Fotbalisté Vrchoviny porazili v přípravě divizního lídra ze Žďáru. Sobotní derby nanečisto přineslo sedmigólovou přestřelku. Hodně branek padalo i v Třebíči, ovšem jen do sítě domácího HFK, které nestačilo na druholigové Znojmo.

JIHLAVA B – JEMNICKO 3:0

V první půlce se třetiligová juniorka proti bojujícím hostům nedokázala prosadit. Domácí tak k výhře nasměrovala až druhá část. „Jemnicko se předvedlo v sympatickém světle. Začali jsme ho přehrávat až ve druhé části, ale fotbalově nešlo o příliš vydařený zápas,“ zhodnotil kouč jihlavské zálohy Roman Kučera.

Góly: 60. Dobrovolný, 80.(PK) a 84. Fadrný. Poločas 0:0. Jihlava B: J. Procházka – Šandera (46. Vokoun), Ptáček, Beránek (46. Šimáček), Cipruš – Přibyl (46. Brabec), Fadrný, Vodáček (46. Morkus), Dobrovolný – Zeman, Herejt (55. Průcha). 1. FC Jemnicko: I. poločas: Kopeček – J. Kincl, Koutný, Štancl, Máca – Tesař, T. Krejča, M. Krejča, Navara – F. Kříž, Habr. II. poločas: Růžička – Tobolka, Koutný, Štancl, Kelbler – Štumfol, T. Krejča, M. Krejča, Tesař – F. Kříž, Grün.

ŽĎÁR N. S. – VRCHOVINA 3:4

Na tradiční derby došlo ve Žďáře nad Sázavou. Tentokráte ale jen v přípravném kabátě. V úvodu byli aktivnější hosté, kteří se radovali už ve 4. minutě po zásahu Kolaříka.

Žďár se rychle oklepal, vyrovnal hru a v 25. minutě Chmelíkem i skóre. Do kabin se ale šlo po trefě Michala za stavu 1:2.

Vrchovina po přestávce vystřídala sedm hráčů a její kombinační hra začala uvadat. Domácí Aleš Chmelíček po zaváháních obránců a brankáře Vítka skóre zaslouženě otočil, 3:2. Závěrečné minuty ale patřily Vrchovině, za kterou Michal po uličce Radima Chmelíčka nejprve vyrovnal a v poslední minutě po chytře kopnuté standardní situaci připravil rozhodující gól Pavlu Sodomkovi.

„Řekl bych, že snad všech sedm branek padlo po chybných rozehrávkách a zaváháních obou týmů. Těší mě naše produktivita a řešení finální fáze od Lukáše Michala, který měl podíl na všech čtyřech gólech. V poli už byla hra horší a ve druhé půli velmi slabá. Po zatím jediném tréninku na umělé trávě ovšem nelze čekat zázraky. V sobotu mužstvo rozdělíme na dvě jedenáctky a pak už budeme vylaďovat optimální sestavu,“ uvedl pro klubový web trenér Richard Zeman.

Podle slov asistenta trenéra Žďasu Vladimíra Kyzlinka šlo o typický přípravný zápas: „Hodně se v něm střídalo a souhra tak vázla. Zápasu by slušela remíza, ale soupeř byl v závěru šťastnějším týmem.“

Góly: 52. (PK) a 75. A. Chmelíček, 25. Chmelík – 40. a 86. Michal, 4. Kolařík, 90. Pavel Sodomka. Rozhodčí: Sláma. Poločas: 1:2. Žďár n. S.: I. poločas: Pospíchal – Mašek, Štursa, Turek, Vomela – Pohanka, Doležal, Bratršovský, Bureš – Hlouš, Chmelík. II. poločas: Pospíchal – Štursa, Šindelka, Bratršovský, Havlík – Pohanka (60. Russ), Mašek, Bureš, Hlouš (60. Nedvěd) – Malínek, A. Chmelíček. Vrchovina: Vítek – Buchta (46. Poul), Smetana, Procházka, J. Skryja (46. Wolker) – Kolařík (60. O. Šustáček), K. Skalník (60. Pavel Sodomka), Michal, Šandera (46. R. Chmelíček) – M. Skalník (60. Josífek), Zedníček (70. Petr Sodomka).

FK PARDUBICE B – SLAVOJ POLNÁ 3:2

Souboj divizních celků dotáhl do vítězného konce domácí tým, který podle hrajícího kouče Slavoje Tomáše Kaplana hosty dobře prověřil. „Soupeř byl běhavý, kombinačně dobře připravený a zápas ukázal naše nedostatky. Pardubice vyhrály zaslouženě, protože byly aktivnější. My jsme neproměnili několik šancí a jim nabídli zbytečnými chybami dva góly,“ komentuje Kaplan.

Góly Polné: Kaplan, Jaroslav Smejkal. Poločas 2:2. Slavoj Polná: Skočdopole – Bambula, Kučera, Černý, Urbánek – Jaroslav Smejkal, Pražák, Kovář, Klíma – Kaplan, Sedláček. Střídali: Caha, Lovětínský, Oberreiter, Holub, Čaloud, Mezera.

TŘEBÍČ – ZNOJMO 0:5

Hosté od samotného úvodu plnili roli favorita a rozdíl mezi druhou ligou a divizí byl znát prakticky po celé utkání. Po změně stran Jihomoravané přidali další tři přesné zásahy.

„Výkonnostní rozdíl mezi námi a soupeřem byl patrný, čemuž odpovídal i výsledek. Nám to pomohlo v rozhodování i poznání výkonnosti hráčů. S hrou můžeme být spokojení, s výsledkem ne, ale je to potřebné, aby hráči měli možnost se ukázat proti lepšímu, v tomto případě, výbornému soupeři,“ hodnotí třebíčský trenér Libor Zelníček.

Poločas: 0:2. HFK Třebíč: I. poločas: Kruba – P. Chalupa, Macháček, Hebron, P. Čermák – Kyzlink, Linhart, P. Svoboda, Smažil – Durda, Kostelecký. II. poločas: Rousek – P. Čermák, Macháček, Hebron, M. Chalupa – Linhart, P. Svoboda, Benda, Křivánek – Rygl, Florián.

BENEŠOV – PELHŘIMOV 1:1

Pelhřimov se i nadále potýká s velkou marodkou, přesto s vedoucím týmem divizní A skupiny uhrál cennou remízu. Tým dostal do vedení v 74. minutě Leligdon, ale Benešov prakticky záhy kontroval z penalty. „Potěšil mě hlavně první poločas, kdy jsme hráli dobře kombinačně a zodpovědně v defenzívě. Za předvedený výkon musím pochválit dorostence Marka Machače, který na poslední chvíli nahradil nemocného Bendu,“ uvedl kouč Pelhřimova Ján Kubík.

Gól Pelhřimova: Leligdon. Poločas: 0:0. Pelhřimov: Zabloudil – Klofáč, Kocián, Vacek, Naniáš – Kmoch, Niederle, Machač, Homolka – Leligdon, Kavka. Střídali: Tomíšek, Hložek, Čížek.

BYSTŘICE – SLAVOJ PODIVÍN 0:2

Bystřice nastoupila v Boskovicích ke svému prvnímu přípravnému utkání proti účastníkovi krajského přeboru Jihomoravského kraje. Prvních 25 minut byla jasně lepší, ale gól ani po tutovce Krošláka nedala. „S úvodem jsem byl spokojený, jenže Krošlák do prázdné nedal, a to byl zlomový moment, protože soupeř najednou vystřelil z dálky a gólmanovi ten kluzký míč propadl,“ popsal kouč Karel Fencl, jenž do branky postavil mladého dorostence Tulise.

Od té chvíle Podivín přidal na obrátkách, do poločasu dvakrát nastřelil břevno a vývoj se otočil.

Poločas: 0:1. Bystřice: Tulis – Kozáček, Hrubeš, Veselý, Mitáš – Krošlák, Zbytovský, Padrtka (46. Z. Sklenář), Cacek (46. Nepejchal) – Holý, Čech (46. Navrátil).

HUMPOLEC – ŽIROVNICE 3:5

V okresním derby začala lépe Žirovnice. Rychle získala dvoubrankový náskok, ale stejně rychle o něj přišla. Pak trefil Humpolec břevno a vypadalo to na obrat. Jenže hostům vrátil vedení Vilímek a domácím už nepomohlo ani další vyrovnání. Zápas rozhodli bombou Dýnek a sólem Pokorný.

Góly: Paťha, Čihák, Kameš – Rozporka 2, Vilímek, Dýnek, Pokorný. Poločas: 2:2. Humpolec: Kříž – Pecha, Černík, Svoboda – Paťha, Nepovím, Kříženecký, Jeřábek – Čihák, Pikl – Pícha. Střídali: Honzárek, Kopic, Kameš. Žirovnice: Burza – Časta, Charousek, Kněžínek – Vilímek, Rozporka, Dýnek, Moravec, T. Houška – Pokorný, Dvořák. Střídali: P. Houška, Blažek, Knotek, Svoboda.

ŽDÍREC N. D. – SVĚTLÁ N. S. 1:2

Do přestávky předvedl pěknou akci světelský Čuřík a technickou střelou nedal Rezničenkovi šanci.

Po přestávce se podařilo Ždírci vyrovnat, kdy se po zpětné přihrávce od Novotného prosadil Čalkovský. Rozhodnutí padlo po chybě ždíreckých zadáků, kdy Rezničenko nastřelil světelského útočníka Štrose a od něj se míč dokutálel do branky. „Snažili jsme se hrát fotbal, ale dopouštěli jsme se triviálních chyb, které soupeř potrestal,“ smutnil po zápase trenér Ždírce Miroslav Plíšek.

Góly: Čalkovský – Čuřík, Štros. Rozhodčí: Krulík. Poločas: 0:1. Ždírec: Rezničenko – Votava, Kysilko, Blažek (46. Beran), Pleva – Kučera, Čalkovský, Novotný, Pátek – Kolouch (46. Bříza), Klimeš.

V. MEZIŘÍČÍ B – V. BÍTEŠ 0:4

„První zápas jsme hráli ve velkém mrazu a nutno podotknout, že to naše vítězství je pro domácí kruté,“ viděl střetnutí vedoucí mužstva Velké Bíteše Václav Kopáček.

Góly: Pokorný 3, Hemala. Poločas: 0:2. V. Bíteš: Pelán – Kopáček, Střecha, Kerber, Nekuda – T. Loup (46. Ivančík), Pohl, Jelínek (46. Hemala), Horký – Klusák (46. O. Loup), Pokorný (46. Dvořák).

PACOV – CHÝNOV 0:3

Pacov v premiérovém přípravném utkání prohrál s účastníkem jihočeského přeboru, ale trenér Ladislav Táborský výsledek vůbec nechtěl hodnotit. „Pro nás to byl seznamovací zápas, hráči po hrubé fyzické přípravě prakticky poprvé kopli do míče,“ prohlásil.

Poločas: 0:0. Pacov: I. poločas: Plachý – T. Kuran, Fořt, Přibyl, Starka – Váňa, M. Kerouš, J. Kerouš, Bártů – Hrobský, Pěknic. II. poločas: Jíša – Patrik Miskai, Fořt, Stejskal Šlechta – J. Kuran, Jakub Vlach, Jakub Vlk, Podolský – Čech, Gavrecký.

H. BROD – SVITAVY 1:2

„Bylo to vyrovnané utkání s kvalitním soupeřem, který nás dokázal dostat pod tlak. Výsledek je trochu nespravedlivý, protože jsme neproměnili spousty příležitostí, ale pozitivní je to, že se do šancí umíme dostat,“ řekl po zápase brodský trenér Karel Kolesa.

Góly: 89. Lacina – 30. Ovad, 37. Kroulík. Rozhodčí: Zadina. Poločas: 0:2. H. Brod: Soukal – Pazderka, Berky, Novotný, Bláha – Švec, Sláma, Kunc, Lacina – Vacek, Sůva. Střídali: Kučírek, Kuchta, Nechvátal, Báča.

ŽĎÁR B – NOVÁ VES 2:4

„Domácí nastoupili v hodně omlazené sestavě, takže hra byla taková rozháraná. Náš projev se mírně zlepšil, ale ke spokojenosti mám ještě hodně hodně daleko,“ zhodnotil duel novoveský lodivod Vítězslav Machatka.

Góly: Russ, Zábranský (PK) – Petr Šandera 3, Havlík. Poločas: 0:1. Nová Ves: Fuksa – Kubík, P. Šandera, Havlík, J. Bureš – T. Novotný, R. Novotný, M. Ondřejka, J. Šandera – P. Bureš, J. Ondřejka. Střídali: Z. Nejedlý, J. Nečas, J. Starý.