Hosté byli po většinu času lepším týmem, ale nedokázali využít čtyři vyložené šance. Vítězství domácím nakonec vychytal skvělý Chalupa.

HARTVÍKOVICE - POLNÁ 1:0

Po úvodním oťukávání obou mužstev se do první šance dostaly Hartvíkovice. V páté minutě po levém křídle Jirgl zatáhl míč, jeho přetažený centr na druhé straně poslal do ohně Zedníček, ale Mozol hlavičkoval nad branku soupeře.

Hosté kontrovali o čtyři minuty později, kdy se průnikem do otevřené obrany prezentoval Tlačbaba, ale trefil domácího brankáře Chalupu.

Ve 26. minutě si ve výhodné střelecké pozici nezpracoval míč domácí Jirgl, kterého odzbrojil hostující obránce. Po závaru před brankou Polné z následného rohu nikdo z domácích nedokázal míč usměrnit do sítě.

Po půlhodině hry měli výhodu standardní situace také hosté, ale centr z hranice pokutového území hartvíkovická obrana bez větších potíží vyhlavičkovala. O minutu později polenský Kovář prošel přes tři bránící protihráče, ale soupeře podržel bezchybný Chalupa.

Ve druhém poločase hostitelé hrozili převážně z rohových kopů. Po jednom z nich v 50. minutě, který zahrával Záviška, Kubala mířil z voleje nad branku soupeře.

Rozhodnutí přinesla 74. minuta, kdy se ve sporné situaci gólově prosadil domácí David Jirgl, jenž zakončil střelou pod břevno. Hosté vehementně reklamovali ofsajd, ale pomezní rozhodčí Voborný byl jiného názoru.

„Bohužel hrubá chyba rozhodčích ovlivnila utkání. Protože rozhodčí nestál, kde měl stát. Protihráč byl více než metr dva v ofsajdu. Ani domácí hráči se neradovali,“ zlobil se trenér Polné Gustav Cabúk.

Polenští v nastaveném čase všudypřítomným Tlačbababou sahali po vyrovnání. Ovšem domácím tříbodový zisk uhájil skvělý Chalupa.

„Hráli jsme strašně špatně. Hodně jsme chybovali v zadních řadách a soupeři jsme dávali šance, které ale neproměnil. Velký dík patří brankáři Chalupovi, který nás podržel, když chytil minimálně čtyři branky,“ řekl hartvíkovický kouč Karel Kolesa.

„Utkání se nám vůbec nepovedlo, nevím, jestli se na nás odrazila ta středa. My jsme pak šťastnou branku dali a vyhráli. Fotbal se hraje na góly a ne na umělecký dojem,“ dodal trenér Hartvíkovic.

„Myslím si, že jsme byli lepším týmem na hřišti, ale zápas jsme si prohráli z velké části sami, když jsme nedali čtyři gólové šance. Ze dvou sólových nájezdů se musí alespoň jeden gól dát. Utkání by remíza slušela, ale nedá se nic dělat. Takový je fotbal,“ hodnotí polenský lodivod.

Gól: 73. Jirgl. Rozhodčí: Jurka. ŽK 4:4. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Hartvíkovice: Chalupa - Duša, Vodička, Koláček, Zedníček - Neumann, Kubala, Záviška (90. Melkes), Mozol (72. Móczár) - Dvořák, Jirgl (88. Raušer). Polná: Skočdopole – Tomas, Fronda, Mezera, Kratochvíl – Oberreiter (70. Krčál), Kovář, Gondek, Hlávka – Adamec, Tlačbaba. Nejlepší hráči: Chalupa, Jirgl – Mezera.

Příští kolo: Jaroměřice n. R. – Polná, Třebíč B - Velká Bíteš, Nová Ves – Vrchovina, Herálec HB – Jemnicko, Pelhřimov - Světlá n. S., Humpolec - Bystřice n. S., Havlíčkův Brod - M. Budějovice, Okříšky – Hartvíkovice.