Kolotoč přípravných utkání se pomalu roztáčí

Jihlava - Dobronínského trenéra Radka Šerého těší nejen výhra nad Měřínem, ale i dobrá práce posil. Kostelec nečekaně porazil v Pelhřimově Třešť.

9.2.2010

Konfrontace záložních dorosteneckých týmů FC Vysočina s 1. FC Brno skončila nerozhodně. Starší dorostenci Jihlavy vyhráli, jejich mladší kolegové po dobrém výkonu prohráli.Foto: DENÍK/ Libor Plíhal

Trojlístek z Jihlavska, hrající krajské soutěže, o víkendu ladil herní formu. Fotbalisté Dobronína porazili na umělé trávě ve Velkém Meziříčí Měřín. V rámci pelhřimovského turnaje na sebe narazily Kostelec a Třešť, která nečekaně prohrála. Volno o víkendu neměli ani dorostenci FC Vysočina.

MĚŘÍN – DOBRONÍN 1:3

Do vedení mohl jít Měřín, ale v gólové cestě mu dvakrát stála branková konstrukce. A tak převzal iniciativu Dobronín. Po důrazu Kalců šel do vedení. Ve druhé půlce navýšili vedení na 3:0 Mikšíček a Smejkal, kteří nekompromisně prostřelili gólmana. Měřín korigoval až v poslední minutě po závaru před dobronínskou brankou.

„Byl to první zápas po třech týdnech přípravy, takže ze začátku bylo hodně nepřesností. Ale jinak já jsem spokojený, hlavně s tím, že noví kluci zapadli do party a splnili mé očekávání,“ komentuje trenér Dobronína Radek Šerý.

Góly: Kalců, Mikšíček, Smejkal. Poločas 0:1. Dobronín: Chvátal – Diviš, Skořepa (46. Petruš), Štefko (46. Novotný), Krautšnajdr (46. L. Sedláček) – Krejčí (46. Forman), Klenovský (46. Smejkal), Vaněk, Laňka – Kalců (46. Mikšíček), M. Sedláček (46. Záškoda).

KOSTELEC – TŘEŠŤ 2:1

Začátek ovládla Třešť, ale jasnou převahu dokázal korunovat gólem pouze Krejčí. Kostelec se oklepal a během pěti minut se Nechvátal se Sekanem postarali o obrat. A jelikož ve druhé půlce už žádný gól nepadl, zrodil se trochu překvapivý výsledek.

„Na začátku jsme tam měli další tři gólové šance, ale nedali jsme je, a když jsme to prostřídali, tak se soupeř prosadil z rychlých brejků,“ hodnotí kouč Třeště Petr Jelínek. „Začátek jsme trošku prospali, to mohlo být klidně 0:5, a i když Třešť byla herně lepší, my jsme to během chvíle obrátili a na šance to bylo vyrovnané,“ doplňuje kostelecký trenér Vladimír Pecka.

Góly: Nechvátal, Sekan - Krejčí. Poločas 2:1. Kostelec: Hampl – Hawerland, P. Čírtek, Fejt, Páral – Kružík, Zamastil, A. Procházka, Smejkal - Nechvátal, Sekan. (střídali: Toms, Nikodým, J. Čírtek, Bartejs, Duben, Číhal). Třešť: Kousal – Gregor, Kodys, Tausch, Veselý – Trnka, Krejčí, Mikeš, Mareš – Pěnička, Chalupský. (střídali: Rejcha, Sedláček, M. Svoboda).

ST. DOROST
HR. KRÁLOVÉ - JIHLAVA 1:4

První poločas se oba týmy oťukávaly. „Nehrálo se v nějakém závratném tempu. Spíš to byla technická hra ve středu pole,“ říká trenér Jihlavy Pavel Procházka. I přesto mohli hosté skórovat. Göth po rohu přestřelil branku z metru a Kosak napálil míč do tyče.

„Ve druhé půlce jsme přidali na pohybu a důrazu, a proměnili i šance,“ těší Procházku.

Málek se z vápna trefil pod břevno. Po průnikové akci Císaře nedal gólmanovi šanci Zeman a na 3:0 zvyšoval Vacek, který přetavil v gól centr Císaře. Hradec sice snížil tečovanou střelou, ale poslední slovo měla Jihlava. Kosak se uvolnil, našel Císaře a ten poslal míč podél gólmana.

„Druhá půlka byla velmi dobrá. Kluky za ní a celkově to, jak to zvládají, musím pochválit,“ doplňuje kouč.

Góly: Málek, Zeman, Vacek, Císař. Poločas 0:0. Jihlava: Matiášek - Göth, Kryštůfek, Turek, Tesař - Vokoun, Málek, Vacek, Kosak - Zeman, Císař.

BRNO B – JIHLAVA B 0:2
Po úvodní desetiminutovce začali přebírat taktovku hry hosté. První úder zasadili po brejkové situaci z pravé strany, kdy přesný centr Boučka zužitkoval Kučera. Další chybu domácích využil nekompromisně Průcha.
„Hráči se musí vyrovnat s velkou zátěží v tréninkovém procesu. Únava na nás během utkání byla patrná. Utkání však zvládli kluci velmi slušně,“ chválí svůj tým trenér David Oulehla.
Góly: J. Kučera, Průcha. Poločas 0:2. Jihlava B: Kopeček (46. Veselý) - Beránek, Čížek, Procházka, Cipruš (75. Srník) - Bouček, Hráček, Vodáček, Havel - Průcha, J. Kučera.

ML. DOROST
LITOMYŠL ST. DOR. – JIHLAVA 1:3
První poločas vyhráli divizní starší dorostenci Litomyšle. „Ale my jsme dobře kombinovali, měli převahu a vytvářeli si šance, které jsme využili až v průběhu druhé půlky,“ nastiňuje trenér Vysočiny Roman Kučera. „Myslím, že jsme sehráli velmi dobré utkání. Zkoušeli jsme nové hráče Nedvěda a Filippiho, i různé varianty hry v obraně a útoku,“ doplňuje.
Góly: Dvořáček, Brancuzský, Šuta. Poločas 1:0. Jihlava: Nacházel – Míka, Vonásek, Rozmahel, Nedvěd – Masopust, Šuta, Mlčoch, Ločárek – Polanský, Filippi. (střídali: Brancuszký, Dvořáček, Mrňous, Kizling).

BRNO B – JIHLAVA B 1:0
Hosté měli herně trochu navrch a do vedení mohli jít v první půlce po úniku Růžičky, který ale branku netrefil. Ve druhé půlce měl další obrovskou šanci Petráš, když postupoval sám na gólmana, ale jeho pokus mířil nad branku. V závěru byli domácí o něco lepší a jejich nápor vyústil proměněnou penaltou.
„Bylo to velmi slušné utkání, i když někteří hráči chyběli, tak si myslím, že jsme byli lepší a na šance vyhráli,“ říká kouč Jihlavy Petr Kuchta. „Škoda té koncovky,“ dodává.
Poločas 0:0. Jihlava B: Krotký – Pokorný, Doucha, Hanousek, Melecha – Průša (41. Zavadil), Demter (41. Srník), Maruš (41. Sedláček), Klusák (41. Petráš) – Prchal, Růžička.