Fotbalisté Znojma ani na dalšího favorita druhé ligy nevyzráli. Poté co minulý týden prohráli o gól na půdě Viktorie Žižkov, doma podlehli 0:4 Jihlavě. Fotbalisté z Vysočiny těžili ve druhém poločase zejména z otevřené obrany domácích, kteří se hnali za vyrovnáním.

První poločas nedělního duelu se nesl v duchu náporů jednotlivých celků. Úvod zápasu patřil favoritovi z Jihlavy. Ten se už v prvních minutách duelu dostal do velkých šancí. Po rychlém protiútoku nejdříve orazítkoval břevno znojemské svatyně Tecl, po něm nastřelil tyč Kopic.

Poté přebrali otěže utkání znojemští hráči. V sedmnácté minutě byl ve stoprocentní šanci Kováč. Předvedl skvělé zpracování na prsa, ale jeho střelu zlikvidoval pozorný Uvarenko v jihlavské brance.

Paradoxně při největším tlaku Znojma hosté udeřili. V pětadvacáté minutě otevřel skóre technickou střelou jihlavský kapitán Dort a doslova zmrazil nejen znojemské fotbalisty, ale i jejich fanoušky.

Do druhého poločasu vstupovali domácí s jasným cílem. Pokusit se s nepříznivým vývojem něco udělat. Všichni tedy očekávali tlak Znojma, a to se také naplnilo. Svěřenci Bohumila Smrčky vrhli všechny síly do ofenzívy. Jenže obléhání jihlavské svatyně nic nepřineslo. Nadějný byl pokus Sukupa, který skončil na břevně.

Otevřené obrany tak využívali fotbalisté z Vysočiny. Až do pětasedmdesáté minuty se dařilo domácím ostré výpady hasit. Jenže pak přišla střela střídajícího Görnera, po které se natahoval brankář Šustr marně a Jihlava šla do dvoubrankového trháku. Ten potvrdil pět minut před koncem z pokutového kopu Dort. A aby toho nebylo málo, o minutu později pečetil výsledek nedělního duelu Tecl.

Znojmo se sice prezentovalo dobrým výkonem, proti zkušené Jihlavě to ale nestačilo. Ta vynikala zejména tvrdou a efektivní defenzívou, o čemž svědčí i počet žlutých karet. Stejně jako Orli v první hokejové lize, tak i fotbalisté se museli před Jihlavou sklonit.