FC Vysočina vyhrál doma i páté utkání

Jihlava – Další výhra. Také v pátém domácím utkání udrželi jihlavští fotbalisté stoprocentní bilanci. V utkání devátého kola si poradili s exligovým Kladnem, o výhru ale museli tvrdě bojovat do konce.

24.9.2010

Další výhra. Také v pátém domácím utkání udrželi jihlavští fotbalisté stoprocentní bilanci. Foto:

Kladenští i jihlavští fotbalisté vyztužili před utkáním defenzivu. Hosté o posilu Štěpána Kučeru, domácí provedli rošádu na krajích obrany, zesílili střed sestavy a do útoku nasadili jen dva útočníky.

Přesto se od začátku hrál oboustranně ofenzivní fotbal. Mírně navrch mělo Kladno, které se jednoduchou hrou a množstvím nepříjemných centrů do vápna snadněji prosazovalo před domácí svatyni. Tu však strážil pozorný Rožník.

První velkou příležitost tak diváci viděli až po čtvrt hodině hry. V šestnácté minutě domácí kapitán Dort vysunul na pravé straně rozběhnutého Dolejše, který se protáhl až před Tesaře, ale šance se zalekl a pálil vedle kladenské branky.

Ve třiadvacáté minutě načechral z přímého kopu míč před branku hostů Krutý a dezorientovaný Vukovič nedal svému gólmanovi šanci – 1:0.

Inkasovaná branka hosty nedeprimovala, Rožník v domácí brance si nemohl oddechnout, nejvíce jej před koncem půlhodiny hry zaměstnal Kabele, ale domácí gólman včasným vyběhnutím jeho sólo překazil. Nejblíže vyrovnání v prvním poločase mělo Kladno ve třicáté sedmé minutě, kdy se o omluvenku snažil Vukovič. Jeho střela z dálky skončila na břevně.

V poslední minutě poločasu pak Šimonek s Görnerem jen sledovali Dolejše, kterak se v pokutovém území u brankové čáry skvěle uvolnil, ale pohybem se mu před prázdnou branku nenabídli. Do šaten tak šli Jihlavané s nejtěsnějším vedením.

Do druhého poločasu vstoupili domácí výrazně aktivněji. Dvě pěkné rány Görnera z dálky ale Tesař dokázal vytěsnit. Poté Dolejš ve skluzu metr před brankou netrefil míč, o něco později hlavičkoval Tlustý do břevna. Po následném rohu už Šimonek napnul hostující síť podruhé. A o tři minuty později mohlo být Kladnu ještě hůře. Sólo Dolejše na Tesaře ale přerušil rozhodčí Jílek hvizdem a nechal vyměnit míč.

Vysočina v druhé půli měla hru dlouho jasně ve své moci, po hodině hry po další Šimonkově hlavičce kladenská obrana vykopávala míč z brankové čáry.
Stále se hrálo téměř výhradně na Tesařovu branku, ale především Dolejš se mohl uvztekat, jak se mu nedařilo dát branku. Nejblíže k ní byl ve dvaasedmdesáté minutě, ze tří metrů však jen nechal vyniknout hostujícího brankáře.

V závěrečné čtvrthodince se rozhodli začít útočit také kladenští hráči. Nejprve v nadějné pozici pálil Klinka vedle branky, ale sedm minut před koncem ve vápně pozapomenutý Vukovič neměl problém snížit stav.

Definitivu pak měl v předposlední minutě na kopačkách Šimonek, udělal kličku i Tesařovi, ale obránci Kladna jej ještě stihli zpacifikovat. Hostům však už nezbývalo moc času a Jihlavané se mohli radovat z páté domácí výhry v sezoně.

FC VYSOČINA JIHLAVA – SK KLADNO 2:1

Góly: 23. vlastní, 55. Šimonek – 83. Vukovič. Rozhodčí: Jílek – Chytil, Handlíř. ŽK: Krutý – Kučera, Bartoš. Diváci: 1750. Poločas: 1:0.Jihlava: Rožník – Gabriel, Šimáček, Tlustý, Gavrič (80. Halama) – Görner, Dort (88. Bača), Karlík, Krutý (86. Tecl) - Dolejš, Šimonek.Kladno: Tesař – Procházka, Coufal (58. Zoubek), Hyský, Kučera – Bartoš, Wojnar (77. Cigánek), Holub, Kabele – Zachariáš (55. Klinka), Vukovič.

Autor: Karel Líbal

24.9.2010 VSTUP DO DISKUSE

Jihlavská radnice chystá v dubnu deratizaci města

Senior point Jihlava. Ilustrační foto.

Senior Point v Jihlavě chystá přednášky pro důchodce

Hejtman dostal dvě petice, jedna se týkala také letiště

Vysočina – Celkem pět peticí a 231 stížností dorazilo v loňském roce na Krajský úřad Kraje Vysočina.

Dukla ztratila mečbol v oslabeních. O postupujícím se rozhodne v pátek

Jihlava - Je srovnáno. Ačkoliv měli jihlavští hokejisté po čtyřech zápasech semifinále s Kladnem všechny trumfy v rukách, po středeční porážce 2:3 jim zbývá už jen jediný. Výhoda domácího prostředí v rozhodujícím sedmém zápase. Dva pokusy už Dukla vyplýtvala a dopustila, aby se kladenští Rytíři se v sérii obdivuhodně zvedli.

Pět individuálních medailí. Na úvod sezony excelovala Tereza Horáková

Hradec Králové – Zimní sezona v krátkém bazénu je už dávno minulostí, o víkendu začala v plné parádě letní část. Prvním kolem totiž odstartoval nový ročník Českého poháru Arena Cup.