VYBERTE SI REGION

Kostelec si v přípravě poradil s Rantířovem

Jihlavsko – Fotbalové přípravy na jaro jsou v plném proudu. O víkendu měly týmy z Jihlavska, které čekají odvety v krajských soutěžích, napilno. Nejvíce měla nabito Třešť, která smetla Novou Bystřici šesti góly.

15.3.2016

Produktivita nulová. Fotbalisté „béčka“ Slavoje Polná (ve světlém) se proti Vladislavi trápili. Žádný gól ji nedali, sami naopak třikrát inkasovali.Foto: Deník/Jiří Oborný

RANTÍŘOV – KOSTELEC 1:3

Rantířov se v přípravě trápí. Ani tentokrát to nebylo to pravé ořechové, a soupeři z I. B třídy se musel poklonit. „Čím víc trénujeme, tím je to horší. Podepisuje se na tom marodka, ale vymlouvat se na to nemůžeme. Kostelec byl nepříjemný soupeř, tvrdý a důrazný, a to našim hráčům nesedí," komentuje trenér Rantířova Radek Pavlíček. „Spokojenost. Utkání mělo velkou kvalitu. Oba týmy sice měly marody, ale bylo to super. Kvalitní přípravák. Měli jsme tam spoustu dalších šancí, a jsem rád, že jsme byli důrazní před brankou a napravili jsme zápas s Cejlí," hodnotí kouč Kostelce Miloš Kračmar.
Góly: Horáček (PK) – Kočí 2 (jeden z PK), Lapeš. Poločas 1:1. Rantířov: Fous – Hula, Pavlíček, Kalný, Horáček – Kozák, Živný, Oberreiter, Vyskočil – Klíma, Vaněk. Střídali: Cabúk, Kovačík, Karol, Roudenský. Kostelec: Plavec – Smejkal, Novák, Procházka, Páral – Číhal (46. Šmahel), Lapeš, Svoboda, Vavroušek – Kočí, Lukšů (46. Šrámek).

TELČ – LUKA N. J. 1:2

Telč poločasové vedení neudržela a louckým fotbalistům nakonec podlehla. A podle kouče Josefa Janča zaslouženě. „Mohli jsme dostat víc, byli dobří. My jsme tam sice také měli něco a mohli klidně vyrovnat, ale oni měli šancí víc," uznává trenér Telče. „Byl to myslím náš nejméně povedený zápas z těch příprav, co jsme odehráli. Ani ne tak výsledkově, to mě nezajímá, ale herně. Nemělo to takový ten náboj, bylo to ospalé a neurovnané. Nahrávky a kombinace vázly," doplňuje šéf loucké lavičky Zdeněk Hlávka.
Góly: Matouš – Navrátil, Toman. Poločas 1:0. Telč: Misař – Fortelný, Kudláček, Nosek, Matějka – Nechvátal, J. Všohájek, Páral, Nerad – Jančo, Hejda. Střídali: Stránský, Kadlec, Matouš, Beňo. Luka n. J.: Žatečka (46. Babínek) – Trombelli, Svěrák, Hlávka ml., P. Číhal – Boháček, Navrátil, Kucarov, Hintnaus – Toman, Mašek. Střídali: Horáček, Š. Číhal.

BEDŘICHOV – KOUTY 4:7

Přestřelku opanovaly Kouty. „Byl to předposlední přípravný zápas, což by člověk čekal, že bude mít nabitou lavičku, šestnáct hráčů, ale nás bylo třináct, a tři se zranili, takže jsme dohrávali o deseti. Ale nic to nemění na tom, že jsme podali bídný výkon," nebere si servítky trenér Sokola Václav Hospodka, jehož tým snížil na 3:4, ale poté se znovu prosadil soupeř. „Byl to zápas bez obran. Tři góly jsme dostali z rohu, což je trestuhodné," dodává.
Góly Bedřichova: Kolman 2, Lacina 2. Poločas 0:3. Bedřichov: Šána (Kameník) – Mašek, Volák, J. Mareš, Severa – Novák, Poulík, Lacina, Fuksa – Kolman (Mikeš), Heřmánek.

VLADISLAV – SLAVOJ POLNÁ B 3:0

Polenská rezerva umřela na krásu. Hra ve středu pole a na vlastní polovině byla obstojná, jenže práce ve vápně soupeře stála za zlámanou grešli. Vladislav rozhodla vyrovnanou partii v pouhých deseti minutách, do kterých vměstnala všechny své tři branky.
Poločas 1:0. Slavoj Polná B: Sibera – Mezera, Jaroš, Kratochvíl, Šorf – Holas, Oberreiter, Vampola, Holub – Jelínek, Novotný. Střídal: Tomas.

ČERNÍČ – SLAVONICE 4:2

Černíč zápas zvládla, i když po první půlce ztrácela. „Měli jsme převahu, ale nedávali jsme šance. A oni to trefili z brejku skoro do šibenice," nastiňuje kouč Černíče František Distel, jehož tým ve druhé půlce zatlačil na pilu ještě víc, a dokázal skóre otočit. „Nastoupili jsme na ně, pasáž dvaceti minut byla výborná. Dobře jsme kombinovali," těšilo trenéra domácích. Ti ale poté vypadli na chvíli z rytmu. „Uspokojíme se a koncentrace jde mimo. Takové výpadky nás postihovaly i na podzim, s tím musíme něco dělat," tvrdí Distel.
Góly Černíče: Lovětínský 2, Brom, Janoušek. Poločas 0:1. Černíč: M. Novák – V. Leitkep, Lovětínský, Solař, M. Leitkep – Brom, Čermák, P. Novák, Doležal – Janoušek, Lacina. Střídali: Mikuláš, Richter.

TŘEŠŤ – N. BYSTŘICE 6:2

Domácí měli celý zápas převahu. Už to trochu odpovídalo tomu, co jsme si řekli a chtěli. Taková hrubá představa byla splňěná, ale neudržíme to celé utkání. Na obranné činnosti musíme hodně zapracovat, ze standardních situací, smůla, že se nám zranil gólman Kousal, budeme věřit, že se uzdraví. Jinak musím pochválit soupeře, který přijel ve slepené sestavě, ale mohl nás víc potrestat.
Góly Třeště: Gutwald 2, Císař, Rod, Herkner, Krejčí. Poločas 3:1. Třešť: Kousal – Tausch, Kříž, Lupač, Novotný – Mareš, Krejčí, Gutwald, Lovětínský, Herkner – Císař. Střídali: Lacina, Ivan, Rod, Nechvátal.

ST. ŘÍŠE – DOBRONÍN 3:0

Dobronín doufal, že po výprasku v Chotěboři tentokrát silnému soupeři odolá mnohem lépe. A to se také povedlo. „Šedesát minut jsme se snažili a drželi bezbrankovou remízu," těšilo kouče Dobronína Jana Chramostu, jehož tým ale v závěru třikrát kapituloval. „Ten tlak se stupňoval, a my tomu podlehli, soupeř zaslouženě skóroval. Kluci bojovali a já jim nemám co vytknout," dodává Chramosta.
Góly: Suzuki, Vácha, Priborský. Poločas 0:0. Dobronín: Kotrba – Novotný, Štefko, Cink, Laňka – Macek, L. Sedláček, Smejkal – Pospíchal, Meloun – T. Sedláček. Střídal: Diňa, Vácha, Štefka.

STONAŘOV – JAMNÉ 2:2

Na umělé trávě v Třešti to Stonařovu moc nešlo. Místo toho, aby určoval tempo hry a držel míč pod kontrolou, musel nahánět soupeřovi hráče, kteří se předvedli v dobrém světle. „Sice jsme dvakrát vedli, ale víc gólových situací bylo před naší brankou. Až poslední čtvrthodinu jsme se začali zlepšovat a měli jsme šance. Bylo vidět, že to byl první zápas a sestava nebyla ideální," hodnotí trenér Stonařova Martin Špaček.
Góly Stonařova: Kozojed, M. Příhoda. Poločas 1:1. Stonařov: Měrtl (46. Zelenka) – Kozojed, Plavec, Urbánek – Čumpl, Škrdla, Nikrmajer, Kubelka – M. Příhoda, F. Příhoda.

15.3.2016 VSTUP DO DISKUSE

Nejdražší naftu natankujete na Vysočině

Jihlava – Čerpací stanice na Vysočině zvýšily cenu nafty v průměru o 13 haléřů na 28,45 koruny, což je nejvyšší cena mezi kraji v Česku.

Tradiční průmysl v Česku skomírá. A uvolňuje místo montovnám

Část stojírenského holdingu Vítkovice, ČKD Praha DIZ, Kovosvit MAS, jeden z následovníků Škody Plzeň Pilsen Steel i výrobce letadel Let Kunovice. To je pět tradičních značek českého průmyslu, které v současnosti čelí existenční krizi. Možná tedy v přímém přenosu sledujeme závěr transformace české ekonomiky zahájený po listopadu 1989. Kdo se včas nepřizpůsobil novým poměrům nebo se dál jednostranně orientoval na východní trhy, dnes zápasí o přežití. Svou roli v ekonomice naopak posilují podniky se zahraničními majiteli, na které často pasuje hanlivý termín montovny.