Fotbaloví dorostenci se s rezervou Karviné nepárali

Jihlava – Po pádu z elitní soutěže rozehráli fotbaloví dorostenci FC Vysočina nový ročník Moravskoslezské ligy. A role favorita se zhostily oba výběry na výbornou. Karvinská rezerva odjela s dvěma debakly.

16.8.2017

Fotbaloví dorostenci FC Vysočina (v modrém) zvládli roli favorita a v 1. kole MS ligy si připsali plný počet bodů.Foto: Jan Černo

MS LIGA DOROSTU U19

JIHLAVA - KARVINÁ B 5:0
Vstup do utkání měli domácí parádní. Hned v 2. minutě skóroval po rychlé akci Lorenc. Po půlhodině hry zvýšil Matulka, a Jihlava se mohla uklidnit. Druhá půlka tak byla v jejich režii. Parádní gól zaznamenal Křivánek, po něm udeřil Urbánek, a tečku udělal aktivní Tomáš Svoboda. „Ač to tak nevypadá, tak výhra se nerodila až tak lehce. Obzvláště v první půli Karviná prokazovala své kvality a uprostřed hřiště nás místy přehrávala. Naštěstí jsme směrem dozadu fungovali velmi dobře a Karvinou jsme do žádné vyložené šance nepustili. Nakonec ale mohlo být skóre vyšší, protože další tři stoprocentní šance jsme ještě neproměnili,“ hodnotí kouč Kamil Průša.

Góly: 2. Lorenc, 35. Matulka, 55. Křivánek, 74. Urbánek, 89. T. Svoboda. Rozhodčí: Švehla. ŽK: 0:2. Diváci: 60. Poločas 2:0. Jihlava: Duba – T. Svoboda, Trojánek, Mikuška, Řezáč – Pavlas, Urbánek (82. Crha) – Křivánek (78. Lát), Matulka (63. A. Svoboda), Lokvenc – Lorenc (75. Mirek Malata).

MS LIGA DOROSTU U17

JIHLAVA - KARVINÁ 6:0
Začátek patřil Vysočině, a protože střelci byli při chuti, nebylo po 23. minutách co řešit. Stav 4:0 hovořil za vše. „Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, když se prosadila nová akvizice Šimon Čermák, který krásným lobem překonal vyběhnutého brankáře. Poté jsme během osmi minut vstřelili tři góly a bylo po zápase. Kluci zpohodlněli, a bylo to znát na naší hře. Docházelo k nepřesnostem, a po ztrátě míče jsme spoléhali na obranu. S výsledkem jsem spokojený, ale pokud v dalších zápasech povedeme o více gólů, tak musíme hrát do poslední minuty aktivně a ne se uspokojit s výsledkem,“ říká trenér Libor Smejkal.

Góly: 5., 18. Čermák, 15., 76. Lukáš Trnka, 23. Samek, 78. Pojezný. Rozhodčí: Šrámek. Bez ŽK. Diváci: 50. Poločas 4:0. Jihlava: Doležal – Fila (52. Havel), Trinh, Nehyba, Novák (56. Vošmera) – Samek (66. Pojezný) – Lukáš Trnka, Šrámek (41. Růžička), Ritter, Michal Trnka (60. Vácha) – Čermák.

16.8.2017 VSTUP DO DISKUSE

Hokejové utkání Tipsport extraligy v ledním hokeji mezi HC Dynamo Pardubice (červenobílém) a HC Dukla Jihlava  (ve žlutém)) v pardudubické Tipsport areně.
23

Nováček zaspal úvod, obrana Dukly byla až příliš prostupná

Houbařské úlovky Romany Hrdličkové z Nových Dvorů u Polné.
4

Našli jste plné koše hub nebo ukázkové hřiby? Pochlubte se ostatním!

Vysočina chce napsat proti Baníku omluvenku

Jihlava – Klíčový týden. Nejbližší dvě ligová kola odehrají jihlavští fotbalisté na svém hřišti oproti oběma nováčkům soutěže. A budou to velmi důležitá střetnutí. Vysočina je v tabulce na posledním místě a domácí ztráty si už dál nemůže dovolit. V neděli od 17 hodin se na stadionu v Jiráskově ulici jako první představí Baník Ostrava.

Filtry pevných částic pro nafťáky zlevňují. Alespoň u některých značek

Filtr pevných částic je jedním z největších strašáků u moderních dieselových ojetin. Mnoho řidičů má pocit, že když se jedná „pouze o věc ekologie“ mohou filtr bez obav vyndat, nicméně faktem je, že jeho přítomnost v autě má dost velké opodstatnění. Je tedy velmi dobrou zprávou, že se cena nových filtrů vyvíjí příznivým trendem.

Vydal se na lup, ale našel jen tisícovku. Poškodil majetek

Polná – V noci ze středy 20. na čtvrtek 21. září se neznámý pachatel vloupal do jedné z firem na Tyršově ulici v Polné.

Pochutná si Dukla na pardubickém perníku?

Jihlava - Víkend na cestách. Následující dvě extraligová kola odehrají hráči Dukly Jihlava na stadionech nejbližších soupeřů. V neděli se představí na ledě úřadujících šampionů v Brně. Už dnes se ale pokusí obrat o body pardubické Dynamo.