Nováček i přes špatný výkon bodoval

Jaroměřice nad Rokytnou/Třebíč - Dvě derby Třebíčska přineslo osmé kolo krajského přeboru. Kromě boje Hartvíkovic s Moravskými Budějovicemi (2:1) mohli fotbaloví nadšenci zavítat do Jaroměřic nad Rokytnou, kde místní nováček poměřil síly s rezervou třebíčského HFK.

30.9.2008

Druhé třebíčské derby obstaraly fotbalisté Hartvíkovic a Moravských Budějovic (uprostřed). Lídr krajského přeboru zvítězil 2:1, když o třech bodech rozhodl až deset minut před koncem. Foto: Martin Mutl

S utkáním však jaroměřický trenér Petr Macháček rozhodně není spokojen. „Tento zápas se nám vůbec nepovedl. Nedařilo se nám herně, všude jsme byli pozdě. Nedokázali jsme si vytvořit žádnou pořádnou gólovou příležitost, až na šanci Kalaye v 25. minutě.“

Jaroměřičtí si v prvních deseti minutách vybrali pořádnou porci štěstí, kdy s vypětím všech sil ustáli nápor třebíčské juniorky. Ta si vytvořila dvě vyložené šance, které však nedokázala proměnit ve vedoucí branku.

„Pak měli domácí trošičku herně navrch, ale zápas se dohrál prakticky bez šancí. Byl to takový fotbal nahoru a dolů,“ zhodnotil remízový duel třebíčský kouč Petr Kylíšek, který bod bere. „Musíme ho brát, když ho máme,“ dodal s úsměvem.

Macháček: Zatím není konec

Fotbalisté Jaroměřic vlétli do nejvyšší krajské soutěže jako uragán. Přes léto vhodně doplnili kádr, když přišel zkušený brankář Jiří Kantor z Boroviny, mladík Mirek Paul ze Znojma a exhartvíkovický středopolař Jiří Chládek.

A i díky tomu mají po devíti odehraných kolech na svém kontě šestnáct bodů, bilanci 4-4-1 a čtvrté místo v tabulce. Jedinou prohru utržili hned v prvním kole s Bystřicí (3:4), od té doby si drží svou neporazitelnost.

„Spokojenost je, ale nesmíme předbíhat. Zatím není za námi ani půlka soutěže,“ nelítá v oblacích Macháček, který před začátkem soutěže tipoval, že by se jeho mužstvo mohlo pohybovat ve středu tabulky. S tímto cílem by i rád přečkal zimu. „Jsme zatím čtvrtí, ale tabulka je strašně vyrovnaná a nás teď čekají nováčci Nová Ves a Herálec.“ Poté jeho svěřenci z posledních šesti utkání zajíždějí čtyřikrát ven. „A čekají nás těžcí soupeři – Brod, Humpolec, Pelhřimov,“ připomíná náročný konec podzimu.

Autor: Edita Palkovičová

30.9.2008 VSTUP DO DISKUSE

Jihlavské podzemí. Ilustrační foto.

Nový komiks: Superhrdina se potká v jihlavských katakombách s nepřítelem

Dva zápasy za tři dny: Starou Říši čeká neobvyklý model

Vysočina – Datum 27. dubna bude v srdcích všech horníků z Vysočiny navždy zapsáno černým písmem. V tento den byl totiž na povrch vyvezen poslední vozík vytěžené uranové rudy z dolu Rožná 1 u Dolní Rožínky. Tento symbolický akt definitivně ukončil těžbu v posledním hlubinném uranovém dole nejen v České republice, ale i ve střední Evropě.

Jak snížit spotřebu auta? Není to složité, těmto mýtům ale nevěřte

Spotřeba je dlouhodobě jednou z nejsledovanějších vlastností automobilů. Řidiči jí dokonce často podřizují svůj jízdní styl, volbu pneumatik, ale i výběr vozu jako takového. Ale opravdu víte, jak jezdit co nejúsporněji?

Zemědělci našli na poli nevybuchlou munici

Dobronín – Dva podezřelé předměty připomínající munici našli v úterý ráno zemědělci na svém poli. Během běžné zemědělské práce se jim podařila najít nevybuchlá munice ze druhé světové války.