Domácím se start do nového ročníku okresního přeboru nepovedl

Jihlavsko – První hrací víkend ve fotbalovém okresním přeboru mužů je za námi, a ve zlém na něj budou vzpomínat hlavně hostitelské celky. Domácím výběrům se totiž moc nedařilo.

8.8.2017

Fotbalisté Kněžic (v modrém) se po pádu z I. B třídy uvedly v okresním přeboru remízou 3:3 na hřišti v Nadějově.Foto: Archiv Deníku

Vítězství na svém hřišti slavila jen rezerva Třeště. Nováček přeboru se nezalekl velkého sousta v podobě Stonařova, a po výhře 3:2 vstoupil do nové soutěže snově.

Další tři mače skončily dělbou bodů. Brtnice se rozešla smírně s Kozlovem (2:2), a shodným výsledkem 3:3 skončily ještě duely Rantířov – Puklice, Nadějov – Kněžice. Roli favorita hned od začátku plní tým Cejle, který ve druhé půlce zadělal na vítězství 4:2 na půdě Batelova. Slavit mohli i fotbalisté z Jamné, kteří vyloupili Starou Říši, a stoprocentní byla i rezerva Luk nad Jihlavou. Ta vyhrála ve Ždírci.

OKRESNÍ PŘEBOR

BATELOV – CEJLE 2:4
Góly: 20. Hradecký, 48. Ramach – 5. a 43. Bednařík, 66. a 81. Slavětínský. Rozhodčí: Jelínek. ŽK: 3:2. Diváci: 65. Poločas 1:2. Batelov: Cháb – Ramach, Houzar, Kapoun, Poledna – Srňánek, Blaško, Labuta (46. Vostál), Hradecký (81. Svěrák) – Havlíček, Koreš (46. Benedikt). Cejle: Lačný – Havel, J. Bednařík (81. Dolejší), M. Bednařík, A. Čáp – D. Čáp, Kalaš, Mareš, Pazderník (60. Zelinka) – Radouš, Slavětínský.

BRTNICE – KOZLOV 2:2
Góly: 22. Frolda, 60. Marek – 33. Bečka, 86. Štěpánek. Rozhodčí: Šuhaj. Bez ŽK. Diváci: 16. Poločas 1:1. Brtnice: Plaček – Doležal, Jiří Zelený, Plaček, Radek Kružík – Roman Kružík, D. Zelený, Března (70. Rozkošský), Marek – Frolda (81. Vrzal), Štefl (61. Mrhal). Kozlov: Boháček – Hartman, Kliment, Pavlíček, Rychtecký – Hednrych, Rozendorfský, Štěpánek, Slezák – Kriegsmann, Bečka.

ST. ŘÍŠE B – JAMNÉ 2:3
Góly: 6. Štěpnička, 37. Karkula – 39. Klíma, 60. Vágner, 83. Pavlíček. Rozhodčí: Solař. ŽK: 1:3. Diváci: 40. Poločas 2:1. Stará Říše B: Neuman – Vobůrka, Bartoň, Pokorný, Kratochvíl – Vacek, Fabeš, Florian, Ratkovský – Karkula, Štěpnička. Jamné: Špejtek (53. Kučera) – Kubín, Boháček (82. Nesiba), Skryja, Pytlík – Píbil, Pavlíček, Lokvenc, Kaňka – Vágner (74. Wolfli), Klíma.

TŘEŠŤ B – STONAŘOV 3:2
Góly: 10. Svoboda, 77. Vondrák, 81. Herkner – 29. F. Příhoda, 69. Škrdla. Rozhodčí: Nápravník. ŽK: 0:3. ČK: 0:1 (40. Měrtl). Diváci: 79. Poločas 1:1. Třešť B: Šebesta – Kubala, Kodys, Novák (79. Svoboda), Pittner – Herkner, Nosek, Lašan, Lacina (60. Vrátil) – Svoboda, Císař (46. Vondrák). Stonařov: Měrtl – Kubelka (78. Štancl), Kubík, Toth, Čumpl – Škrdla, Šána, Příhoda (65. Vevera), Šmarda – Rychlík, Plavec.

ŽDÍREC – LUKA B 2:4
Góly: 13. Fiala, 38. Pospíchal – 5. Poláček, 18. Guth, 33. Bulant, 85. Pekárek. Rozhodčí: Surán. ŽK: 2:5. Diváci: 60. Poločas 2:3. Ždírec: Průša – Lorenc, V. Fiala, L. Nepraš, J. Nepraš – Bucl, Pruknar, L. Záškoda, Pospíchal – O. Záškoda, B. Fiala (69. Sedlák). Luka n. J. B: Kanswohl- Hájek, Čermák (46. Pekárek), Munduch, Votava (67. Kreigsmann) – Rychlý, Bulant, Poláček, Hájek – Guth, Procházka (46. Bauška).

RANTÍŘOV B – PUKLICE 3:3
Góly: 21. Kozák, 68. Karásek (PK), 80. Pernica – 46. a 71. Skotar, 62. Brussmann. Rozhodčí: J. Kříž. ŽK: 0:2. Diváci: 25. Poločas 1:0. Rantířov B: Fous – Cabúk, Procházka, Housa, Kolb – Kourek (80. Bukovan), Karásek, Kozák, Lát (88. Daněk) – Grundza, Pernica (61. Raček). Puklice: Kabelka – V. Zeman, Brussmann (83. Kos), L. Zeman, Marek Tůma – Martin Tůma, Novotný (70. Medvík), Toufar, Skotar – Hudec, Křišťál (75. Neubauer).

NADĚJOV – KNĚŽICE 3:3
Góly: 11. Fazekaš, 56. a 65. Pavlíček – 22. Mrkvica, 38. Sobotka, 87. Pavelka. Rozhodčí: Staněk. ŽK: 4:2. Diváci: 30. Poločas 1:2. Nadějov: Čejka – Doležal, Pech, Tlačaba, Fazekaš (82. Oberreiter) – Petschenka, Krejčí, Mach, Klimeš (70. Pytlík) – Novotný, Pavlíček. Kněžice: Kourek – Zelenka, Kříž, Svoboda (75. Pavelka), Brychta – Indra (46. Piša), Krajcr, Sobotka, Diviš – Mrkvica, Krupica.

8.8.2017 VSTUP DO DISKUSE

Na dálnici D1 zemřel po nehodě další řidič

Nově opravená kašna na Masarykově náměstí v Jihlavě.

V Jihlavě vypsali dotace na opravy památek

Most na růžovo v Lukách natřel mladý muž

Luka nad Jihlavou – Policisté z obvodního oddělení v Polné dopadli pachatele, který v noci z 2. na 3. srpna pomaloval růžovou barvou železniční viadukt v Lukách nad Jihlavou.

Přehnal to v Kozlově s alkoholem, tak jel do Jihlavy na záchytku

Kozlov - Třiačtyřicetiletý muž to v Kozlově přehnal s alkoholem a skončil v jihlavské protialkoholní záchytné stanici. V opilosti si totiž ohrožoval nejen své zdraví ale i svůj život. Případ se stal v této malé obci v úterý 15. srpna před sedmou hodinou večer.

Příběhy polenského hradu se odehrají už naposledy

Polná – Druhé pokračování nočních prohlídek s názvem Příběhy polenského hradu je na programu tuto sobotu 18. srpna v půl deváté večer a v deset večer. Zájem o prohlídky pod taktovkou Společenstva meče a ohně Novus Origo a Městského muzea v Polné je veliký. V současné době už jsou pouze lístky na program v deset hodin večer.

Borová nás ničím nepřekvapila, říká Votava

Kostelec – Fotbalisté Kostelce slavili o víkendu první tři body v I. A třídě! V Havlíčkově Borové vyhráli 2:0, a díky tomu jsou v tabulce se čtyřmi body čtvrtí.