Nová Ves stejnou chybu podruhé neudělala

Nov Ves - Okresní derby skončilo výhrou favorita. Velká Bíteš přijela bez distancovaných stoperů a na hře defenzivy to bylo hodně znát.

29.9.2010 3

Jihlavští hokejisté by rádi zopakovali výkon z Ústí nad Labem, kde dokázali zvítězit 3:2, i proti Chomutovu.Foto: DENÍK/ Karel Pech

Fotbalisté Nové Vsi se dokázali vzpamatovat z nedělního smolného zápasu s Humpolcem a ve včerejší předehrávce 15. kola přeboru dokázali porazit okresního rivala z Velké Bíteše.

NOVÁ VES – V. BÍTEŠ 2:0

Utkání začalo náporem domácích. Bureš udělal z bránícího Šeby loutku, odcentroval před branku a Starý hlavou jen těsně minul. Oba hráči si akci o pár minut později zopakovali, opět se stejným výsledkem. Udeřilo až po dlouhém výkopu brankáře Fuksy, který stoperská zimprovizovaná stoperská dvojice špatně odhadla a všudybyl Čech už měl před Šulou snadnou práci. Poté přišla první, ale také poslední vážná šance hostů. Po ideálním pasu se řítil sám na branku Pokorný, ale jeho bomba mířila přesně do Fuksy. „Byla to jejich nejvážnější šance, jinak za celý zápas nic neměli,“ řekl po utkání domácí kouč Vítězslav Machatka.

Jeho tým naopak předváděl ofenzivní smršť. Umístěnou střelu Havlíka s námahou vytěsnil Šula na roh a pak opět zaúřadoval pracovitý Čech, který vysunul do úniku rychlíka Bureše, ten se sice před Šulou zastavil, ale dokázal jej ještě obejít a trefit odkrytou branku.

„Oba góly jsme inkasovali po zbytečných chybách. V prvním případě se jeden útočník dostal k nakopnutému míči přes čtyři naše hráče a pak jsme inkasovali branku po akci, která se zrodila z našeho rohu,“ zuřil bítešský trenér Libor Bednář. Na absenci distancovaných stoperů Pohla s Kerberem se ale nechtěl vymlouvat. „Ti kluci určitě vzadu chyběli, ale my jsme se s tím měli vypořádat. Rozhodně tím nechci nijak snižovat výkon domácích, kteří vyhráli zaslouženě,“ podotkl Bednář.

Ve druhém poločase se hra hostů zlepšila. Po šanci Havlíka, který v ideální pozici netrefil branku, už Novou Ves k ničemu nepustili, ale sami dopředu byli bezzubí. To se ovšem týkalo i domácích.

„Naše hra ve druhém poločase byla určitě poznamenaná předchozím zápasem s Humpolcem, kdy jsme po první půli také vedli 2:0 a pak soupeř vyrovnal. Určitě jsme nechtěli hrát nějak defenzivně, ale v hlavách kluků to prostě bylo,“ vysvětloval Machatka.

Góly: 17. Čech, 36. Bureš. Rozhodčí: Fabeš. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 2:0. Nová Ves: Fuksa – Kubík, Pohanka, Havlík (83. P. Šandera), Krejčí – Starý (79. T. Novotný), R. Novotný, Ondřejka, J. Šandera – Čech, Bureš. V. Bíteš: Šula – Šeba, T. Pelán, Dvořák, Kopáček – Antoš, Nekuda, O. Loup, Čech (68. Kadlec) – Rozum (82. T. Loup), Pokorný. Nejlepší hráči: Havlík, Ondřejka, Čech.

Autor: Ondrej Dudáš