Kostelec hnal silný motor. Herálci nedal žádnou šanci, a postupuje!

Jihlavsko – Poslední kolo ve fotbalových I. B třídách se povedlo jen Kostelci, a výhra nad Herálcem 4:0 byla o to sladší, že znamenala dodatečný postup do I. A třídy! Černíč, Velký Beranov i sestupující Kněžice se rozloučily se sezonou prohrou.

19.6.2017

Fotbalisté Kostelce (v černočerveném) doma porazili Herálec, a díky odstoupení Vladislavi z I. A třídy mohou slavit postup o soutěž výš! Foto: Jan ČernoFoto: Deník / Černo Jan

I. B TŘÍA – SK. A

KOSTELEC – HERÁLEC 4:0
Domácí si to měli při dobré konstelaci rozdat s Herálcem o přímý postup do I. A třídy, ale protože hosté užv minulém kole odmítli toto drama, tak to mělo být jen utkání „z povinnosti“. Jenže do hry v týdnu vstoupila nečekaně Vladislav, která se rozhodla nepřihlásit „átřídu“, a tím se jedno místo v soutěži uvolnilo. A na to měl zálusk právě Kostelec, který ovšem potřeboval vyhrát. A to byl motor, který hnal domácí ke třem bodům. „Byli jsme lepší a zápas zlomila pětiminutovku na konci první půlky,“ poukazuje kouč Kostelce David Votava na třígólovou smršť. Po změně stran mohl jeho tým přidat další góly, trefil se však jen jednou Gabrhel. Ale i taky se mohlo slavit vítězství, okořeněné postupovou příchutí!

Góly: 37. Flégr, 38. Číhal, 41. Nikodým, 84. Gabrhel. Rozhodčí: Hána. ŽK: 3:1. Diváci: 120. Poločas 3:0. Kostelec: Cháb – Vavroušek (79. Svoboda), Lapeš, Procházka, Čekal – Číhal (82. Gabrhel), Fejt, Flégr (72. Kružík), Sekan – Kočí, Nikodým.

HABRY – ČERNÍČ 4:3
Hodně divoký zápas se odehrál v Habrech, kam přijela Černíč. Favorizované hosty zaskočil ve 27. minutě Vavřička, který poslal Habry do vedení. Před odchodem do kabin se odehrála divoká pětiminutovka. Nejdříve se podařilo vyrovnat Lacinovi, ale o dvě minuty později vrátil Habrům vedení Bernat. Do kabin se šlo přesto za nerozhodného stavu 2:2, o který se postaral hostující Borkovec. Potřetí vrátil domácím vedení Bártík, ale pouze na sedm minut. To překonal Krátkého opět Lacina – 3:3. O třech bodech pro domácí rozhodl Desenský, na tuto trefu už hosté odpověď nenašli.

Góly: 27. Vavřička, 44. Bernat, 68. Bártík, 82. Desenský – 42. a 75. Lacina, 45. Borkovec. Rozhodčí: Novák. ŽK: 4:5. Diváci: 84. Poločas: 2:2. Černíč: M. Novák – V. Leitkep, Lacina, Beseda (57. Šimánek), Benda – M. Leitkep, Borkovec, Pavel Novák, Petr Novák – Janoušek, R. Novák.

I. B TŘÍDA – SK. B

MĚŘÍN – V. BERANOV 4:1
Hráči měřínské Jiskry potřebovali získat k definitivě záchrany bod, k němuž ale nevykročili nejlépe. Nováčka z Beranova totiž dostal do vedení ve 35. minutě Ganzwohl. Hráče Jiskry to ale nepoložilo a Šoukal dvě minuty před pauzou vyrovnal.

V 58. minutě si hostující obránce Smejkal vstřelil kuriózní vlastní gól a od té doby už byl Měřín jasně lepším týmem. Michal Hladík a znovu Šoukal pak upravili skóre na konečných 4:1.

Góly: 43. a 67. Šoukal, 58. Smejkal (vlastní), 65. M. Hladík – 35. Ganzwohl. Rozhodčí: Kuchyňa. ŽK: 2:0. Diváci: 150. Poločas: 1:1. Velký Beranov: Neshyba – F. Molva, Smejkal, Tomášek, O. Molva – Pesr (71. Kittler), Hladílek, Havlín, Matějíček – Ganzwohl, Vrtal.

KNĚŽICE– HARTVÍKOVICE 3:4
Domácím vůbec nevyšla pasáž od 15. do 29. minuty. Vše začalo brankou Horkého, který otevřel skóre. Po něm se trefil i Křehlík, a aby toho nebylo na Kněžice málo, tak po necelé půlhodině a zakončení J. Sýkory to už bylo o tři góly! Takřka ztracený zápas ale domácí nezabalili. Pejchal překonal Chalupu, který ve 35. minutě lovil míč zpoza svých zad podruhé. Díky Krupicovi tak bylo zaděláno na drama. Kněžičtí se moc chtěli rozloučit se soutěží, kterou opouští, vítězstvím. Jejich snaha ale končila na gólmanovi Hartvíkovic, nebo nepřesnou koncovkou. Hosté tak čekali na brejk, kterým v 76. minutě výhru pojistili. Snížení Svobody přišlo pozdě.

Góly: 31. Pejchal, 35. Krupica, 87. Svoboda – 15. Horký, 25. Křehlík, 29. J. Sýkora, 76. Martin Kopuletý. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 0:2. Diváci: 100. Poločas 2:3. Kněžice: Kourek – Zelenka, Indra, Kříž (17. Jurka), Svoboda – Brychta, Krajcr, Sobotka, Vlček – Pejchal, Krupica.

19.6.2017 VSTUP DO DISKUSE

Focení profesionálních fotek Věry Mikulcové se konalo v letohrádku svatý Vojtěch v Počátkách.

Kulturistka Mikulcová letí prověřit formu do Chicaga

Po nehodě skončilo malé dítě v nemocnici

Nenapravitelný? Recidivista po týdnu od zadržení kradl

Jihlava – V polovině minulého týdne ukradl sedmadvacetiletý muž z Jihlavy v obchodním domě na Masarykově náměstí v Jihlavě ze stojanu vystavenou krabici s hodinkami a dva náramky v celkové hodnotě téměř pět tisíc korun.

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Jejich plody jsou větší než jejich příbuzných odrůd z lesa, na keřích rostou v celých trsech, takže úroda je mnohem snazší a rychlejší, a jejich chuť si s těmi lesními v ničem nezadá. Řeč je o kanadských borůvkách, které si v pohodlí můžete vypěstovat na zahradě nebo i doma na balkoně a jejich sladké bobule budete mít na dosah ruky.

O brodskou speciální školu se zajímá policie

Havlíčkův Brod – Základní škola a Praktická škola U Trojice v Havlíčkově Brodě poskytuje základní i střední vzdělání dětem s výchovnými a jinými problémy a handicapy. Jenže problémy nemají jen žáci, ale v posledních měsících i vedení školy a někteří její zaměstnanci.