I tak je ale tým kouče Průši předposlední a na šestnáctou Opavu, která si díky opakovaně kopané penaltě poradila s Teplicemi, ztrácí tři body! Vysočina má ale stále zápas se Spartou k dobru.

LIGA DOROSTU U19
JIHLAVA – HR. KRÁLOVÉ 2:1p
Od začátku se hrálo svižně a jihlavská střídačka poprvé „vyskočila“, když byl Svatík sražen ve vápně, ale penalta se nepískala. Domácí se dál tlačili do ofenzivy a v 18. minutě už slavili gól. Po centru Matulky se prosadil hlavičkující Svatík. „Myslím, že jsme šli do vedení zaslouženě,“ podotkl trenér Vysočiny Kamil Průša, jehož svěřenci do přestávky hubený náskok udrželi. „Hrálo se spíše uprostřed hřiště,“ doplňuje kouč Jihlavy, která ve 38. minutě donutila Nemšovského zatáhnout za záchranou brzdu, a tím si vysloužit červenou kartu. „Svoboda se dostával za obránce, a byl podkopnutý. Pro nás obrovská škoda, že se to nedalo ustát, šli by totiž dva naši hráči sami na gólmana,“ trochu zamrzelo Průšu.

Hradec se po změně stran vypořádal s oslabením na výbornou. „Vyloučení hře ublížilo, Hradec to hodně semklo, hrál na hranici možností a díky třem čtyřem individualitám působil sebevědomě. Hecovali se na maximum,“ říká Kamil Průša, jehož svěřenci mohli rozhodnout, jenže střela Matulky skončila pouze na tyčce. „Kdybychom odskočili na rozdíl dvou branek, bylo by hotovo,“ láteřil trenér. A měl proč, protože hosty za odvážou hru odměnil šest minut před koncem Vukčevič, který se opřel do odraženého míče po rohovém kopu, a vyrovnal.

Opilý muž chtěl skočit z Brněnského mostu

Šlo se tedy do penaltového rozstřelu, na kterém si Vysočina trochu spravila chuť. Všichni čtyři aktéři byli úspěšní, kdežto hosté skórovali jen dvakrát.. „Navázali jsme na dva body s Baníkem, tři body z Plzně, takže to bereme pozitivně. Navíc jsme všichni zdraví, takže budeme připravení na České Budějovice, a když budeme hrát takhle, tak budeme slavit výhru,“ stáčí Průša pohled už na zítřejší domácí mač s Jihočechy, který začíná v 11 hodin.

Góly: 18. Svatík – 84. Vukčevič. Rozhodčí: Vejtasa. ŽK: 2:1. ČK: 0:1 (38. Nemšovský). Diváci: 110. Poločas 1:0. Jihlava: Konrád – Pavlík (75. Smejkal), Křišťál, Mikuška, Dujmović – Urbánek, Karmazín (88. Bojo) – Řezáč, Svatík (88. Časta), Matulka (79. Průša) – Svoboda (70. Lorenc).

Ostatní výsledky předehrávky 34. kola: Opava – Teplice 1:0, Ostrava – Hlučín 6:1, Pardubice – Slovácko 4:0, Plzeň Slavia 2:1, Příbram – Ml. Boleslav 1:0, Zlín – Brno 0:3.

1. Sparta 28 22 0 6 66:35 63
2. Plzeň 30 21 0 9 55:39 61
3. Hr. Králové 30 22 0 8 57:36 60
4. Příbram 31 19 0 12 53:37 58
5. Slavia 30 18 0 12 70:43 56
6. Ostrava 30 17 0 13 59:41 53
7. Olomouc 29 17 0 12 62:43 50
8. Ml. Boleslav 31 16 0 15 42:41 44