Kluci to zvládli, klobouk dolů, smekl Pavlíček

Rantířov – Nechtěli si připustit, že by se museli poroučet z I. A třídy, a v příští sezoně by nastupovali do „bétřídních" zápasů.

14.6.2016

Kat. Rantířovský Michal Vacek (vpravo) měl lví podíl na záchraně. Náměšť sestřelil čtyřmi góly a jednou asistencí.Foto: Deník/Libor Plíhal

I tak ale fotbalisty Rantířova a trenéry hlodala otázka: Co když to nevyjde a poslední zápas se nepovede? Víra v úspěch a záchranu ovšem byly nakonec silnější!

Fotbalově měli domácí proti Náměšti-Vícenicím také navrch, což nakonec potvrzuje i celkové skóre 6:0
a „snadná" záchrana!

Nedělní duel mezi Rantířovem a Náměští mohl v jednom případě poslat do I. B třídy oba celky. Kdyby se zrodila remíza, a ve skupině A by Věžnice senzačně porazila Pacov, bylo by smutno v obou táborech.

DOLŮ JDE I VĚŽNICE

Tento scénář ale nenastal. Na Havlíčkobrodsku favorit z Pacova vyhrál 2:1, takže jednoho ze dvou volných černých Petrů vyfasovala Věžnice, a na rantířovském hřišti šlo tedy o to, který z týmů ji bude doprovázet o soutěž níž.

A i když po první půlce ještě zdaleka rozhodnuto nebylo, Rantířov vedl jen o gól, už jen samotná hra naznačovala, že když domácí nevypadnou z role, budou slavit záchranu a hráči Náměště-Vícenic se budou muset smířit s pádem. A tak to také bylo. Hosté si odvezli pořádný debakl 0:6!

Rantířovským trenérům, hráčům a fanouškům tak spadl velký kámen ze srdce. „To jste musel slyšet i vy, vždyť jste tady byl," reagoval jeden z trenérů Radek Pavlíček. „Nervy to byly už od Vladislavi, pracovaly
u hráčů i trenérů. Ta sezona se upnula na jediný zápas, a ten rok práce byl v pouhých devadeásti minutách," doplňuje kouč.

HORÁČEK PENALTY UMÍ

Domácí završili sezonu krásným výsledkem, ale i kouč ví, že to mohlo být klidně jinak. Kdyby hostující Šimončič dal hned v první minutě gól, bylo by možná i zle. „Vaněk ten lob naštěstí vyhlavičkoval ven z branky. Pokud by padl gól, ta nejistota by přišla na kopačky k nám," myslí si Pavlíček, jehož svěřenci si ale dali ve zbytku utkání pozor, a sami ve 23. minutě udeřili. Penaltu proměnil Horáček.
„To je na jaře jeho doména, proměnil všechny, co kopal," pochválil stoprocentního exekutora trenér.

Pojistek do poločasu mohlo být víc, ale nakonec nebyla žádná. Šancemi domácí pohrdali. „Chtěli jsme to navýšit na 2:0, abychom měli jistotu, ale důležité bylo, že jsme gól nedostali," doplňuje Pavlíček.

DAMOKLŮV MEČ SEKL

Druhý poločas už měl jasného režiséra. Tím byl domácí tým, a zejména Vacek, který skóroval čtyřikrát, jednou se k němu přidal zkušený Vlček. „Druhá půlka byla absolutně v naší režii. My jsme si řekli, že musíme být aktivní a nesmíme jim dát žádný prostor, aby vyrovnali, chraň Bůh, aby to otočili. A naštěstí přišly krásné akce a góly, a kluci si to mohli užít. Po té třetí brance už Náměšť věděla, že ten Damoklův meč sekl a rébus vyřešil," komentuje jeden z rantířovských koučů.

MUSÍ SE POUČIT

Suma sumárum – výhra Rantířova 6:0, a k tomu záchrana, a pád Náměště-Vícenic! „Je skvělé, že jsme to zvládli. Perfektně zahrál Vacek v útoku, Vostál na středu zálohy. Zvládli to všichni kluci a klobouk dolů před nimi," radoval se Radek Pavlíček, jehož tým se dokonce v tabulce dostal před Hrotovice. „Takže to nakonec tak hrozné nebylo," říkal s trochou ironie. „Ale musíme se z toho poučit. Nesmí to takhle být donekonečna," dodává Pavlíček.

14.6.2016 VSTUP DO DISKUSE

Vysočina odehrála nejlepší zápas sezony a byla blízko senzaci. Po brance v nastaveném čase však všechny tři body za výhru 2:1 putovaly do Plzně.
10

To je kruté. O cenný bod přišla Vysočina v nastaveném čase

Offroady u Pístova.
18

Terénní vozy v září opět rozryjí pístovské mokřady

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Žďár nad Sázavou /ROZHOVOR/ – Ještě během vysoké školy začala rodačka ze Žďáru nad Sázavou Michaela Horáková (25) budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.

OBRAZEM: Úroda na Sádku je nejlepší za pět let. Suchu navzdory

Vysočina /ROZHOVOR/ – V nejzápadnější a nejvýše položené viniční trati Znojemské podoblasti právě dozrávají hrozny. Pro vinaře Lubomíra Lampíře z Vinařství Sádek u Kojetic a jeho spolupracovníky tím začíná jedno z nejnáročnějších období. Hrozny ze Sádku i z ciziny se začnou měnit v burčák a následně i ve víno. Vedla k tomu náročná sezona, která nejspíš přinese výjimečnou úrodu.

Humpolec nebo Košetice, kdo znovu vyhraje?

Vysočina – Všech sedm zápasů fotbalového krajského přeboru se bude hrát až v neděli. Vše načne dopolední mač ve Stáji, zbytek je na programu odpoledne. A hodně sledované bude okresní derby dvou neporažených. Stoprocentní Humpolec totiž přivítá nováčka z Košetic, který také zvládl obě kola na výbornou. Domácí si budou dávat pozor na euforii soupeře, hostující trenér zase upozorňuje na skvělou fyzičku humpoleckých fotbalistů.

Tasmánské čerty zatím zastupují v zoo psi pralesní

Jihlava – Někdo se v zoo během léta narodil, další zvířata jsou z chovů jiných zahrad. Nejnavštěvovanější místo v Kraji Vysočina proto návštěvníky láká nově na psy pralesní, hrošíka či nově narozené opeřence. Psi pralesní jsou zatím alternativou k tasmánským čertům, tedy ďáblům medvědovitým, o které zahrada usiluje.