Jihlava zničila Vlašim, už je čtvrtá

Jihlava – Útok na čtvrtou příčku vyšel druholigovým jihlavským fotbalistům skvěle. Na domácím trávníku zdolali v dohrávce 18. kola Vlašim 3:0 a o jediný bodík přeskočili Žižkov.

28.4.2010

FC Vysočina udolala ve středu v dohrávce 18. kola II. fotbalové ligy soupeře z Vlašimi 3:0.Foto: DENÍK/Libor Plíhal

Na druhou postupovou příčku ovšem ztrácí propastných patnáct bodů. „Prvním poločasem jsme se protrápili, ale po přestávce už jsem byl s naším výkonem spokojen. Rozhodujícím momentem byl druhý gól, od té doby jsme měli vše pod kontrolou. A výsledek 3:0 je nakonec pro soupeře ještě milosrdný,“ konstatoval kouč Jihlavy Luboš Urban.

Jako první se odhodlal ke střele hostující Petr, Uvarenkovu branku však minul. Jinak se oba týmy prokousávaly do blízkosti pokutového území až příliš komplikovaně.

Úvodního gólu se diváci dočkali ve 20. minutě. Krutý rozehrál od postranní čáry přímý kop – a míč proletěl až za záda překvapeného brankáře Vlašimi. Na druhé straně se do solidní pozice dostal Jungr, jenže z otočky pálil nepřesně.

Po půlhodině musel řešit ošemetnou situaci Uvarenko, před nabíhající útočnou dvojicí Petr, Svátek včas uklidil míč do bezpečí. Změnit skóre mohl i Mešanovič, který si pohrál s vlašimskou obranou, ale Toma vytáhl jeho střelu na tyč.

Hostující gólman si vzápětí nadvakrát poradil i s dalekonosným pokusem Görnera. A neujala se ani hlavička Tlustého, jenž po rohu Krutého orazítkoval pro změnu břevno.

Druhý poločas začal dalšími šancemi FC Vysočina. Po Gabrielově centru sice hlavičkoval Krutý těsně vedle, ale následující útok domácích už skončil úspěšně. Mešanovič vysunul Dolejše, který krásným lobem přehodil Tomu.

Vlašimskou zkázu podtrhla 61. minuta. Gabriel poslal centr do vápna, Marek Nešpor vyzkoušel pozornost vlastního brankáře a Mešanovič bez problémů doklepl vyražený míč do sítě. Bosenský kanonýr zaokrouhlil počet svých úspěšných zásahů už na deset.

Do střelecké listiny se chtěl zapsat i střídající Veselý, ale Toma vyrazil jeho ránu na roh. Po dlouhé době se osmělila také Vlašim, Jungrově pokusu však chyběla přesnost a Markovičovi zkazil radost Uvarenko.

Hosté ovšem měli blíž k debaklu než ke zdramatizování zápasu. Naštěstí pro ně už zůstaly slibné šance Görnera, Veselého a Mešanoviče nevyužity.

Prodloužit sérii sedmi utkání bez porážky a čtyř vítězství mohou Jihlavští v sobotu dopoledne, kdy náročný „anglický“ týden završí v Praze soubojem s rezervou Sparty.

FC VYSOČINA JIHLAVA – FC GRAFFIN VLAŠIM 3:0

Góly: 20. Krutý, 51. Dolejš, 61. Mešanovič. Rozhodčí: Možíš – Čecháček, Vysloužil. ŽK: Kropík (Vlašim). Diváci: 1050. Poločas: 1:0.
Jihlava: Uvarenko – Gabriel, Tlustý, Karlík, Gavrič (83. Cihlář) – Dort (56. M. Veselý), Gába, Görner – Dolejš (75. Demeter), Mešanovič, Krutý.
Vlašim: Toma – Schuster (55. J. Veselý), M. Nešpor, Kropík, D. Nešpor – Jungr, Süsser, Pokorný, Švamberk (64. Janda) – Petr, Svátek (67. Markovič).

Autor: Michal Remeš

28.4.2010 VSTUP DO DISKUSE

Úspěch v zahraničí. Modelem stála Filipu Komárkovi Jolana Opatrná, kterou oblékli studenti ze Střední uměleckoprůmyslové školy
z Jihlavy – Helenína. Na soutěž Filipa vybrala jako jediného studenta ze třídy jeho učitelka.

Učeň z Jihlavy vyhrál v Polsku soutěž s účesem na karneval

Děti zapojí fantazii.

Program rodičů: Hlavně zajistit hlídání potomků

DOTYK.CZ

Chystá se bič na soukromé lékaře

Soukromých ambulancí je jako hub po dešti. Zbytečně prodražují výdaje pojišťoven, tvrdí ministerstvo zdravotnictví. Očaři, plicaři nebo ortopedové totiž často pracují „dvoukolejně" – kromě soukromé ambulance mají i úvazek v nemocnici. Podle vedení resortu si odtud „vyzobávají" nejlukrativnější pacienty. To zarazíme, plánuje poradce ministra Roman Prymula.

Třetina interního pavilonu nemocnice už je opravená

Jihlava – Stavbaři již předali Nemocnici Jihlava do užívání zrekonstruované druhé nejvyšší patro interního pavilonu.

Podvodníka z Jihlavy poslal soud do vězení

Jihlava – Čtyři a půl roku ve věznici s dozorem by měl strávit třiatřicetiletý Adam Čonka z Jihlavy. Za zločin a přečin podvodu jej tam minulý týden poslal Okresní soud v Jihlavě.

Antonín Kalina vyvedl děti z buchenwaldského pekla

Třebíč - Vysočinský rodák Antonín Kalina má od pátku ve svém rodném městě, v Třebíči, pamětní síň. Nyní má každý možnost snadno se seznámit s osudem zachránce devíti set židovských dětí za druhé světové války. Návštěvníkům se také dostane vysvětlení, proč trvalo tak dlouho, než byl Kalina objeven a jeho čin začal být oceňován.