Baník zabral, Vysočina prohrála

Sokolov /FOTOGALERIE/ - Ve 12. kole druhé fotbalové ligy se fotbalistům sokolovského Baníku po třech nepovedených utkáních na domácím hřišti opět před vlastními diváky zadařilo. Jihlava si odvezla pětigólový příděl.

17.10.2009

Z fotbalového utkání FK Baník Sokolov – FC Vysočina Jihlava.Foto: DENÍK/Zdeněk Plachý

Domácí fotbalisté měli hodně povedený vstup do utkání. Již ve 4.minutě se prosadil po standartní situaci hlavou Knakal a poslal tak Sokolovské do vedení. Ve 21. minutě poslal stejný hráč, opět hlavou, tentokrát po centru Pilaře míč podruhé do jihlavské sítě- 2:0. Hostům se podařilo odpovědět ve 36. minutě, kdy se rovněž hlavou prosadil Tecl. Jihlavští byli po střelené brance při chuti a těsně před přestávkou si vypracovali další dvě vyložené šance, ale bez gólového využití.

Po přestávce, v 55.minutě, předvedl své individuální schopnosti Vaněček, který si pohrál hned s několika hráči soupeře a také přesně zakončil -3:1. A když o dvě minuty později zakončil svůj brejk úspěšně i Hanzlík o osudu utkání bylo rozhodnuto. Od této chvíle byli hosté zcela neškodným týmem a pouze jediná branka v jejich síti z 89. minuty, kdy akci zakončoval Podrazký, byla milosrdným vyjádřením naproprsté převahy domácího týmu.

FK Baník Sokolov - FC Vysočina Jihlava 5:1 (2:1)

Branky: 4. a 21. Knakal, 55. Vaněček, 57. Hanzlík, 89. Podrazký - 36. Tecl. Rozhodčí: Paták, Jiřík, Šecová. ŽK 1:0 (64. Podrazký), ČK 0:0. Diváci: 1270. Baník Sokolov: Bertelman - Šmerda, Knakal, Studík, Hanzlík - Podrazký, Javorský, Pilař (79. Kura), Vaněček (89. Prchal) - Duchnič (84. Komberec), Nádeníček. Vysočina Jihlava: Krajíček - Da Silva (60. Tlustý), Kadlec, Gruber, Caha, Penc, Krutý (64. Šisler), Veselý (60. Vydra), Gába, Mešanovič, Tecl.

Autor: Zdeněk Plachý