Kostelec vyloupil Budíkov

Vysočina - Pouze fotbalistům Puklic a Bedřichova se nepodařilo v I. B třídě o víkendu bodovat. Cennou výhru si z Budíkova přivezl Kostelec.

11.5.2009

Ilustrační foto.Foto: red

Skupina A
BUDÍKOV – KOSTELEC 0:2

Ve vyrovnaném prvním poločase se hrálo hlavně ve středu hřiště. Největší šanci měli hosté po rohovém kopu, kdy V. Vodrážka vyhlavičkoval míč z brankové čáry. Budíkovu se branku za pětačtyřicet minut nepovedlo ohrozit. Hosté šli do vedení gólem do šatny, když se tečevanou střelou z trestného kopu prosadil Bartejs. Po změně stran Kostelec hrozil z brejků a v 61. minutě zvýšil vedení Smejkal. Domácí se snažili, ale jejich hra ztroskotávala na spoustě nepřesností. Body tak bral Kostelec zaslouženě.

Góly: 45. Bartejs, 61. Smejkal. Rozhodčí: Jůn. ŽK: 4:1. Diváci: 80. Poločas: 0:1. Kostelec: Hampl (89. Toms) – J. Procházka, Fejt, Novák, Páral, A. Procházka, Smejkal, Kružík, Číhal, Bartejs, Šmahel.

Skupina B
STONAŘOV – HROTOVICE 1:1

Domácí první poločas nehráli příliš dobře, a tak hosté vstřelili první gól. Ve 26. minutě si Salák ve vápně zpracoval centr z pravé strany a poté prostřelil brankáře Krupicu. Domácí dokázali vyrovnat o deset minut později, po pěkné akci se dostal míč až ke skórujícímu Jarošovi.
Ve druhém poločase se domácí ukázali v lepším světle. Ovšem na tři body to nestačilo. Největší tutovku zazdil Gavaller, který neproměnil pokutový kop. „Poté přišla hluchá pětiminutovka, ve které mohli hosté třikrát skórovat,“ poukázal na slabinu ve druhém poločase domácí předseda Štancl. Nakonec nevstřelili gól z několika šancí ani domácí, a tak se ve Stonařově body dělily.

Góly: 37. Jaroš - 26. Salák. Rozhodčí: Nechvátal. ŽK:3:1. Diváci: 100. Poločas:1:1. Stonařov: Krupica – Špaček, Bláha, Fazekaš, Skála (70. Turoň) - Gavallér, Duba (46. Příhoda), Šána, Kain - Seknička, Jaroš (85. Kozojed). Hrotovice: Slatinský - P. Ružička, Krajčo, M. Růžička, Škoda - Nováček, David, Votava, Holoubek - Salák, Pachr. Střídali: Fiala, Fukal, Pitor.

PUKLICE – VRCHOVINA B 0:3

„Zatím nejlepší soupeř, se kterým se domácí na jaře utkali,“ řekl na úvod asistent trenéra Tůma.
Celý zápas byli na koni hosté, i díky brzké brance hostujícího Folprechta. Hosté si pak s přehledem hlídali vedení a postupně přidávali branky až na konečných 3:0 pro hosty. Mohlo být ale mnohem hůř, kdyby několikrát výborně nezasáhl domácí Antoš. Všechny góly padly po ztrátě míče na půlce a následné přihrávce na vápno, kde už neměli hosté problém poslat míč do branky.
„Bojovnost nestačí, fotbalovější hosté si tak odvážejí všechny body,“ okomentoval výkon domácích Tůma.

Góly: 4. Folprecht, 60. Jozífek, 65. Kršek. Rozhodčí: Pfeifer. ŽK: 1:1. Diváci:150. Poločas: 0:1. Puklice: Antoš – Medvík, Trunda, Lédl (83. Skotar), Zeman – Hrdlička, Marek Tůma, Špendlíček (61. Hekerle), Kružík - Křišťál, Martin Tůma.

RUDÍKOV – LUKA N. J. 2:2

Rudíkov začal ve velkém tempu a po devatenácti minutách vedl 2:0. Ve 25. minutě hosté měli výhodu pokutového kopu, ovšem domácí brankář Trnka skvělým zákrokem uhájil čisté konto. Domácí z následného protiútoku spálili vyloženou šanci a karta se začala obracet. Hráči z Jihlavska ještě do konce poločasu snížili.
Ve druhé půli hosté svého soupeře nepouštěli do gólových šancí. Utkání nakonec skončilo nerozhodně a dělba bodů příliš nepomohla ani jednomu týmu.

Góly: 12. Benáček, 19. M. Mikyska – 31. Toman, 72. Boháček. Rozhodčí: Šedivý. ŽK: 5:2. ČK: 1:0 (85. Salák). Diváci: 70. Poločas: 2:1. Luka: Plavec – Boháček, Brožek (67. Frühbauer), Kabátek (74. Horáček), Kubeš, Vařejka (42. Číhal), Trombelli, Doležálek, Hintenaus, Bratršovský, Toman.

BOROVINA – BEDŘICHOV 2:1

Domácí začali lépe a už v osmé minutě poslal Konečný přesnou přihrávku Urbanovi, který se zbavil obránce a z úhlu otevřel skóre. Po půlhodině hry se míče zmocnil Sova, a sólem téměř od půlící čáry zvýšil pod vybíhajícím Roudenským na 2:0.
Už v nastaveném čase prvního poločasu musel Smetana čelit tvrdé ráně, ale na opakovanou střelu Petra Maška už nedosáhl, a tak se hosté gólem do šatny vrátili opět do zápasu.
Ve 48. minutě měl příležitost Petr Mašek, ale hlavou mířil vedle. V 75. minutě připravil Konečný tutovku Štěpničkovi, ale ten svou šanci zmařil. Poslední šanci hostí měl Mašek, ale jeho tvrdou střelu ze skrumáže Smetana reflexivně vyrazil.

Góly: 8. Urban, 32. Sova – 46. Mašek. Rozhodčí: Sýkora. ŽK: 2:1. Diváci: 50. Poločas: 2:1. Bedřichov: Roudenský – Horáček, Číhal, Hora, Paiskr, Vaněk, D. Mašek, O. Lacina, Paulík, Vacek, P. Mašek.

11.5.2009 VSTUP DO DISKUSE

Sexuolog Radim Uzel.

Radim Uzel popovídá o sexuálních problémech

Mrkvancobraní

Nejchutnější mrkvánek vyberou na Mrkvancobraní

Sexuolog Weiss půjde k soudu v říjnu. Hrozí mu trest až šest let vězení

Pelhřimov – Až šest let vězení hrozí sexuologovi Petru Weissovi z Prahy za to, že loni v září podle policie způsobil na Pelhřimovsku dopravní nehodu, při níž zemřeli dva lidé, a jeden byl vážně zraněn. Dvaašedesátiletý lékař tehdy vyvázl s lehkým zraněním. Policie nakonec dospěla k závěru, že Weiss se před nehodou nevěnoval řízení a jel příliš rychle. Vyšetřování bylo ukončeno a spis už je i s podanou obžalobou u Okresního soudu v Pelhřimově.

Středeční nehoda na D1: Mladý řidič se nevěnoval řízení, a to ho stálo život

Vysočina - Dvacetiletý řidič se plně nevěnoval řízení, nezareagoval na vzniklou situaci, a to pro něj nakonec bylo osudné. Tragická nehoda se stala ve středu kolem půl páté odpoledne na 93,5 kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. Ke středu dodávky a nákladního auta došlo v místě, kde se jen pár minut před tím odehrála jiná dopravní nehoda.