Hosté byli na hřišti mnohem aktivnější a po zásluze si odvezli na jih Čech výhru 2:0, která je navíc v tabulce posunula před Jihlavu. Té tak patří jedenácté místo.

Souboj o udržení se v soutěži sice hráčů kouče Průši do posledních minut netýkal, ale i přesto byl zajímavý. A nakonec se vše vyvrbilo tak, že přímo sestupují Jablonec s Bohemians 1905, a do baráže musí ještě Pardubice s Libercem. Seveřočeši musí přitom běsnit, protože ačkoliv v posledním kole zvítězili, což se povedlo takřka všem zachraňujícím se týmům, tak jen díky horší bilanci vzájemných zápas se Zlínem, který nasbíral shodně 46 bodů, musí do nevyzpytatelných „oprav".

I. LIGA DOROSTU U19

JIHLAVA – Č. BUDĚJOVICE 0:2
V první půlce domácí ještě jakž takž obstáli. Dokonce mohli jít do vedení, jenže Sargsyan ani Karmazín ve svých šancích neuspěli. Jednou hosty podržel brankář Rotbauer, podruhé dokázali obránci Budějovic míč mířící mezi tři tyče zblokovat. „A zákonitě přišel trest," poukazuje trenér Vysočiny Kamil Průša na vedoucí trefu hostů. „Nezareagovali jsme dobře na standardku, kterou soupeř rychle rozehrál," ví kouč domácích, kteří nepokryli Frnocha, a ten si s přesným centrem věděl rady. „My jsme pak už nehráli dobře, špatně jsme se pohybovali a oni byli na míči," doplňuje Průša.

Kdo čekal, že ve druhé půlce Vysočina ožije, ten se zmýlil. Budějovice neměly s ofenzivní hrou soupeře takřka žádné problémy. „Chyběla nám chuť, šťáva a nasazení. Z tohoto pohledu byly Budějovice lepší. Aktivnější, agresivnější v osobních soubojích," potvrzuje trenér jihlavských fotbalistů, kteří po pěti minutách inkasovali podruhé.

A protože hostující gólman už opravdu nemusel řešit žádnou šlamastiku před svou brankou, tak si Budějovice po zásluze odvezly všechny tři body. „Je to škoda. Nepotvrdili jsme ten dobrý výkon ze Sparty, a ani jsme se mu nepřiblížili. Já vím, že je to těžké, zopakovat dvakrát takový výkon, ale o tom to ve finále je. I když jsme tu sezonu zvládli celkem dobře, tak v kabině to nebylo po zápase moc dobře. Trochu se tím ztratil ten dobrý pocit a nálada," uzavírá Kamil Průša.

Góly: 36. Frnoch, 50. Kalousek. Rozhodčí: Jílek. Bez ŽK. Diváci: 100. Poločas 0:1. Jihlava: Konrád – Průša, Dujmović, Vedral, Vašíček (61. Ločárek) – Kafoněk, Kolčava (70. Čermák), Karmazín, Sarsyan (70. Časta), Malár – Svoboda (67. Novotný).

Ostatní výsledky 36. kola: Plzeň – Slavia Praha 1:1, Olomouc – Karviná 1:1, Bohemians 1905 – Hr. Králové 2:4, Zlín – Brno 4:1, Pardubice – Slovácko 1:0, Opava – Teplice 2:1, Příbram – Mladá Boleslav 3:0, Liberec – Sparta Praha 3:1, Ostrava – Jablonec 1:0.

1. Sparta 38 28 6 4 129:38 90
2. Příbram 38 20 7 11 81:52 67
3. Slovácko 38 17 8 13 62:49 59
4. Brno 38 18 5 15 63:61 59
5. Hr. Králové 38 14 15 9 57:50 57
6. Ostrava 38 17 5 16 72:60 56
7. Plzeň 38 16 7 15 63:63 55
8. Karviná 38 16 5 17 54:58 53