Fotbalisté Polné otočili zápas ve Světlé

Vysočina - Hned úvodní jarní kolo krajského přeboru přineslo několik zajímavých výsledků. V duelu s Novou Vsí byli doma okříšští fotbalisté po dvaceti minutách zralí na ručník, ale ve druhé půli mocným finišem otočili z 0:2 na 4:2.

30.3.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Josef Němec

Novou Ves napodobili světelští fotbalisté, kteří vedli v poločase dokonce už 3:0, ale nakonec prohráli 3:5. Zápas Moravské Budějovice - Třebíč B byl odložen.

Výsledky:

JEMNICKO - V. BÍTEŠ 1:1

Góly: 55. Kříž (PK) - 20. Buchta. Rozhodčí: Fabeš. ŽK: 2:4. Diváci: 200. Poločas: 0:1. Jemnicko: P. Kincl - J. Kincl (85. Obrdlík), Křivánek, Kříž, Štancl - Ďurač, Morkus, Koutný, Čech - Anděl (46. Vaculín, 87. Z. Kincl), Cech. V. Bíteš: Šula - Vyskočil, Klusák, Antoš, Pohl, Pelán, Veselý (63. Horký), Němec, Buchta, Pokorný (74. Dufek), Škorpík. Nejlepší hráči: Ďurač, Morkus - Škorpík.

OKŘÍŠKY - NOVÁ VES 4:2

Góly: 65. a 70. Kotrba, 68. (PK) a 82. Valenta - 1. vlastní (Tekal), 21. Starý. Rozhodčí: Sojka, ŽK: 5:2. Diváci: 232. Poločas: 0:2. Okříšky: Fiala - Tekal (31. Netolička), Večeřa (68. Tůma), Zeman, Ježek - Voda (68. Jančok), Dočkal, Široký, Malý - Valenta, Kotrba. Nová Ves: Fuksa - J. Bureš, Havlík, Kubík, Krejčí - Pavel Starý, Šandera (88. Novotný), Čech, J. Starý, P. Bureš, Pohanka. Nejlepší hráči: Kotrba, Široký, Voda.

H. BROD - HERÁLEC 2:1

Góly: 7. a 90. Halamka - 55. Ganobjak. Rozhodčí: Jurka. ŽK: 2:2. ČK: 1:0 (16. Háněl). Diváci: 250. Poločas: 1:0. Havlíčkův Brod: Adamec - Novotný, Halamka, Háněl, Mišta - Nepovím (61. Valášek), Bláha, Slanař, Fialka (42. Mareš) - Adam (63. Machala), Provazník. Herálec: Březina - Ganobjak, J. Stojan, Paclík, Filipský (46. Pěnička), Kuchta, Hrala, Pátek - Král, Mašek, L. Stojan. Nejlepší hráči: Adamec, Halamka - Kuchta.

SVĚTLÁ - POLNÁ 3:5

Světlá skvěle rozehranou partii doslova zahodila, když nedokázala udržet poločasové vedení 3:0. Hned v úvodu se skláři dostali do vedení zásluhou Teplana, který se hned dvakrát zapsal do střelecké listiny. Když se ve 23. minutě dostali světelští fotbalisté do vedení 3:0, na hosty sázel jen málokdo. Jenže ve druhém poločase začali otěže zápasu přebírat hosté.

„V prvním poločase jsme předváděli perfektní moderní fotbal, skóre mohlo být o hodně vyšší. Na druhou stranu několik šancí měli i hosté,“ prozradil trenér Světlé František Polák. „Druhý poločas nemá cenu komentovat, výsledek hovoří za vše. Holt někteří hráči neplnili úkoly,“ dodal.

Góly: 4. a 15. T. Teplan, 23. Rezek - 56. a 62. Kovář, 70. Tlačbaba, 72. Adamec (PK), 90. Tomas. Rozhodčí: Bína. ŽK: 1:2. Diváci: 150. Poločas: 3:0. Světlá nad Sázavou: Březina - Z. Matějka, Motejl, Čapek - Rezek, Císař, Tůma, T. Teplan, Klaus (80. Karel) - J. Teplan, Křikava. Polná: Mundok - Tomas, Mezera, Kratochvíl (55. Frolda), Pártl - Adamec, Urbánek, Gondek,Kovář - Holas (64. Hlávka), Tlačbaba (88. Šimek).

HARTVÍKOVICE - VRCHOVINA 0:2

Góly: 90. Wolker, 90. (+1) O. Šustáček. Rozhodčí: Ságl. ŽK: 1:2. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Hartvíkovice: Chalupa - Duša, Vodička, Raušer, Koláček (38. Jirgl) - Koplík (79. Mozol), Kubala, Hošek, Zedníček (56. Záviška) - Dvořák, Neumann. Vrchovina: Hlavoněk - Poul, Suský Smetana, V. Fagula - Kalich (74. O. Šustáček), Oros, Wolker, K. Skalník (90. P. Šustáček) - M. Skalník (89. Mužátko), L. Michal. Nejlepší hráči: Poul, Michal, Wolker.

BYSTŘICE – JAROMĚŘICE 1:2

Góly: 11. Horák – 42. Kašpar, 64. Dusík. ŽK: 1:2. Rozhodčí: Petřivý. Diváci: 150. Bystřice: Trávníček – Kozáček (84. Buchta), Veselý, Vícha, Mitáš (65. König) – R. Sklenář (73. Hladík), Matuška, Z. Sklenář – Holý, Horák. Jaroměřice: Kantor – Kašpar, Brabenec, Urbánek, Pokorný – Vybíral, Novotný, Musil, M. Karásek (32. Dusík, 89. Z. Karásek) – Kalay (90. Hutař), Paul. Nejlepší hráči: R. Sklenář – Paul, Kantor.

Příští kolo: Velká Bíteš - Vrchovina, Polná - Jemnicko, Jaroměřice n. R. - Světlá n. S., Třebíč B - Bystřice n. S., Nová Ves - M. Budějovice, Herálec HB - Okříšky, Pelhřimov - Havl. Brod, Humpolec - Hartvíkovice.