HERÁLEC – ŠEBKOVICE 1:3
Na silně podmáčeném hřišti fotbalisté Herálce nenavázali na předchozí úspěšné výsledky a Šebkovicím doma podlehli. Hra se domácímu celku od úvodních minut příliš nedařila, bylo v ní spoustu nepřesností, navíc se Herálec potýkal také s nepřesnou koncovkou.

To Šebkovice byly mnohem produktivnější, když v úvodní pětačtyřicetiminutovce využily dva rychlé brejky. Nejprve se ve 28. minutě prosadil Hobza, za deset minut zvýšil na 2:0 pro hosty Říha. „Herně byla první půle vyrovnaná, jenže zatímco soupeř svoje šance využil, my ne,“ potvrdil trenér Herálce Miroslav Kučka.

Po změně stran chtěl domácí tým s nepříznivým stavem něco udělat, jenže v 67. minutě Herálec potřetí potrestal Chytra a bylo prakticky po zápase. Dvanáct minut před koncem se z trestného kopu krásně prosadil Boháč, ale víc už toho domácí nestihli.

„Ty inkasované góly padaly po našich chybách, vyplývaly z naší nepřesné hry. O to více jsme se snažili s výsledkem něco udělat, jenže po změně stran přišel ojedinělý brejk a bylo to 0:3. Potom jsme ještě měli několik šancí, jenže se nepodařilo více, než pouze korigovat,“ postýskl si Miroslav Kučka.

Góly: 78. Boháč – 28. Hobza, 38. Říha, 67. Chytra. Rozhodčí: Porupka. ŽK: 2:2. Diváci: 200. Poločas: 0:2. Herálec: Tichý – Kovář, Suchý (32. Boháč), Bureš, Škorpík – Slováček, Černý, Odstrčil, Okurka (42. Čejka), Veselský (70. Šusták) – Uchytil.

VRCHOVINA B – NOVÉ SYROVICE odloženo

TŘEŠŤ – ŽĎÁR B 0:3
Déle než půl hodiny musela padesátka diváků v Třešti čekat na první branku utkání. Sestava domácích plná mladých hráčů nehrála špatně, měla několik šancí, ale ani jednu z nich neproměnila. To naopak dokázal hostující Lukáš Filippi, když využil situace, kdy se se střed zálohy Třeště nestáhl. Déle než čtyřicet minut pak opět žádná branka nepadla, až v samotném závěru překonali Kousala po hrubé chybě obrany Malicki a krátce po něm i Musil, který si v klidu nikým neohrožován došel s míčem až do brány. Žďárská záloha tím jasně rozhodla o své výhře.

„My jsme hráli a oni dávali góly, na to se nedá nic říct. V první polovině jsme měli dát alespoň čtyři góly, dostali jsme jeden a ve druhé polovině přišly dvě hrubé chyby,“ zhodnotil zápas trenér domácích Radek Nápravník, který v současné době nutně potřebuje do svého týmu vůdčího hráče.

Góly: 34. L. Filippi, 76. Malicki, 78. Musil. Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 2:3. Diváci: 50. Poločas: 0:1. Žďár B: Sobotka – Franěk, Havlík, P. Ločárek, Peňáz – T. Ločárek, Jun, Musil, Malicki – L. Filippi, M. Filippi (29. Gančev).