Domácí kouč Jiří Neček chtěl Jihlavu zaskočit, poslal do hry tři útočníky, a tento tah mu vycházel. Po slabším rozjezdu nejdříve netrefil míč mladík Halaška. Ve 27. minutě se mohli diváci radovat. Na Víškův centrovaný míč si vyskočil Cigánek a hlavou nedal Vojáčkovi šanci – 1:0.

Brzy mohl být náskok Opavy dvoubrankový, ale Halaška ve stoprocentní šanci minul. Jihlava byla v těchto okamžicích jalová, čehož si všiml i trenér Karol Marko a poslal do hry druhého útočníka Rabušice.

Druhý poločas byl podstatně dramatičtější. Nejdříve Novák vychytal v jasné tutovce Faldynu a poté se začaly dít věci na druhé straně. V 60. minutě poslal Kadlec k zemi Halašku a kopala se penalta. Mezlíka ale gólman Vojáček vychytal.

Rozhodly penalty

Neuběhly ani čtyři minuty a zadáci Jihlavy důrazného Halašku poslali v pokutovém území nedovoleně na zem znovu. Jenomže i druhou penaltou Opavští pohrdli a Barteskův pokus o dloubák skončil ve Vojáčkově náručí.

Neproměněné penalty domácím výběrem očividně otřásly. V 79. minutě přišel první úder. Na balon Lovětinského si vyskočil Kadlec – 1:1. V 90. minutě pak dílo zkázy dokonal Faldyna.

„Čekali jsme důrazný fotbal, a to se také potvrdilo. Na domácí jsme se pořádně připravili, bohužel v prvním poločase jen teoreticky,“ uvedl trenér Jihlavy Karol Marko. „Změna přišla po přestřídání. Nejdříve jsme přežili klinickou smrt a poté se odrazili k šťastnému vítězství. V závěru jsme domácí přehráli fyzicky, dobře presovali. Nutno ale říci, že utkání by slušela více remíza,“ zakončil své hodnocení jihlavský kouč Marko.

SFC OPAVA – FC VYSOČINA JIHLAVA 1:2

Góly: 27. Cigánek – 79. Kadlec, 90. Faldyna. Rozhodčí: Drábek – Jiřík, Mecl. Žluté karty: Kolínek, Šultes – Faldyna, Cihlář, Vojáček. Diváci: 2361.
Opava: Novák – Kolínek, Mezlík, Víšek – Partyš, Cigánek, Barteska, Kiša – Šultes (90. Jelínek) – Halaška (86. Neubert), Půda.
Jihlava: Vojáček – Gabriel, Tlustý, Kadlec, Vepřek – Veselý (61. De Oliveira), Gába, Schneider (61. Lovětínský), Urban (36. Rabušic), Cihlář – Faldyna.

Faldyna: Měl jsem hodně smíšené pocity

Jihlava - FC Vysočina dokázal vyhrát na horké půdě Opavy 2:1. Zápas rozhodly dvě neproměněné penalty domácích a gól Petra Faldyny v poslední minutě utkání.

Pro jihlavského kanonýra byl uplynulý týden hodně psychicky náročný. Hlavně kvůli spekulacím ohledně jeho odchodu do Slovácka. Na zápas se ovšem i přes všechny problémy dokázal výborně připravit. „Měl jsem hodně smíšené pocity,“ přiznal své rozpoložení před zápasem. Podle jeho slov budou probíhat další jednání v průběhu tohoto týdne, další podrobnosti nechtěl komentovat.

Utkání se pro Jihlavu nevyvíjelo moc dobře, prohrávala 1:0, a navíc proti ní nařídil dvě penalty. „Prvních dvacet minut se nám nedařilo, hráli jsme hodně ustrašeně. Potom ale přišel Michael a hra se výrazně zlepšila,“ byl rád za příchod svého parťáka, se kterým si v posledních zápasech velice rozumí.

„Měli jsme i štěstí, a hlavně v brance Honzu Vojáčka, kterému patří velký dík,“ chválil jihlavského brankáře, který chytil obě penalty. I když tu druhou kopl opavský Barteska velice špatně. „Hodně ji podcenil,“ potvrdil.