Jihlava je opět na čele druhé ligy

Jihlava - Mrazivé počasí doprovázelo šlágr druhé ligy, kdy FC Vysočina přivítal na svém stadionu lídra z Čáslavi. Po celé utkání byl lepším týmem a zaslouženě zvítězil a posunul se opět do čela druholigové tabulky.

17.10.2008

V souboji týmů z čela tabulky byla úspěšnější domácí Jihlava (vpravo Michal Lovětínský). O cenných třech bodech rozhodl deset minut před koncem ostrostřelec Faldyna.Foto: DENÍK/Josef Němec

Prvních deset minut měli častěji míč na svých kopačkách domácí, ale fotbal se odehrával spíše ve středu pole nebo po šestnáctku obou soupeřů. V 11. minutě Jihlava začala kombinovat před velkým vápnem soupeře a ke střele se dostal Urban, který napálil míč do zdi, ten se odrazil k Cihlářovi, ale brankář Švenger se stihl vrátit a gólovou šanci překazil.

Druhá půle vyzněla jasně pro Jihlavu

Po dvaceti minutách se ukázali hosté. Dohnálkův prudký centr po zemi brankář Vojáček sice chytil, ale balon mu vyklouzl a skákal nebezpečně okolo brankové čáry.

Hned po čtyřech minutách druhého poločasu pozlobili hosty v jejich vápně Rabušic s Faldynou, který akci zakončil, ale Švenger byl u tyče pozorný. V průběhu 54. minuty zahrával rohový kop Lovětínský, který poslal načechraný míč přesně na hlavu kapitána Faldyny. Ten ale mířil nad břevno branky hostí.

Po pěkné kombinační akci se dostal balon k nabíhajícímu Cihlářovi, který bohužel pro Jihlavu trefil dobře vyběhnutého Švengera. V 68. minutě Michal Rabušic nejprve ukličkoval hostující obránce a pak poslal balon na Michala Veselého. Ten ale balon poslal přímo do náruče brankáře.

Závěr patřil Jihlavě. Nejprve měl gólovou šanci Kaplan, který balon odražený od vyběhnutého gólmana nedokázal dorazit do prázdné branky. Z následného rohu se však v 80. minutě hlavou trefil kanonýr Petr Faldyna. Jihlava zaslouženě vyhrála 1:0 a je opět v čele tabulky.

FC VYSOČINA JIHLAVA – FC ZENIT ČÁSLAV
1:0

Gól: 80. Faldyna. Rozhodčí: Franěk – Chytil, Kubáň. Diváci: 2050. Bez ŽK. Poločas: 0:0.
Jihlava: Vojáček – Gabriel, Kadlec, Tlustý, Vepřek – Urban (56. Veselý), Gába, Lovětínský (81. Schneider), Cihlář (72. Kaplan) – Faldyna, Rabušic.
Čáslav: Švenger – Kotrba, Mráz, Brezinsky, Špidlen – Dohnálek (76. Dian), Haniak, Prášil, Brunclík, Fikejz (62. Nulíček) – Strnad.

Autor: Edita Palkovičová

17.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

Do soutěže Do práce na kole je možné se nyní registrovat

Nehoda s tragickým koncem mezi Bílým Kamenem a Větrným Jeníkovem

Řidič nezvládl řízení, na následky zranění zemřel

Modeláři z celé republiky představí nejlepší kousky

Jihlava – O Štít města Jihlavy, tak se jmenuje akce, která se uskuteční v sobotu 25. března v reklektářích Hotelu Gustav Mahler v centru krajské Jihlavy.

Vlk sražený na D1 na Vysočině pocházel z Karpat, ukázaly analýzy

Vysočina - Vlk, kterého tento měsíc zabilo auto na dálnici D1 na Vysočině, pocházel až z Karpat. Prokázaly to genetické analýzy jeho tkáně. Zvíře tak zřejmě urazilo z místa svého narození několik set kilometrů. Mohlo jít o mladého samce, který hledal nové teritorium, protože zjara jsou dlouhé přesuny vlků nejčastější.

Ve Žďáře soudili bulvárního novináře Novotného

Žďár nad Sázavou - Žďárský okresní soud včera vynesl rozsudek v případu těžkého ublížení na zdraví, v němž je obžalován Pavel Novotný, bulvární novinář, publicista a podnikatel. Novotný se u soudu ocitl kvůli nehodě, po které skončila seniorka z Velké Bíteše v nemocnici.

Rodiče tří chlapců se omluvili

Jihlava – Je to případ, který před čtrnácti dny otřásl veřejností. Trojice malých kluků ubila jednoho z plameňáků v jihlavské zoologické zahradě. Po týdnu mediálního vzruchu přišli rodiče výtečníků za vedením zoo a nabídli řešení vzniklé situace.