Juniorka Vysočiny doma nestačila na Teplice

Jihlava – První porážku si v jarní části juniorské ligy připsali fotbalisté Jihlavy. Svěřenci trenéra Michala Kadlece podlehli v rámci 19. kola soutěže na domácím hřišti Teplicím a v tabulce jim patří předposlední příčka.

8.3.2017

Ilustrační foto.Foto: Deník/archiv

Hosté vedli, ale těsně před pauzou vyrovnal po Šerého přihrávce Svoboda. Hned na začátku druhého dějství však udeřil dvěma góly v rozmezí tří minut teplický Šup, což se ukázalo jako rozhodující moment. V prvním případě z poměrně těžkého úhlu překvapil domácího brankáře prudkou ranou na bližší tyč.

Za dvě minuty pak zužitkoval střílený centr do vápna. V závěru ještě navýšil vedení střídající Batryn, který tvrdou střelou nedal Soukupovi naději zasáhnout.
„Narazili jsme na kvalitního soupeře, který do Jihlavy přijel posílen o hráče širšího kádru A-týmu. Naopak nás doplnil pouze Česťa Vitásek. Komplikací bylo nucené střídání stopera Pedra," podotkl Kadlec.

Ten se na svoje svěřence zlobil především kvůli úvodu druhého poločasu. „Přišly dvě hrubé chyby v naší obraně a soupeř se po kontrech dostal velmi rychle do dvoubrankového vedení. Snažili jsme se o snížení stavu, třikrát jsme šli sami na gólmana, přesto je prohra zasloužená," dodal Kadlec.
Další zápas čeká Vysočinu v neděli na hřišti Karviné.

JIHLAVA – TEPLICE 1:4
Góly: 45. Svoboda – 25. Kodeš, 46. Šup, 49. Šup, 85. Batryn. Rozhodčí: Adámková. ŽK: 1:0. Diváci: 40. Poločas: 1:1. Jihlava: Soukup – Hron, Pedro (41. Beseda), Rychetník, Kolčava – Šerý, Vitásek – Sargsyan, Svatik (56. Včelka), Fiala – Svoboda.

8.3.2017 VSTUP DO DISKUSE

Svým svěřencům nemá trenér Petr Vlk (za hráči první zprava) za letošní sezonu co vytknout.

Trenér Petr Vlk: O postupu rozhodl hned první zápas baráže

Výroba v Kosteleckých uzeninách v roce 2015. Firmu ovládá Babišův Agrofert.

Bývalý šéf Kosteleckých uzenin Boček promluvil

Vysočinu a Jižní Tyrolsko možná spojí partnerství

Jihlava – Partnerství Havlíčkova Brodu se severoitalským Brixenem by se mohlo rozrůst na krajskou úroveň a Kraj Vysočina by tak mohl v budoucnu úzce spolupracovat s italským regionem Jižního Tyrolska.

Na lékařskou pohotovost padne víc peněz

Jihlava – Každá z pěti nemocnic zřizovaných Krajem Vysočina dostane jako příspěvek na fungování lékařských pohotovostních služeb přibližně dvacet milionů korun.

Voda z vlastní studny - na kolik přijde

Pokud máme příhodné podmínky na zahradě nebo jiném pozemku pro vybudování studny (o potřebných podmínkách pro stavbu studny jsme psali zde) a jsme rozhodnuti studnu zřídit, udělejme si nejprve velmi přibližnou kalkulaci, na kolik to všechno přijde.

Pávovský rybník budou letos poprvé brázdit dračí lodě

Jihlava – Na Pávovském rybníku v jihlavské části Pávov se letos uskuteční první ročník amatérských závodů dračích lodí. Soutěž se uskuteční v sobotu 20. května, již nyní je ale možné se na ni registrovat. Stačí sehnat minimálně šestnáct pádlujících do lodě a zvolit si kapitána.