Velká šance. Když před loňskou sezonou přišel z pražské Slavie, věřil Jan Hanuš, že se přes konkurenci zkušeného brankáře Jaromíra Blažka do sestavy Vysočiny prosadí. Šanci ale dosud dostal jen v pěti utkáních. Nešťastné zranění jihlavské brankářské jedničky mu nyní nahrálo.

„To čekání bylo delší, než jsem si myslel, ale někdy se to tak holt vyvine," komentoval svůj úděl Hanuš.

Váš vstup do utkání byl hodně hektický. Jaké to je, naskočit na trávník v poslední minutě prvního poločasu?
Není to úplně ideální situace. Tři čtvrtě hodiny sedíte na lavičce, jste ztuhlý. Aspoň, že se to stalo právě chvíli před přestávkou. Potom jsem měl celou pauzu na to, abych se rozchytal a byl v pohodě.

Krátce jste stačil i pohovořit s odstupujícím Jaromírem Blažkem. Co vám říkal?
Právě ať se pořádně o přestávce rozhýbu. A ať jsem v klidu, že to dobře dopadne.

Ve druhé půli jste již byl rozehřán, což bylo jenom dobře. Teplice přidaly a hodně vás tlačily.
Hodně hrozily ze standardek, to bylo nepříjemné. Ale i my jsme tam měli šance, je škoda, že jsme nedali na 2:0.

Jak jste viděl vyrovnávací branku Nivalda?
Míč k němu ideálně spadl ve vápně, trefil to dobře. Ale já tvrdím, že každá střela se dá chytit, i když tohle bylo hodně těžké a nemusím si to vyčítat.

Nakonec jste tedy s Teplicemi uhráli remízu, to je asi spíše ztráta, že?
Jasně, chtěli jsme vyhrát. Jak jsem říkal, kdybychom dali na dva nula, už by to asi bylo hotové. Je to škoda.

Pochopitelně to asi není v situaci, kterou jste si přál, ale konečně přišla vaše velká šance v Jihlavě. Jak se cítíte?
Každý brankář chce chytat, to je jasné. Uvidíme, co bude dál. Já se budu snažit podávat co nejlepší výkony.

Na lavičce jste na pořádnou ligovou šanci čekal více než sezonu a půl. Bylo to hodně dlouhé?
To čekání bylo delší, než jsem si myslel, ale někdy se to tak holt vyvine. Mně nezbylo nic jiného než makat v tréninku a věřit, že to přijde.

Takže ta šance nyní přišla. A hned v tomto kole jede Vysočina zrovna na Slavii, odkud jste do Jihlavy přišel. To je hodně pikantní shoda okolností. Těšíte se na to utkání?
Nechci nijak předbíhat, uvidíme. Ale určitě bych si ten zápas hodně užil. Budeme chtít uhrát minimálně bod, rozhodně tam nepojedeme s poraženeckou náladou.

Jaromír Blažek byl i vaším trenérem. Jak budete trénovat při jeho absenci?
Program máme daný, ten se měnit nebude. A s Jardou budeme normálně komunikovat dál, to problém nebude.