FC Vysočina porazila Drážďany

Jihlava - Jihlavští druholigoví fotbalisté zakončili soustředění v Německu výhrou nad třetiligovým Dynamem Drážďany 2:1.

17.7.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Libor Plíhal

Tým kouče Urbana tak v přípravě zůstává neporažen.

DRÁŽĎANY – JIHLAVA 1:2

Proti FC Vysočina naskončil na hřiště nekompletní A-tým, ale i přesto byl k vidění velmi kvalitní a bojovný zápas. „Naše vítězství bylo zasloužené. Drážďany jsme přestříleli 15:5 a na šance jsme vyhráli jasně 7:1,“ uznal Urban. Jeho svěřenci otevřeli skóre ve 25. minutě, kdy se z přímého kopu perfektně trefil slovenský záložník Peter Krutý. „Do druhé půle však vstoupil lépe soupeř a už ve 48. minutě vyrovnal. I v dalších deseti minutách nás bojovně a zarputile hrající hráči Dynama přehrávali,“ pochválil soupeře šéf jihlavské lavičky.

Jeho svěřenci ovšem od 60. minuty znovu převzali iniciativu a vypracovali si čtyři gólové příležitosti. „Z nichž hned dvakrát šel sám na bránu Tecl. Právě on korunoval svůj výborný výkon v 81. minutě vítěznou brankou,“ řekl Urban a dodal: „V zápase jsem chtěl vidět v dalším úseku určitou jedenáctku, a proto jsme střídali jen minimálně. “

Góly Jihlavy: 25. Krutý, 81. Tecl. Poločas: 0:1. Jihlava: Winter – Veselý, Tlustý, Kadlec (60. Lovětínský), Cihlář – Vydra, Karlík, Gába, Krutý – Tecl, Korčián (70. Minarech).

Autor: Edita Palkovičová