Lví podíl na výhře má Tomáš Kopic, který po hodině hry přišel na hřiště, dal dva rozhodující góly a po šestnácti minutách se nechal vystřídat.

V. MEZIŘÍČÍ B – ŽIROVNICE 3:1
Domácí celek nastoupil posílen o některé hráče z lavičky třetiligového áčka. Od začátku zápasu mělo Velké Meziříčí tlak, vytvářelo si šance, hlavně Čermák a Nevoral na krajích řádili. První šanci nevyužil Krčál, ale ve 27. minutě se po krásném pasu Pokorného za obranou hostů zjevil Bradáč, byl ve vápně faulován a Liška z penalty otevřel skóre.

Po změně stran převaha rezervy Meziříčí pokračovala. Po přihrávce Pokorného zvýšil Nevoral na rozdíl dvou branek. O chvíli později měla vyloženou příležitost Žirovnice, ale Čermák reflexivně vyrazil. V 63. minutě Nevoral vrátil Pokornému gólovou nahrávku a ten do prázdné branky dal už na 3:0. Domácího uspokojení pak využil v 70. minutě ke snížení hostující Dařílek. Výhru si už však domácí tým v klidu pohlídal.

Góly: 27. Liška (PK), 50. Nevoral, 63. Pokorný – 70. Dařílek. Rozhodčí: Kučerík. ŽK: 4:1. Diváci: 60. Poločas: 1:0. V. Meziříčí B: P. Čermák – Halámek (54. Beran), P. Mucha, Pokorný, Nevoral – Berka (46. Polák), Liška, Krčál (72. Pech), J. Čermák, Malec – Bradáč. Žirovnice: Švec – Drechsler, P. Houška, Knotek, Vilímek, Hadrava (46. Cajz), J. Houška, T. Houška, Staněk (68. Dařílek), Hřebecký, Mádl. Nejlepší hráči: Nevoral, Pokorný, J. Čermák.

HUMPOLEC – H. BROD 5:1
Hosté začali velmi aktivně a zaslouženě se ujali vedení. Po chybě Humpolce ve středu hřiště se prosadil střelou z vápna Henek. Domácí sice za soupeřem zaostávali, ale příkladně bojovali, což přineslo vyrovnání. Faul na Dalíka z penalty potrestal Šerý. Také ve druhém poločase hrál spíše Brod, ale zabrzdila ho červená karta Svobody po faulu na unikajícího Dalíka. Pak na hřiště přišel Kopic a dvěma slepenými góly přepsal scénář zápasu. Hra hostů se zcela rozpadla a v závěru Humpolec své vítězství ještě dvakrát orazítkoval. Po přihrávce Štěpána do ulice skóroval Pikl a minutu před koncem se po přihrávkách Zástěry a Dalíka radoval z přesné trefy Štěpán.

Góly: 34. Šerý (PK), 72. a 75. Kopic, 83. Pikl, 89. Štěpán – 19. Henek. Rozhodčí: Večeřa. ŽK: 3:2. ČK: 0:1 (54. Svoboda). Diváci: 150. Poločas: 1:1. Humpolec: Kříž – Alt (88. Zástěra), Vrátný, Maršík, Málek – Paťha, Kratochvíl (63. Kopic, 79. Štěpán), Skryja, Šerý – Pikl, Dalík. H. Brod: Zelenka – Plíšek, Svoboda, Berky, Novotný – Štědrý (89. Peřina), Henek (79. Němec), Kubát, Hejkal – Prchal, Háněl. Nejlepší hráči: Pikl, Maršík – Berky.

JAROMĚŘICE – JEMNICKO 4:1
Záchranářské derby začali hosté aktivně, ale bez vyložené šance. To na opačné straně hasil únik Hoška stažením Bastl. Jeho vyloučení bylo pro Jemnicko o to horší, že rychle rozehranou standardní situaci gólově zakončil Barák. Poslední tým však nesložil zbraně. Netrda zleva nacentroval, Křivánkovu střelu stačila ještě domácí obrana zblokovat a z dorážky už Morkus vyrovnal. Jaroměřice začaly po změně stran aktivně a brzy z novu vedly zásluhou Míči. Vyrovnat sice mohl Koutný, ale jeho hlavičku Šebela vytěsnil na roh. Tak opět udeřilo na opačné straně, když se přes nejistou obranu Jemnicka prosadil Hošek – 3:1. Demolice oslabeného Jemnicka, které však herně o moc horší nebylo, pokračovala v 72. minutě, kdy upravil na konečných 4:1 agilní Šimek. Domácí tak udělali další krok k záchraně, zatímco poslední celek tabulky se dál potápí v sestupových vodách.

Góly: 6. Barák, 51. Míča, 66. Hošek, 72. Šimek – 13. Morkus. Rozhodčí: Holub. ŽK: 1:1. ČK: 0:1 (5. Bastl). Diváci: 100. Poločas: 1:1. Jaroměřice: Šebela – Z. Karásek, Frühauf (77. Hutař), Urbánek, Habmálek – Stejskal (71. Furiš), Šimek (82. Kopečný), Palát, Barák – Míča, Hošek. Jemnicko: Kopeček – Rejthar, Bastl, Koutný, Svěrák (81. J. Kincl) – Morkus, Křivánek, Tesař, Netrda – Pacas, Krejča (73. Anděl). Nejlepší hráči: Hošek, Míča – Koutný.

CHOTĚBOŘ – PŘIBYSLAV 1:0
V poli byl k vidění vyrovnaný zápas, na šance jednoznačně vyhrála Chotěboř, která ale byla v koncovce neefektivní, když dokázala vstřelit jedinou branku. Hned v 11. minutě se dostala do dvou vyložených šancí, z nichž jedna skončila na břevně. Domácí se dočkali až ve 35. minutě, kdy se prosadil Somerauer. Těsně před koncem poločasu podržel domácí Vykoukal, který na lajně vyškrábl nebezpečnou střelu. Druhý poločas měl stejný průběh, ale branka už nepadla. „Hra byla vyrovnaná, Přibyslav byla chvílema na balonu možná i lepší, ale na šance jsme jednoznačně vyhráli my, ale neproměnili jsme je a z tohoto pohledu jsme nespokojeni,“ řekl k utkání domácí kouč Josef Soural.

Gól: 35. Somerauer. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 3:2. Diváci: 150. Poločas: 1:0. Chotěboř: Vykoukal – Čáp, R. Odvářka, Jan Hlaváček, Somerauer – Jiří Hlaváček (89. Chlad), Koutný, Bělovský (90. V. Janda), Moravec (76. F. Janda) – M. Odvářka, Ďoubal. Přibyslav: Pazderka – Eis, Kunc, Pospíchal (88. Prchal), Vopršal – Adamec, Krčál, Slanař, Škacha – Vykoukal (88. Sibera), Vostál (60. Votava). Nejlepší hráči: Vykoukal, Somerauer – Slanař.

LEDEČ N. S. – SAPELI POLNÁ 3:0
Domácí už po šesti minutách dostali výhodu pokutového kopu, když Polná ztratila na půlce míč a Jan Pešek s ním pelášil, ale byl zastavený nedovoleně. Penaltu proměnil Nepovím. Ve 21. minutě to bylo už o dvě branky. Jan Pešek udělal po sólovém nájezdu kličku brankáři a zavěsil do prázdné brány. Ve druhé půli si Ledeč náskok pohlídala a minutu před koncem upravil výsledek Petr Pešek na 3:0. Po rohovém kopu si naskočil na hlavičku a zakončil přesně.

Góly: 6. Nepovím, 21. J. Pešek, 89. P. Pešek. Rozhodčí: Fridrichovský. ŽK: 2:2. Diváci: 200. Poločas: 2:0. Ledeč n. S.: T. Bezděk – Prchal, Kuja (86. Vladyka), Nepovím, J. Gramer – Toula (76. S. Bezděk), J. Pešek (88. Žemlička), P. Pešek, Petřík – Machala, Trpišovský. Sapeli Polná: Herink – Tržil, Matějíček, Vacek, Boháček – Příhoda (74. Fišer), Navrátil, Dvořáček, Macko – Bambula, Mašek (27. Szabó). Nejlepší hráči: Trpišovský, Prchal.

M. BUDĚJOVICE – ŽDÍREC N. D. 0:0
První čtvrthodina patřila hostům, ale bez vyložené šance. Ždírec pokračoval v náporu, ale obrana v čele s brankářem byla vždy na místě. Fikarovu střelu zlikvidoval Procházka, další závar řešil odkopem na roh J. Benda. Střelu J. Novotného bravurně vytáhl Procházka na roh. Průnik Klimeše pak zastavil vracející se Dušek. Poté vytáhl Procházka další super zákrok proti střele hostů a vytlačil ji na břevno. Pak zaúřadoval opět J. Benda důrazným odkopem na poslední chvíli. Poslední šanci poločasu měl budějovický Kyzlink, ale jeho technická střela těsně minula tyč.

Ve druhém poločase pokračovali hosté v obléhání domácí branky. Kroutil na malém vápně nastřelil brankáře. Po hodině hry J. Benda opět s přehledem zlikvidoval centr před bránu dlouhým odkopem a Procházka skokem k tyči zabránil ve skórování J. Novotnému po rohu. S blížícím se koncem nakopávali Ždírečtí dlouhé centry před branku, s těmi si však Procházka poradil. Nedáš – dostaneš mohlo platit v 84. minutě, ovšem střela Kyzlinka z trestného kopu jen orazítkovala tyč. Poslední šanci pak sebral J. Novotnému odkopem Švanda. Domácí byli lídrovi více než vyrovnaným soupeřem a za bojovnost si bod zasloužili.

Rozhodčí: Nápravník. ŽK: 2:6. Diváci: 70. M. Budějovice: Procházka – Švanda, J. Benda, Kopeček, Svoboda – Puchnar (67. P. Benda), Pařízek (84. Stark), Veselý, Dušek (91. Kosmák) – Kyzlink, Novotný. Ždírec n. D.: Bílek – Fikar, Michalec, Kučera (71. Čalkovský), Mrázek (53. Kolouch) – P. Novotný, Štukhejl, J. Novotný, Najman (46. Pátek) – Kroutil Klimeš. Nejlepší hráči: Procházka, J. Benda – Fikar.

NOVÁ VES – OKŘÍŠKY 2:1
Domácí favorit začal svižně a už ve 12. minutě se v dobré příležitosti zjevil Jan Starý, ale zakončil slabě. Gólově udeřilo, a hned dvakrát, v závěru úvodní dvacetiminutovky. Nejprve si rohový kop Nové Vsi srazil do vlastní branky Ryšavý, o minutu později se z hranice velkého vápna prosadil Ondřej Šandera.

Po změně stran tempo hry opadlo. V 52. minutě byl faulován Jan Nečas, ale Fiala pokutový kop Ondřeje Šandery lapil. Domácí lehkovážnost potrestaly Okříšky v 70. minutě, pěkný centr hlavou zakončil střídající Bastl. Ve zbytku zápasu zaujalo už jen zbytečné vyloučení Ondřeje Šandery, který si za protesty během chvíle vysloužil dvě žluté karty. Nová Ves si však už tři body vzít nenechala.

Góly: 17. Ryšavý (vlastní), 18. O. Šandera – 70. Bastl. Rozhodčí: Fotr. ŽK: 3:3. ČK: 1:0 (83. O. Šandera). Diváci: 100. Poločas: 2:0. Nová Ves: Fuksa – L. Komínek, Havlík, P. Šandera, Josef Šandera – Jan Nečas, O. Šandera, O. Starý (72. Krejčí), F. Nečas (90. V. Komínek) – J. Starý, Jan Šandera (87. Jakub Nečas). Okříšky: Fiala – Tekal, Brabenec, Dočekal, Široký (66. Zeman), Dubský, Dočkal (46. Rampír), Jůza (56. Bastl), R. Ryšavý, Z. Ryšavý, Tůma. Nejlepší hráči: Fuksa, Josef Šandera – Tůma.

14. Jemnicko⋌ 19  2 5 12 16:36 11

Příští kolo: Žirovnice – Nová Ves, Jemnicko – M. Budějovice, H. Brod – V. Meziříčí B, Sapeli Polná – Jaroměřice, Okříšky – Ledeč n. S., Přibyslav – Humpolec, Ždírec n. D. – Chotěboř.