Dekora se tak vyhoupla do čela tabulky.

BYSTŘICE – OKŘÍŠKY 2:2

Hned na začátku se do dvou slibných šancí dostali hosté, ale v prvním případě včas zasáhl Trávníček, ve druhém minuli branku. Bystřice postupně přebírala iniciativu a po čtvrthodině obešel Holý obránce a s přehledem poslal svůj tým do vedení. Po přímočaré akci a centru Horáka zvýšil Vícha.

Jenomže hosté se nepoložili a do poločasu vyrovnal po rohu na přední tyč důrazný Jančok. Druhé dějství začalo pro Bystřici šokem. Dlouhý nákop domácí stopeři podběhli a Dočkal se řítil sám na Svobodu a svůj únik proměnil. To poznamenalo celý druhý poločas, který se dohrával v nervozitě a žádné šance nepřinesl.

Góly: 16. Holý, 33. Vícha – 39. O. Jančok, 46. Dočkal. Rozhodčí: Bína. ŽK: 2:1. Diváci: 150. Poločas: 2:1. Bystřice: Trávníček (46. Mar. Svoboda) – König, Veselý, Havlík, Chocholáč – R. Sklenář (70. Hladík), Vícha, Matuška, Zbytovský – Horák, Holý. Okříšky: Š. Jančok – Tekal, O. Jančok, Zeman, Široký – Dočkal, Večeřa, Tůma (90. Voda), Malý – Valenta, Kotrba (14. Rampír). Nejlepší hráči: Havlík, Holý – O. Jančok.

POLNÁ – M. BUDĚJOVICE 5:1

Domácí byli po celé utkání lepší a ve 28. minutě po přihrávce Kováře otevřel skóre Kaplan. Hosté hrozili pouze ze standardních situací, ovšem díky přesné hlavičce Šplíchala po chvíli srovnali. Poločas ale zakončil důležitou brankou do šatny po nezištné přihrávce Holase Adamec a Polná znovu vedla.

Druhý poločas byl už pouze v režii domácích. Kovář po krásném pasu Urbánka nezaváhal, Kaplan nedal Kloudovi střelou ze šestnáctky šanci a Pražák podtrhl utkání trefou k pravé tyči.

Góly: 28. a 66. Kaplan, 45. Adamec, 51. Kovář, 86. Pražák – 36. Šplíchal. Poločas 2:1. Rozhodčí: Zadinová. ŽK: 1:2. Diváci: 250. Polná: Skočdopole – Urbánek, Pártl (65. Hlávka), Frolda, Kratochvíl – Tomas (77. Krčál), Holas, Pražák, Adamec (82. Šimek) – Kaplan, Kovář. M. Budějovice: Klouda – Novotný, Hlávka, Pařízek, Krejčí (73. Povolný) – Buďa, Bratrů, Šplíchal (78. Houserek), Škoda – Černý (33. Michal), Karásek. Nejlepší hráči: Kaplan, Holas, Pártl.

VRCHOVINA – JEMNICKO 3:0

Domácí se do Jemnicka pustili s vervou. Nejprve hlavičkoval Michal těsně nad. I přes optickou převahu hostů to byla Vrchovina, kdo si vytvářel šance. Po kolmici Zedníčka otevřel chladnokrevně skóre Buchta. Pak se trefil i sám nahrávač. Po přímém kopu se nadvakrát prosadil Zedníček.

Druhý poločas začal únikem Buchta, ale mířil těsně vedle. Poté se dvakrát zastřeloval Zedníček. Hosté měli jedinou šanci. Po chybě Adamce ale přehodili i branku. Skóre na rozdíl třídy uzavřel po akci střídajících hráčů Krška a Orose opět kanonýr Zedníček.

Góly: 13. Buchta, 29. a 87. Zedníček. Rozhodčí: Klement. ŽK: 4:7. ČK: 1:0 (60. Michal). Diváci: 250. Poločas: 2:0. Vrchovina: Adamec – Škorpík, O. Poul, Smetana, V. Fagula – O. Šustáček (80. Kršek), Wolker, Michal, Kalich (90. Laštovička) – Buchta (75. Oros), Zedníček. Jemnicko: P. Kincl – Sevelda, Křivánek, F. Kříž, J. Kincl – Čech, Z. Kincl (83. Vaňura), Morkus (74. J. Kříž), Vaculín (56. Anděl) – Krejča, Cech. Nejlepší hráči: Zedníček, Buchta, Kalich.

V. BÍTEŠ – HERÁLEC 6:1

Utkání mělo průměrnou úroveň. V úvodu prvního dějství si několik dobrých příležitostí vypracoval Herálec, neuspěl však. První gól padl po autu, kdy se střelou z vápna prosadil Dvořák – 1:0. Pátek vzápětí nastřelil na druhé straně břevno. Druhou branku přidal Burian.

Po změně stran zvýšil náskok domácích Buchta hlavou – 3:0. Když v 71. minutě se z dobré šance hosté opět neprosadili, tak úřadovali domácí, Hammer zužitkoval nájezd. Už o minutku později zvýšil Nekuda na 5:0.

Poslední gól přidal Buchta po centru Loupa. Čestný úspěch Herálce zaznamenal po rohovém kopu Kuchta. V závěru měl ještě tři příležitostí bítešský Hammer, skóre se však už neměnilo.

Góly: 57. a 75. Buchata, 26. Dvořák, 31. Burian, 72. Hammer, 73. Nekuda – 80. Kuchta. Rozhodčí: Petřivý. Bez ŽK. Diváci: 130. Velká Bíteš: M. Pelán – Horký (60. Pokorný), Pohl, T. Pelán, Škorpík – Antoš (46. Kopáček), Buchta, Nekuda, Loup – Dvořák, Burian (70. Hammer). Herálec: Koubek – Ganobjak, J. Stojan, Paclík (58. Huňáček), Filipský – Hrala, Pátek, Pacek, Kuchta – Mašek, L. Stojan (68. Vašák). Nejlepší hráči: Loup, Buchta – Kuchta.

JAROMĚŘICE – H. BROD 2:1

Domácí začali lépe a v první šanci Dusíka vychytal brodský brankář Rezničenko. O pár minut později se Dusík v podobné situaci nemýlil – 1:0. Hosté potom vyrovnali hru a odměnou jim bylo vyrovnání po krásné akci, na jejímž konci od prázdné branky skóroval Hánil. Úvod druhé půle opět patřil Jaroměřicím, které se ve 49. minutě ujaly Kalayem vedení. Hostitelé byli nadále lepším týmem na hřišti a vítězství si i přes přísné vyloučení Dusíka pohlídali.

Góly: 15. Dusík, 49. Kalay – 20. Hánil. Rozhodčí: Fabeš. ŽK: 5:2. ČK: 1:0 (89. Dusík). Diváci: 230. Poločas: 1:1. Jaroměřice: Šebela – Míča, J. Brabenec, T. Brabenec, Chládek – Dusík, Novotný, Neumann, Vybíral (89. Hambálek) – Kalay (86. Karásek), Paul. H. Brod: Rezničenko – Bláha, Semerád, Novotný, Mišta – Turek (84. Héjkal), Provazník, Hánil, Mareš, Machala (72. Vácha) – Adam (77. Ganobjak). Nejlepší hráči: J. Brabenec, Paul - Rezničenko

PACOV – HARTVÍKOVICE 1:2

Hosté přijeli kvůli problémům na dálnici se zpožděním, ale začali ve velkém stylu. Vytvořili si několik šancí, skóre se však neměnilo. Ve 12. minutě trefil domácí Přibyl tyč, tutovku měl i Kubů. Po přestávce Pacov herně zcela odešel a zaslouženě umožnil hostům získat první vítězství v sezoně.

Skóre otevřel parádní střelou z otočky Dušan, pak sice Přibyl po rohu vyrovnal, ale poslední slovo patřilo hartvíkovickému Hoškovi. Jíša se musí ještě teď červenat, za jeho záda prošla střela z trestného kopu z dobrých čtyřiceti metrů.

Góly: 85. Přibyl – 65. Dušan, 86. Hošek. Rozhodčí: Kuchyňa. ŽK: 2:3. Diváci: 200. Poločas: 0:0. Pacov: Jíša – Vejsada, Praveček, Kerouš, Přibyl – Vlach, Zíka, Hrobský, Šlechta (62. Pivovarník) – Kubů (55. Gavrecký), Bujdak (65. Rybčák). Hartvíkovice: Prokeš – Heres, Hošek, Mozol, Dušan – Outrata, Záviška, Mocsár (89. Kopuletý), Sýkora - Kubala, Ryšánek. Nejlepší hráči: Dušan, Mocsár, Záviška.

ŽDÍREC – ST. ŘÍŠE 3:1

Atraktivní duel vloženého kola zvládli lépe domácí fotbalisté. „Soupeř nás zlobil ve středu hřiště, kdy jediný hrot dobře otevíral prostor pro záložníky, my jsme však byli lepší v kombinaci a na míči,“ zhodnotil duel domácí kouč Marek Štukhejl. První branka padla v 20. minutě, kdy uklidil míč do sítě Hanousek.

Zanedlouho ale hosté srovnali, Žák pohodlně skóroval – 1:1. O chvíli později však zase vedli domácí, Horáček uplatnil důraz a po úniku zvýšil na 3:1. Stejný hráč zařídil i třetí gól, když se z voleje trefil do šibenice. Ve druhém poločase si vytvářeli šance už jen domácí, skóre se už nezměnilo.

Góly: 30. a 40. Horáček, 20. Hanousek – 26. Žák. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 1:3. Diváci: 210. Ždírec: Tomášek – Šnobl, Čalkovský, Klupka, Carda – Horáček, Smejkal (73. Kysilko), Mareš, Novotný (73. Kučera) – Kolouch (73. Souček), Hanousek. Stará Říše: Neumann – Kouba, Nekerle, Hradil, Žák (65. Vaňkát), Merhaut, Kratochvíl, Rychtecký, Pazderník (83. Pokorný), Brnický, Procházka. Nejlepší hráči: Čalkovský, Horáček, Hanousek.

HUMPOLEC – TŘEBÍČ B 5:1

Domácí předvedli v prvním poločase mdlý výkon a od 21. minuty po gólu Sedláčka s třebíčskou juniorkou prohrávali. Pak ale převzali osud zápasu do svých rukou svěřenci kouče Sourala a pěti góly zápas otočili.

„Převahu jsme vyjádřili i gólově a zápas jsme dohrávali v klidu,“ pochvaloval si výrazné zlepšení svých svěřenců humpolecký trenér.

Góly: 24. a 52. Holoubek, 64. a 89. Staněk, 33. Paťha – 21. Sedláček. ŽK: 2:1. Rozhodčí: Šula. Diváci: 200. Poločas: 2:1. Humpolec: Kříž – Kameš, Hes, Černík, Nermut – Hlaváč, Jeřábek, Keller, Paťha – Holoubek, Staněk. Třebíč B: Kruba – Buček, Kolman, Dvořák, Tůma – Sedláček, Křivánek, Linhart, Novotný – Kaňka, Durajka. Nejlepší hráči: Jeřábek, Hes – Durajka.

Příští kolo: Jemnicko – Stará Říše, Hartvíkovice – Okříšky, Polná – Jaroměřice, Bystřice – Ždírec, Pacov – Velká Bíteš, Třebíč B – Havlíčkův Brod, Vrchovina – Herálec, Humpolec – Moravské Budějovice.