Humpolec dobyl jako první ždíreckou tvrz

Ždírec nad Doubravou /FOTOGALERIE/ - Šlágr 10. kola fotbalového krajského přeboru mezi Ždírcem nad Doubravou a Humpolcem přineslo první porážku Dekory na domácím trávníku.

12.10.2009

Ždírečtí fotbalisté (vpravo Zdeněk Pleva v souboji s Davidem Holoubkem) poprvé doma prohráli a klesli na sedmé místo. Foto: DENÍK/Libor Plíhal

Domácí přitom nezačali vůbec špatně, ujali se vedení, jednogólový náskok však ve druhém poločase neuhájili.

„Oba týmy mají určité svoje problémy. My s psychickým rozpoložením, domácí Ždírec se sestavou. V zápase se ukázalo, že ždírecké problémy jsou asi větší,“ prohlásil trenér Humpolce Josef Soural.

ŽDÍREC – HUMPOLEC 1:2

Utkání začalo pro Dekoru parádně, už ve 13. minutě vysunula ždírecká záložní řada Hanouska a ten prostřelil brankáře Kříže – 1:0. V dalších dvou šancích se ocitl agilní Horáček, ale jeho střely nenašly správný cíl. Humpolec se poprvé osmělil ve 36. minutě, kdy zahrál rychlou akci po pravé straně, po které se dostal do zakončení z ostrého úhlu Staněk, Vašíček však byl připraven. Ve 43. minutě znovu nebezpečně vypálili Humpolečtí, Vašíček však střelu vytáhl na roh. V samém závěru prvního dějství se po špatné rozehrávce dostal k míči Hanousek, ten však s nabídnutou šancí nenaložil dobře a vypálil vedle.

Druhý poločas začal pro změnu parádně pro hosty. Ve 48. minutě utekl po pravé straně Paťha, nacentroval míč do vápna, Vašíček ho jen vyrazil před sebe. K dorážce se dostal Hlaváč, který sice míč netrefil ideálně, ale ten skončil v síti – 1:1. V 55. minutě se dostal do samostatného úniku Jeřábek, kterého ve vápně zfauloval domácí gólman a rozhodčí nařídil pokutový kop. Černík se nemýlil – 1:2. Domácí se snažili ze všech sil o vyrovnání, hosté pronikali do otevřené obrany, dvě super šance zazdil Beránek, když mu oba sólové úniky vychytal Vašíček. Domácí měli tlak, v 72. minutě si Sobotka naběhl na centr, jeho střela z voleje však mířila vedle. O chvíli později mohl srovnat Hanousek, jenže Kříž se vyznamenal, z následného závaru už nezapršelo.

„Do druhého poločasu jsme upravili rozestavení a přineslo to své ovoce. Velmi nám pomohl brzký gól na 1:1. Bylo to vyrovnané utkání,“ zhodnotil zápas trenér Humpolce Josef Soural.

„Složení naší základní sestavy bylo atypické. Nyní nemáme problém jenom s kvalitou, ale i kvantitou,“ krčil rameny domácí kouč Marek Štukhejl. „V celém zápase jsme byli aktivní, chyběla nám však kvalita ve finální a předfinální fázi. Chybovali jsme zejména v záložní řadě, čímž jsme dostávali soupeře do hry,“ dodal ždírecký šéf lavičky.

Góly: 13. Hanousek – 48. Hlaváč, 56. Černík (PK). Rozhodčí: Novotný. ŽK: 1:2. Diváci: 200. Poločas: 1:0. Ždírec: Vašíček – Pleva, Sobotka, Klupka, Kučera – Horáček, Dobrovolný, Novotný, Carda – Hanousek, Máša. Humpolec: Kříž – Hes, Černík, Pecha (65. Štecher), Kameš – Hlaváč, Pícha (46. Kopic), Jeřábek, Paťha – Staněk (46. Beránek), Holoubek.

12.10.2009 VSTUP DO DISKUSE

Podél Dalešické přehrady vede nová zelená turistická značka. Turisty zavede přímo k vodě, na místa s poutavými výhledy.