Jihlava na Julisce vedla, ale v defenzivě znovu selhala

Praha – Ve 25. kole první ligy nedokázali jihlavští fotbalisté navázat na výkon z minulého zápasu proti pražské Spartě. Domácí Dukle se podařilo v útoku všechno, na co sáhla, a tak se špatně bránící hosté vraceli domů znovu s debaklem.

21.4.2017

Ilustrační foto.Foto: Deník/Jan Čech

Fotbalisté FC Vysočina, povzbuzení nečekaným vítězstvím nad Spartou, vstoupili do utkání dobře i s dalším pražským klubem. Na Julisce se záhy ujala vedení, už v 6. minutě Ikaunieks vybídl ke skórování a ten chytrou tečí překonal F. Radu. Po deseti minutách však Dukla přidala na tempu a brzy byla za svou snahu odměněna. V 17. minutě se jí povedla rychlá akce, Kušnír si vyměnil míč s Miloševićem a technickou střelou vyrovnal. Jihlava se z rychlého úderu dlouho vzpamatovávala, a tak přišel druhý trest. Centr Podaného do vápna našel Miloševiće a Hanuš po jeho hlavičce mezi nohy tahal míč ze sítě podruhé.

Potom se hosté osmělili, byli deset minut aktivnější, jenže přišel třetí smrtící úder. Šikovný Olayinka opil rohlíkem Hronka a po jeho přihrávce zcela volný kanonýr Holenda neměl problém zvýšit na 3:1. Jihlavští se však nevzdávali a měli dvakrát blízko ke kontaktní brance. Nejdříve po střílené přihrávce trefil Rosa v 35. minutě tyč a o chvilku později zabránil jasnému gólu obránce Štětina.

Vysočině definitivně zlomila vaz 54. minuta. Za obranu se dostal skvěle hrající Milošević a k asistenci na první branku pak sám přidal už druhou. Dukla byla neuvěřitelně produktivní, ze čtyř šancí využila všechny čtyři. Při zákroku se patrně navíc zranil gólman Jan Hanuš, v brance ho vystřídal Matej Rakovan. O osudu utkání však už bylo rozhodnuto, tempo hry opadlo. Dvěma akcemi se akorát připomněl dukelský Štěpán Koreš.

DUKLA PRAHA – FC VYSOČINA JIHLAVA 4:1

Branky: 17. Kušnír (Milošević), 19. Milošević (Podaný), 30. Holenda (Olayinka), 54. Milošević (Mustedanagič) – 6. Hronek (D. Ikaunieks). Rozhodčí: Jílek – Kříž, Vlasjuk, ŽK: 1:0 (90. Holenda). Diváci: 1 032. Poločas: 3:1.

Dukla Praha: F. Rada – Kušnír, Štetina, Šimůnek, Podaný – Marek Hanousek (C), Daniel Tetour, Mustedanagič (61. Koreš) – Milošević (77. Brejcha), Holenda, Olayinka (87. Juroška).

FC Vysočina Jihlava: Hanuš (56. Rakovan) – Vaculík, Krejčí, Rosa, Urdinov – Fulnek, D. Ikaunieks, Štěpánek, Hronek (61. Tlustý), Batioja (87. Popović) – Dvořák.

Autor: Pavel Mikeš

21.4.2017 VSTUP DO DISKUSE

Jihlavské podzemí. Ilustrační foto.

Nový komiks: Superhrdina se potká v jihlavských katakombách s nepřítelem

Dva zápasy za tři dny: Starou Říši čeká neobvyklý model

Vysočina – Datum 27. dubna bude v srdcích všech horníků z Vysočiny navždy zapsáno černým písmem. V tento den byl totiž na povrch vyvezen poslední vozík vytěžené uranové rudy z dolu Rožná 1 u Dolní Rožínky. Tento symbolický akt definitivně ukončil těžbu v posledním hlubinném uranovém dole nejen v České republice, ale i ve střední Evropě.

Jak snížit spotřebu auta? Není to složité, těmto mýtům ale nevěřte

Spotřeba je dlouhodobě jednou z nejsledovanějších vlastností automobilů. Řidiči jí dokonce často podřizují svůj jízdní styl, volbu pneumatik, ale i výběr vozu jako takového. Ale opravdu víte, jak jezdit co nejúsporněji?

Zemědělci našli na poli nevybuchlou munici

Dobronín – Dva podezřelé předměty připomínající munici našli v úterý ráno zemědělci na svém poli. Během běžné zemědělské práce se jim podařila najít nevybuchlá munice ze druhé světové války.