Jihlava opět vyhrála. I bez Mešanoviče

Čáslav -FC Vysočina přidal už sedmé vítězství v řadě, Čáslav včera zdolal 3:0. Bosenský kanonýr má problémy s kolenem.

17.5.2010

Jihlavští fotbalisté objímají střelce včerejší úvodní branky Radka Görnera (uprostřed s číslem 19). FC Vysočina na půdě o záchranu bojující Čáslavi nezaváhal, vyhrál 3:0.Foto: DENÍK/ Jan Šmok

Jihlavská série pokračuje. Druholigoví fotbalisté FC Vysočina vyhráli už posedmé v řadě, včera večer se v Čáslavi radovali po výsledku 3:0. Přitom se museli obejít bez svého nejlepšího kanonýra Murise Mešanoviče, kterého trápí problémy s kolenem.

„Výsledek je pro domácí možná krutý, ale v závěru hru hodně otevřeli a na to doplatili,“ konstatoval jihlavský kouč Luboš Urban, jehož tým prohrál naposledy v úvodním jarním kole se Zlínem.

První vzrušení přinesla 8. minuta a únik Fikejze za hostující obranu. Svou akci však nedotáhl. Úspěšnější byl ve 24. minutě na druhé straně Radek Görner, který napřáhl z pětadvaceti metrů přesně ke vzdálenější tyči Fryštákovy brány – 0:1.

Další závar před domácí brankou obstaral po rohu Krutý, míč musel vyhlavičkovat z brankové čáry Ptáček. V závěru poločasu si domácí vytvořili mírnou převahu, ta však k vyrovnání nevedla.

V 53. minutě dostal míč za obranu Čáslavi rychlík Dolejš. Při samostatném postupu na Fryštáka napálil jen brankářovy nohy. Domácí stále pokračovali v nakopávání balonů, jenže ty se odrážely jako od zdi. V 65. minutě vrátil odražený roh Hašek na hlavu Haniaka, jeho hlavička skončila vedle pravé tyče.

Proti vyrovnání byl v 71. minutě jihlavský brankář Uvarenko, který reflexivně vyrazil Haškovu dělovku z voleje. Jihlava vzápětí vyškolila Zenit v produktivitě. Z rohu velkého vápna napřáhl Pavel Simr a Fryšták se mohl jen dívat, jak míč mizí u jeho levé tyče – 0:2.

To ale nebylo vše. V 79. minutě vypálil jihlavský Dolejš a Fryšták s vypětím všech sil vyrazil míč na břevno.

V závěru střetnutí se domácí pokusili o tlak, výsledkem však byla pouze zahozená šance Džafiče. Naopak finální trefu zařídil po rychlém brejku v nastaveném čase jihlavský Pavel Simr – 0:3.

Díky vítězství si FC Vysočina pojistil čtvrtou příčku, navíc stáhl na dva body náskok třetího Zlína. Ševci však mají k dobru dohrávku s Třincem.

Autor: Michal Pavlík

17.5.2010 VSTUP DO DISKUSE

Nově opravená kašna na Masarykově náměstí v Jihlavě.

V Jihlavě vypsali dotace na opravy památek

Most na růžovo v Lukách natřel mladý muž

Přehnal to v Kozlově s alkoholem, tak jel do Jihlavy na záchytku

Kozlov - Třiačtyřicetiletý muž to v Kozlově přehnal s alkoholem a skončil v jihlavské protialkoholní záchytné stanici. V opilosti si totiž ohrožoval nejen své zdraví ale i svůj život. Případ se stal v této malé obci v úterý 15. srpna před sedmou hodinou večer.

Příběhy polenského hradu se odehrají už naposledy

Polná – Druhé pokračování nočních prohlídek s názvem Příběhy polenského hradu je na programu tuto sobotu 18. srpna v půl deváté večer a v deset večer. Zájem o prohlídky pod taktovkou Společenstva meče a ohně Novus Origo a Městského muzea v Polné je veliký. V současné době už jsou pouze lístky na program v deset hodin večer.

Borová nás ničím nepřekvapila, říká Votava

Kostelec – Fotbalisté Kostelce slavili o víkendu první tři body v I. A třídě! V Havlíčkově Borové vyhráli 2:0, a díky tomu jsou v tabulce se čtyřmi body čtvrtí.