porazili i díky gólu Tomáše Lorence (v modrém) Třinec 2:0.

Z Třince přivezl tři body jen starší dorost

Běhounek, Fašinová a Kadela začali nejlépe

Je to krásná práce, říká o snovém úvodu trenér Čurda

Antonínův Důl – Tak to byla smršť! Nováček fotbalové I. B třídy skupiny A z Antonínova Dolu má na začátku nové soutěže ohromnou formu. Po výhrách nad favorizovaným Tisem a Herálcem si o víkendu doma vyšlápl na ždíreckou rezervu, které nasázel deset gólů!

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Houby rostou, ale je jich zatím málo

Jihlava – Houbaři se teď z lesů na Jihlavsku vrací domů buď s plným anebo s téměř prázdným košíkem. Houby rostou, ale záleží, zda mají štěstí a hledají ve správné lokalitě.

Hanáci vyhráli také odvetu v Jihlavě

Jihlava – Výsledek se opakoval. Hokejisté Jihlavy prohráli i na domácím ledě s Olomoucí 1:2. Stejné skóre se totiž v přípravě obou extraligových celků zrodilo i před třemi týdny na Hané. Dukla po bezbrankové první třetině vedla díky Zemanovi, ale o pět minut později srovnal Řípa a na začátku třetí periody udeřil Sundher.