Už čtvrtý víkend ve fotbalových I. A třídách se povedl Janovicím, které přivezly tři body z Pelhřimova. Dobronín na zápas v Chotěboři bude chtít brzy zapomentou – domů si přivezl debakl. Derby na Bedřichově vítěze nakonec nenašlo, na rozdíl od utkání ve Stonařově, kde se radovali ze tří bodů domácí.

PELHŘIMOV B – JANOVICE 0:1

Třetí porážku v řadě utrpěla domácí juniorka. Ta mohla jít do vedení v 7. minutě, kdy po centru Lišky hlavičkoval do tyče Hovorka a brankář Koubek podle mínění rozhodčích chytil míč ještě před čarou. Hosté rozhodně nehráli druhé housle, nebezpečný byl především Padrnos. Ten nejprve protáhl Dvořáka střelou zpoza šestnáctky a ve 34. minutě po centru Baráka hlavou skóroval. Vyrovnat mohl po přistrčení Hurdy Liška, jenže sám před brankáře s lobem neuspěl.

Po přestávce se domácí snažili o vyrovnání, ale jejich hra místy působila až křečovitě. Větší šance tak měly Janovice. Padrnos trefil tyč a další příležitost nebezpečného hrotu hostů zneškodnil odkopem z brankové čáry Razima.

Gól: 34. Padrnos. Rozhodčí: Sýkora: ŽK: 3:2. Diváci: 40. Poločas: 0:1. Janovice: Koubek – Zeman, Špendlíček, Tržil, Šebesta (90. Musil) – Lapeš, Černý, Cvach, Vacek - Barák, Padrnos.

CHOTĚBOŘ – DOBRONÍN 6:0

Domácí, které minulé zápasy trápila střelecká impotence, se konečně rozstříleli a vyprovodili Dobronín půltuctem branek. Již ve druhé minutě proměnil trestný kop Sommerauer, o chvíli později zvýšil na rozdíl dvou branek umístěnou střelou Čáp. Největší příležitost měli hosté v 15. minutě, ale Smejkal svůj nájezd na domácího gólmana neproměnil. Poté převzali taktovku utkání Chotěbořští a proměnili zápas ve svou exhibici. Nejvíce zazářil Sommerauer, který dokázal zkompletovat hattrick.

Góly: 2., 38. a 86. Sommerauer, 8. Čáp, 32. Moravec, 57. D. Čapek. Rozhodčí: Hitzger. ŽK: 2:1. Diváci: 150. Poločas: 4:0. Dobronín: P. Krejčí – Hipeš, Mikšíček, Vaněk (46. Sobotka), L. Sedláček – L. Krejčí, M. Sedláček, Štefko (59. Chvátal), Záškodí – Hlávka, Smejkal.

I. A TŘÍDA – SK. B
STONAŘOV – RANTÍŘOV 4:2

V první velké šanci se ocitl domácí Čumpl, ale Šeredu z deseti metrů neprostřelil a gólem neskončila ani hlavička Bláhy. A tak jako první skórovali hosté. Kovačík stál ve správný čas na správném místě a odražený míč poslal do sítě. Na stejného hráče ve 25. minutě trestuhodně zapomněli domácí zadáci a už to bylo 2:0. Stonařov druhá branka srazila a zbytek poločasu se hrál v režii Rantířovských.

Ve druhé půlce mohl přidat třetí pojistku Cabúk, ale jeho pokus skončil na břevně. Poté si dovolil Rantířov zahodit i přečíslení tří na gólmana, což se nakonec ukázalo být klíčovým. Domácí prostřídali, hru oživili Příhoda s Kozojedem a hosté se dostali pod tlak, kterému nakonec podlehli.

V 71. minutě předložil Bláha gólovou přihrávku Urbanovi a v 77. minutě už bylo srovnáno, když Bláha po rohu na zadní tyči hlavičkoval neomylně. A po chvíli Kozojed dokonal obrat, když prošel vápnem a míč poslal podél vybíhajícího Šeredy. Čtvrtou ránu zdecimovanému soupeři zasadil parádní střelou Nešpor.

Góly: 71. Urban, 77. Bláha, 81. Kozojed, 85. Nešpor - 12. a 25. Kovačík. Rozhodčí: Hájek. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas 0:2. Stonařov: Krupica – Špaček, Bláha, Urban, Grepl – Pokorný, Nešpor (88. Turoň), Šmarda, Gavaller (65. Kozojed) – Čumpl, Vevera (60. Příhoda). Rantířov: Šereda – Hájek, Svítil, Horáček, Oberriter - Vlček, Kalný, Živný, Cabúk - Kovačík, Kubík. (střídali: Vaněk, Kavka, Raček).

BEDŘICHOV – TŘEŠŤ 1:1

Prvních deset minut se oba týmy vzájemně oťukávaly. Třešť vsadila na nakopávané balony, domácím vázla kombinace, ale i přesto se zrodilo několik situací zavánějících gólem. V samostatném úniku ale D. Lacina pohrdl otevřením skóre. Vacek s Kolmanem na tom byli obdobně. Až ve 24. minutě vyrazil hostující Šebesta po skrumáži míč pouze ke Kolmanovi, který zblízka nezaváhal. Zbytek první půlky se hrál pouze ve středu hřiště a skóre se už nepohnulo.

Druhá půlka už byla více v režii Třeště. I tak ale mohl Bedřichov z rychlých brejků vedení pojistit. Jenže O. Lacina tváří v tvář Šebestovi neuspěl, a domácí v 62. minutě pohrdli i penaltou po faulu na Voláka. Heřmánka totiž vychytal Šereda a doražející Volák pálil mimo branku. A když se po chvíli nechal zbytečně vyloučit Paulík, přišel zákonitě trest v podobě vyrovnání. Třešťský Krejčí se nerozpakoval a zpoza vápna napálil míč přesně pod horní tyč. A Bedřichovu mohlo být ještě hůř. Dvanáct minut před koncem se otřásla branková konstrukce za zády Roudenského. A přestože měli hosté až do konečného hvizdu nápor, body se rozdělily.

Góly: 23. Kolman – 74. Krejčí. Rozhodčí: Franz. ŽK: 3:2. ČK: 1:0 (67. Paulík). Diváci: 80. Poločas 1:0. Bedřichov: Roudenský – Horáček, D. Lacina (89. D. Novák), Hynk, Vacek – Heřmánek, D. Mašek, O. Lacina, Volák (83. Kuřítko) – Kolman, Paulík. Třešť: Šebesta – Grepl, Kodys, Kříž, Veselý – Trnka, Mikeš, Mareš, M. Krejčí – Gutwald, Rejcha (59. Sedláček).