I. B TŘÍDA – SK. A

ČERNÍČ – ČERNOVICE 4:0

Hosté přijeli s defenzivní taktikou, která jim v první půlce vycházela. „Většinu času se bránili, ale my jsme hráli pomalu, profesorsky, nad míčem jsme stáli a měli hodně dotyků. To jim vyhovovalo,“ říká trenér Černíče František Distel, jehož tým své dvě šance neproměnil. I Černovice se za bezbrankového stavu dostaly do dvou gólovek, ale Novák v domácí brance byl proti. „Jsem rád, že nás Novák podržel, kdybychom inkasovali, měli bychom to těžší,“ dodává kouč.

Ve druhé části jeho hráči přidali a dvacet minut před koncem šli do vedení, když Janoušek obešel gólmana a dovedl míč až do branky. Na druhý gól Petra Nováka zadělal Brom, který hru Černíče hodně oživil. Třetí trefu přidal po Lacinově úniku střelou do prázdné Lovětínský, a tečku pak udělal po Janouškově centru hlavičkující Borkovec. „Výhra nás těší, kluky musím pochválit,“ dodává Distel.

Góly: 71. Janoušek, 77. Petr Novák, 81. Lovětínský, 90. Borkovec. Rozhodčí: Sýkora. ŽK: 1:1. Diváci: 70. Poločas: 0:0. Černíč: M. Novák – V. Leitkep, Lacina (83. Jileček), Benda, M. Leitkep – Borkovec, Pavel Novák, Petr Novák, Janoušek – Lovětínský, Čermák (59. Brom).

ŽDÍREC N. D. B – KOSTELEC 0:1

K vidění byla vyrovnaná první půlka, v níž měli více šancí hosté, ale domácí podržel brankář Fousek. Ten vychytal dva samostatné nájezdy Kostelce. Na branku Sekana byl ale krátký. Po změně stran měl více ze hry Kostelec, domácí se spíše bránili. Ždírec sice vyrovnal, ale gól mu nebyl uznaný kvůli ofsajdu. „Oni měli výborného gólmana, nás Fousek taky podržel. Kostelec ale vyhrál zaslouženě,“ řekl hrající trenér Tomáš Máša.

Góly: 21. Sekan. Rozhodčí: Zadina. ŽK: 5:4. Diváci: 60. Poločas: 0:1. Kostelec: Cháb – Vavroušek, Lapeš, Procházka, Doležal – Číhal, Fejt, Flégr, kan – Kočí, Nikodým (69. Gabrhel).

ZASTŘÍLELI SI. Fotbalisté Bedřichova (v červenobílém) dali Lukám sedm gólů.
Luka podtrhla proti Bedřichovu jarní bídu

I. B TŘÍDA – SK. B

V. BERANOV – RAPOTICE 3:4

Na hřišti „bétřídního“ nováčka padá pravidelně hodně gólů, a nejinak tomu bylo i včera. Hned ve 2. minutě slavili domácí trefu Eliáše, jenže to netušili, že ve zbytku poločasu bude řádit hlavně hostující Petr Matoušek. Ten během půlhodiny zkompletoval hattrick, a když se k tomu přidala branka Sobotky, bylo takřka rozhodnuto.

Domácí se sice ještě ve druhé části dostali trochu do hry, brzy snížil Molva, ale kontaktní gól Ganzwohla přišel pozdě.

Góly: 2. Eliáš ml., 47. Molva, 89. Ganzwohl – 15., 38. a 44. Matoušek, 26. Sobotka. Rozhodčí: Nechvátal. ŽK: 2:1. Diváci: 75. Poločas: 1:4. Velký Beranov: Markovič – Štumar, P. Kittler (66. Vrtal), Smejkal, Tomášek – Molva (85. Pýcha), R. Kittler, Eliáš, Křenek – Havlín, Ganzwohl.

NEDVĚDICE – KNĚŽICE 3:1

V utkání, odehraném v poklidném tempu, určovala tempo spíše domácí Nedvědice, která šla do vedení ve 38. minutě. Vašíček utekl po pravém křídle, nacentroval před branku, kde se Jan Veselský nemýlil. Po změně stran byla Nedvědice lepším týmem, ale nejprve se paradoxně radovali hosté. Po hodině hry vyrovnal Krupica, nováčkem nejnižší krajské soutěže to však neotřáslo. O deset minut později Veselský našel Bracka a bylo to 2:1. Definitivní rozhodnutí přinesla 81. minuta. Dlouhý aut Mareše si totiž hostující gólman Kourek sám srazil do vlastní branky a tři body zůstaly po zásluze doma.

Góly: 38. Jan Veselský, 70. Bracek, 81. Krejčí – 60. Krupica. Rozhodčí: Kůrka. ŽK: 3:4. ČK: 0:1 (71. Uher). Diváci: 110. Poločas: 1:0. Kněžice: Kourek – Kříž, Zelenka, Indra (60. Svoboda), Brychta – Uher, Krajcr, Sobotka – Pejchal, Krupica, Vlček (75. Pavelka).